AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

ja tam traktuje AT jako dosc wazny element HFT
przy wazniejszych wsparciach i oporach mozna wylapac calkiem sympatyczne / nawet do 10 pips / , skorelowane opoznienia miedzy brokerami
potrenowalbym z jakims mocniejszym zawodnikiem :d

https://yarfedec.wixsite.com/inzynieria-finansowa

Rafal: mozesz doprecyzowac warunki Twojego close ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

oswarek pisze:-rookie- ja nie wezmę udziału bo nigdy stosując AT nie zarobiłem ale nie potrafię stwierdzić że AT nie działa bo może być tak że ja go nigdy nie pojąłem na tyle aby zarobić. Ja zawsze szukałem swoich szans w prawdopodobieństwie typu małe TP, martingale itp.. Nie wiem czemu weryfikacje umiejętności posługiwania się AT nazywasz cyrkiem. Przecież tu nikt nie zaczepia anonimowych traderów żeby pokazali że AT działa, ale chodzi o tych którzy tak pouczają innych swoimi super wynalazkami a jak przychodzi co do czego to cyrk/pieniadze lubia cisze/nie muszę nic udowadniac/ja Ci do pita nie zaglądam/... zwróć uwagę na dział "daytrading" ilu nieomylnych szpeców przekrzykujących się gdzie opór i sie na 200% odbije...
oswarek, zmierz się z kostką, pokonaj kostkę i zostań mistrzem.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

-rookie- masz problem z czytaniem? :D
"oswarek pisze:
-rookie- ja nie wezmę udziału bo nigdy stosując AT nie zarobiłem "
ale tu wszyscy wrażliwi jak się powie "pokaż co potrafisz" :D

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

oswarek pisze:-rookie- masz problem z czytaniem? :D
"oswarek pisze:
-rookie- ja nie wezmę udziału bo nigdy stosując AT nie zarobiłem "
ale tu wszyscy wrażliwi jak się powie "pokaż co potrafisz" :D
Witaj w klubie anonimowych milionerów. Nie wiem komu pokazywałem stejtment ale nie mnie.

FreeWay

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Pewnie że takie "AT" typu kup jak RSI pow 70 nie działa i nie będzie działać wystarczająco dużo by dać zarobić ,ręczne lepienie strategi opartych na wskaźnikach AT mija się z celem jeśli już coś budować oparte o AT to tylko przy użyciu programów opartych o Quantitative Analysis w skrócie to programy te generują strategie EA oprte o bazę wbudowanych wskaźników AT , można też dodać swoje wskzniki , Fxpro oferuje taki program za free choć trochę prymitywny. Celem jest odnalezienie statystycznych zależności ruchu ceny, które niosą duże prawdopodobieństwo zarobku. Generowałem jednym z takich programów mnóstwo strategi 400-900 średnio przez noc po wstępnej obróbce zostawało średnio 8-20 reszta po prostu nie przechodziła testów na poślizg zwiększony sprad i szeregu innych parametrów , fakt udało się zbudować po jakimś czasie kilka zyskownych strategi ale nigdy nie znalazłem takiej która działała by zawsze dawały na przemian kilka lat lub miesięcy dni a nawet godzin zysku zależnie od TF na który były generowane po czym przynosiły straty. raczej cudem jest znalezienie strategi która działała by na większości rynków przez większość czasu. Plusem tego jest że mam pełne statystyki na które nie musiałem poświęcać ogromnej ilości czasu mam wyliczone max DD max zysk/strata pod rząd i nawet godziny w których najlepiej działa dana strategia na danym rynku i wiele innych , porostu wiem kiedy wyłączyć EA . No ale dzięki tobie Rafale Stoch stał się bardzo popularny 8) nawet skłóniło mnie to do ponownego nad nim zastanowienia.

Awatar użytkownika
grey worm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2017, 07:47

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: grey worm »

Warunek minimum 2 miesiące pojedynku. Krótsze okresy są mało miarodajne.

