AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Widze, że jedne "dowody" na historii to jak najbardziej inne to juz nie za bardzo :)
Powtarzam kolejny raz. Jeśli komus AT nie pasuje, nie działa to niech jej nie uzywa bo działac nie będzie. Czynnik subiektywny oceny pewnych zachowań ceny.
Rynek ma strukture falowa od zawsze i nic tego nie zmieni, nawet czas. Impuls, korekta, konsolidacja itp. czy sie to komus podoba czy nie. Jesli ktos potrafi to wykorzystać to tylko gratulować.
I najważniejsze. Czy trader bedzie zarabiał to decyduje nie tylko wejście ale i wyjście. Niestety.
Tutaj posłuże się pewnym spostrzeżeniem Rafała Z. na które pewnie niewielu zwróciło uwagę.
Jego trading głownie to:
Ts<Tz
Ts-czas strat
Tz-czas zysków
Wymowne przynajmniej dla mnie

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze:Widze, że jedne "dowody" na historii to jak najbardziej inne to juz nie za bardzo :)
No ty mi na razie nic nie udowodniłeś ;)
Jak napisałem, pokaż, "formację" tp i SL i sprawdzimy w przyszłości :)

Przekonywać Cię nie mam zamiaru do niczego, bo i po co :)
Cblondyn pisze: Powtarzam kolejny raz. Jeśli komus AT nie pasuje, nie działa to niech jej nie uzywa bo działac nie będzie. Czynnik subiektywny oceny pewnych zachowań ceny.
No, to jesteśmy w domu, czyli w sumie uważasz dokładnie jak Zaorski.
Cblondyn pisze:
I najważniejsze. Czy trader bedzie zarabiał to decyduje nie tylko wejście ale i wyjście. Niestety.
Oczywiście, chyba nikt nie twierdzi inaczej. ale jeżeli ktoś używa TP i SL to są jak by nie patrzeć wyjścia.
Cblondyn pisze: Tutaj posłuże się pewnym spostrzeżeniem Rafała Z. na które pewnie niewielu zwróciło uwagę.
Jego trading głownie to:
Ts<Tz
Ts-czas strat
Tz-czas zysków
Wymowne przynajmniej dla mnie
Nie wiem nie analizuję za bardzo działań Rafała Z.
Czas dosłownie?
jeżeli uśrednimy "prędkość" zmiany ceny.
To jednym słowem powinno wyjść
SL < TP

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Cblondyn pisze:Widze, że jedne "dowody" na historii to jak najbardziej inne to juz nie za bardzo :)
No ty mi na razie nic nie udowodniłeś ;)
Jak napisałem, pokaż, "formację" tp i SL i sprawdzimy w przyszłości :)
Zapraszam do działu DT tam czasami sie udzielam i nie tylko ja.
jedna z moich koronnych formacji RGR jak tylko sie pojawi to pokaże.
To teraz ja mam pyatnie. Co konkretnie nie działa w przypadku AT. Bo pytanie mozna odwrócić. Bo żeby rozmawiac o AT to po prostu trzeba ja znac i cos o niej wiedzieć.
Bo jak czytam niektóre wypowiedzi o AT to widze kompletny brak jej zrozumienia i wiedzy.
Chociazby wspomniany przez forumowicza pinbar.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: Zapraszam do działu DT tam czasami sie udzielam i nie tylko ja.
jedna z moich koronnych formacji RGR jak tylko sie pojawi to pokaże.
To teraz ja mam pyatnie. Co konkretnie nie działa w przypadku AT. Bo pytanie mozna odwrócić. Bo żeby rozmawiac o AT to po prostu trzeba ja znac i cos o niej wiedzieć.
Bo jak czytam niektóre wypowiedzi o AT to widze kompletny brak jej zrozumienia i wiedzy.
Chociazby wspomniany przez forumowicza pinbar.
Ja nie jestem targetem pytania(jak napisałem, ja jestem z tych którzy uważają, że to działa ale ewoluuje), ale w sumie sam odpowiedziałeś o tutaj:
Cblondyn pisze:Powtarzam kolejny raz. Jeśli komus AT nie pasuje, nie działa to niech jej nie uzywa bo działac nie będzie. Czynnik subiektywny oceny pewnych zachowań ceny.
Piszesz to samo, co Zaorski, to nie AT działa, tyko ten czynnik subiektywny, jak się go wykluczy, to AT traci na skuteczności.

Co do rozumienia AT to tu się zgodzę z Tobą, bo faktycznie widziałem wypowiedzi, które by sugerowały, że jak nie ma skuteczności 100% to znaczy, że nie działa. (przypomnę, że to nie moja definicja ;) , ja się kieruję tylko wartością oczekiwaną).
jedna z moich koronnych formacji RGR jak tylko sie pojawi to pokaże.
A mógłbym prosić o zawołanie wtedy? (na pw, np., albo powiedz w którym wątku, ten śledzę).