Po takim okresie i kilku setkach zagrań
Kostka do gry spłynie jak woda z kiblu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jeśli do AT zaliczają się metody ilościowe z przewagą statystyczną to z palcem w DE wygra każdy kto takie zastosuje. :D

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: freakout »

taaa, taka to jest właśnie robota ;) minimum kilkaset transakcji wykonanych w oparciu o rzut kostką da jakikolwiek rezultat - mniej niż 100 to nawet nie jest mała próbka, ale zaraz będzie jaranie się że kostka pokonała AT :lol:

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

A można bez jeżdżenia do Warszawy? tylko stejty wrzucać wieczorem ?
Stawiam Alligatora + Wiliams percent range przeciwko kostce.
Obrazek

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

cromwell78 pisze: Wielkl eksperyment . rzut kostką vs najlepsi spece od AT.
Powinno być: rzut kostką vs analiza techniczna, albo Rafał Zaorski i jego kostka vs. spece od AT i ich AT
cromwell78 pisze: PAmiętajcie to nie eksperyment przeciwko mnie
Haha, śmieszku :mrgreen:
Oczywiście, wszystko jasne:
AT przegra = AT do dupy, spece od AT do dupy, kostka zajebista, Rafał Zaorski zajebisty.
AT wygra = Kostka do dupy, Rafał Zaorski zajebisty.

Rzucasz wyzwanie pisząc:
cromwell78 pisze:(...)rzucam Wam wyzwanie(...)
(...)który będzie miał na tyle "jajec" żeby udownić, ze się mylę(...)
Po czym się z niego wycofujesz, pisząc:
cromwell78 pisze:(...)PAmiętajcie to nie eksperyment przeciwko mnie(...)
Zastosuj się do słów babci.

Kostka sama twierdzi, że jest lepsza od AT i sama się będzie losować?
No nie, bo przecież, to TY twierdzisz, że:
cromwell78 pisze:Teza która postawiłem i zakład jest taki ze AT i jej najlepsi eksperci nie pokonają w wynikach w długim terminie rzutu kostką a conajmniej wyniki będą zbliżone.
To jest wyzwanie przeciwko tobie i twojej tezie.

I zdecyduj się bo raz piszesz, że rzucasz wyzwanie, a innym razem mówisz o eksperymencie.
Więc, albo eksperyment, a "spece od At i ich AT" to króliki doświadczalne, a ty jesteś laborantem :mrgreen: , albo rzucasz wyzwanie w którym ty ze swoją kostką jesteś przeciwnikiem speców od AT i ich AT.

Jak to eksperyment, to przeprowadź go sobie w domu i opublikuj wyniki.
Na jednym koncie rzucaj kostką, na drugim wchodź na podstawie AT - na pewno ją znasz od podszewki skoro negujesz i siedzisz kupe lat w biznesie. Nie trzeba odstawiać szopki.
cromwell78 pisze:Spec od AT wybiera technike czyli z jakich technik AT będzie korzystał. Musi zapowiedzieć wcześniej na podstawie jakiej formacji będzie wchodzic i musi to zrobić zgodnie z prawidłami swojej AT.. uznaniowość nie będzie wskazana bo zaburzy to eksperyment .. jeśli spec powie ze wchodzi to ma wejsc w pozycje bo wystapil sygnal kupna .. musi okreslic tez kiedy będzie wychodzic i jaki TP RR i inne bajki którymi karmi sie leszczy od AT . .czyli musi to zrobic zgodnie z prawidłami AT zeby wyelminować czynnik uznaniowości o który tak sie plują spece od AT.
Kostkę powinno się podzielić na 3:
1,2 - kup
3,4 - sprzedaj
5,6 - brak setupu na instrumencie = brak wejścia = wylosowanie innego instrumentu. :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: freakout »

serio tak marnie jest teraz na TJS że trzeba już robić show żeby cokolwiek się działo? masakra

ODPOWIEDZ