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Piszesz to samo, co Zaorski, to nie AT działa, tyko ten czynnik subiektywny, jak się go wykluczy, to AT traci na skuteczności.
Ale mówienie "u mnie nie działa" a mówieniem "każdy kto używa AT to idiota" jest kolosalna różnica. Z namawianiem do jej nie stosowania itp. Juz nie wpsomne jak maja sie poczuc ludzie którzy zostali zaproszeni na webinar TJS celem zaprezentowania swojego spojrzenia na AT. Której uzywają od zawsze i pewnie do dziś.
Co do subiektywnej oceny to ona istnieje ZAWSZE ;)
Ale widze, że w wielu wątkach jesteśmy zgodni :)

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze:
Ale mówienie "u mnie nie działa" a mówieniem "każdy kto używa AT to idiota" jest kolosalna różnica. Z namawianiem do jej nie stosowania itp. Juz nie wpsomne jak maja sie poczuc ludzie którzy zostali zaproszeni na webinar TJS celem zaprezentowania swojego spojrzenia na AT. Której uzywają od zawsze i pewnie do dziś.
Co do subiektywnej oceny to ona istnieje ZAWSZE ;)
Ale widze, że w wielu wątkach jesteśmy zgodni :)
Ha, myślę, że w większej ilości wątków niż nam się wydaje. A z powyższym zgadzam się całkowicie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Te 60% według Brooksa jest bardziej prawdopodobne wtedy kiedy po wzrostach i pojawieniu się pierwszych
czarnych świec, pierwszych oznak pojawienia się niedźwiedzi na rynku bardziej prawdopodobne jest że to
tylko chwilowa korekta i nie będzie trwałej zmiany trendu tylko że nastąpi jego kontynuacja. I te 60% opisywał
właśnie w tej sytuacji, więc trend is your friend heh. Żeby nie brać formacji przeciwtrendowych jako sygnały
do zmiany trendu tylko właśnie grać z trendem, bo jest większe prawdopodobieństwo tego scenariusza.
I wychodzi na końcu że to od tradera wszystko zależy, jak tego używa, od jego wiedzy i skilla. Ale jeszcze cytując RZ, wspomniał że to ma na celu zdjąć niektórym klapki z oczu, żeby nie tkwili w błędych przekonaniach o AT i dzięki
temu zrobili postęp w tradingu, bo nie każdy ma 7 lat doświadczenia jak Cblondyn. I to chyba tyle.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:Te 60% według Brooksa jest bardziej prawdopodobne wtedy kiedy po wzrostach i pojawieniu się pierwszych
czarnych świec, pierwszych oznak pojawienia się niedźwiedzi na rynku bardziej prawdopodobne jest że to
tylko chwilowa korekta i nie będzie trwałej zmiany trendu tylko że nastąpi jego kontynuacja. I te 60% opisywał
właśnie w tej sytuacji, więc trend is your friend heh. Żeby nie brać formacji przeciwtrendowych jako sygnały
do zmiany trendu tylko właśnie grać z trendem, bo jest większe prawdopodobieństwo tego scenariusza.
I wychodzi na końcu że to od tradera wszystko zależy, jak tego używa, od jego wiedzy i skilla. Ale jeszcze cytując RZ, wspomniał że to ma na celu zdjąć niektórym klapki z oczu, żeby nie tkwili w błędych przekonaniach o AT i dzięki
temu zrobili postęp w tradingu, bo nie każdy ma 7 lat doświadczenia jak Cblondyn. I to chyba tyle.
Napisałem to co napisałem jw o AT tylko dlatego, bo zostało wypowiedzianych wiele nieprawd na temat AT żeby nie powiedzieć głupot. Jeżeli komus sie wydaje, że AT to jakaś tajemnicza formuła to jest w błędzie. Służy nam tylko do zdobycia minimalnej statystycznej przewagi nad rynkiem. Czy taką przewage uda sie uzyskać? Pewnie tak ale pod pewnymi warunkami. Jest tylko pewne "ale". Zyskowny system tworzy całość i składa sie nie tylko ze zdefiniowanych wejśc ale przede wszystkim wyjść. W postaci przestawianego SL czy ustawionego TP. I pewnie jeszcze wiele innych modeli zarządzania pozycją. Wbrew pozorom jest w tym wszystkim logika jak i elementy matematyki. Nic odkrywczego.
Co do tego poruszonego tematu 60% skuteczności pokazuje, że jest pewna nieprzekraczalna granica. I niech każdy przy tworzeniu strategii ja uwzględni. I nie ma sygnałów nieomylnych.
Co do trendu to można udowodnić, że w chwili gdy trwa i po zajęciu naszej pozycji trwać będzie nasz szansa na sukces wzrasta. Nie mylić z gwarancją. Subtelna różnica.
Jeszcze wróce do tego co powiedział Rafał Z. Że jego Ts<Tz, Czyli czas zysków jest większy od czasu strat. Dla mnie jest to potwierdzeniem jednej z zasad o skutecznym inwestowaniu. Czyli straty tnij szybko zyskom pozwól rosnąć. I nawet jestem skłonny uwerzyć, że potrafiłby skutecznie zarabiać przy rzucie kostka pod warunkiem, że o zmknięciu będzie decydował sam. To tylko pokazuje jak ważne jest to co napisałem wyżej. Zarabiać trzeba UMIEĆ. Brac to co daje rynek na ile sie da. Bo o zarobku/stracie nie decyduje wejście a wyjście.
Czy mozna spekulować bez wykresu? Pewnie że można. Spekulacja towarzyszy człowiekuwi od setek może i tysięcy lat. W wielu przypadkach skutecznie.

Nendo

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

-rookie- pisze:Te 60% według Brooksa jest bardziej prawdopodobne wtedy kiedy po ....
Screenshot_1.png
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Nendo pisze:
-rookie- pisze:Te 60% według Brooksa jest bardziej prawdopodobne wtedy kiedy po ....
[attachment=0]Screenshot_1.png[r/attachment]

:wink:
Bez TP i SL totalnie bez sensu

ODPOWIEDZ