AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: A czym sie kierowali głosujący na kierunek pozycji? Może wyjasnisz? Bo jakos nie byłem specjalnie zddziwiony gdy niektórzy pisali "jest opór gramy S" albo "mamy fibo ....gramy to i to". No ale to byłi idioci (stosujący AT) ich zdanie nic nie znaczy :d
Jak pisałem wpadasz w fanatyzm ;) (a to źle)

Może usystematyzujmy.
1. Jeżeli "ludowy" gracz by przegrał nie był by to dowód że AT nie działa
2. Jeżeli wygra, to dowodzi, że uśredniona decyzja tłumu jest lepsza niż losowa.

Co stosują? A zapewne różne rzeczy,jedni bo im się wydaje, inni bo dokonali jakichś swoich analiz, jedni może nawet sugerowali się aktualnym wynikiem głosów. I otrzymujemy średnią tych subiektywnych analiz. Gdyby były obiektywne to by była ciągła zgodność, a nie jest.

Jeżeli byśmy mieli 100 gości którzy chcą stosować obiektywnie AT to wtedy wszyscy powinni głosować prawie jednomyślnie (bo ktoś tam się zawsze pomyli), a skoro jest daleko od jednomyślności, to znaczy, że każdy jest subiektywny.


Dlatego podałem przykład aby "uobiektywnić" i napisać EA które to zrobi.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:

Jeżeli byśmy mieli 100 gości którzy chcą stosować obiektywnie AT to wtedy wszyscy powinni głosować prawie jednomyślnie (bo ktoś tam się zawsze pomyli), a skoro jest daleko od jednomyślności, to znaczy, że każdy jest subiektywny.


Dlatego podałem przykład aby "uobiektywnić" i napisać EA które to zrobi.
Teraz to juz piszesz głupoty. Ktos kto używa tylko SR i LT nie będzie miał w tym samym czasie setup z tym co używa formacji cenowych lub swiecowych. No teraz to pojechałeś :d
Nie ma ocen obiektywnych wszystkie są subiektywne. Pisanie o tym to zwykłe pitolenie. I ocena rynku jest MOJA a nie kolesia z forum czy jeszcze kogos innego
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, 12:04 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze:
Teraz to juz piszesz głupoty. Ktos kto używa tylko SR i LT nie będzie miał w tym samym czasie setup z tym co używa formacji cenowych lub swiecowych. No teraz to pojechałeś :d
Oczywiście, ze nie, ale dlaczego w tym samym czasie głosował przeciw? Mógł się wstrzymać od głosu. Logika panie logika, bo teraz wychodzi, ze jedno AT mówi long a drugie short.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Cblondyn pisze:
Teraz to juz piszesz głupoty. Ktos kto używa tylko SR i LT nie będzie miał w tym samym czasie setup z tym co używa formacji cenowych lub swiecowych. No teraz to pojechałeś :d
Oczywiście, ze nie, ale dlaczego w tym samym czasie głosował przeciw? Mógł się wstrzymać od głosu. Logika panie logika, bo teraz wychodzi, ze jedno AT mówi long a drugie short.
A skąd wiesz jak głosowali? Czy ktos sie wstzrymywał? Należało wybrać S albo L. Bo pozycje były otwierane jedne po drugim. Kolejny chory pomysł

-- Dodano: śr 13-06-2018, 11:11 --
LowcaG pisze:bo teraz wychodzi, ze jedno AT mówi long a drugie short.
A nie jest tak? Ktoś ma na H4 L inny na M5 ma S. A jeszcze inny gra na fundamenty i tacy co nie spekuluja wcale. Jedynie wymieniają pieniądze

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: A skąd wiesz jak głosowali? Czy ktos sie wstzrymywał? Należało wybrać S albo L. Bo pozycje były otwierane jedne po drugim. Kolejny chory pomysł
Może dam Ci wskazówkę, da się nie wybrać nic, jak "twoje AT" nic nie wskazuje i dać wybrać innym.(którzy mają akurat na ten czas pattern albo dalej się utrzymuje)

Ale własnie o tym przecież właśnie piszę, nie wiesz jak głosowali, nie wiesz czym się sugerowali, nic nie wiesz ;)
Więc nie możesz tego utożsamiać na dowód działania lub nie AT przecież cały czas o tym piszę ;) a Ty jak fanatyk, z klapkami na oczach


Ba nawet gościa co będzie brał udział nie można brać na poważnie (w sensie jego wyniku) bo to tylko jedne przykład i jak przegra to nic nie znaczy(jak wygra to też nie).

Jedynym nie powtarzalnym dowodem jest stworzyć EA które nie jest subiektywne. Tak więc jeżeli Twoja metoda nie jest subiektywna to możesz stworzyć takie EA i kosić kasę mniej się męcząc ;)

-- Dodano: śr 13-06-2018, 12:14 --

PS.
To gra na TF 15 minut, więc ciężko o analizę na np. D1

-- Dodano: śr 13-06-2018, 12:15 --
A nie jest tak? Ktoś ma na H4 L inny na M5 ma S. A jeszcze inny gra na fundamenty i tacy co nie spekuluja wcale. Jedynie wymieniają pieniądze
No i tym samym potwierdzasz co mówię, "głos ludu" nie jest odpowiednikiem AT tylko jakąś tam średnią różnych spojrzeń nawet jeżeli jest to AT to ta średnia jest totalnie nic nie mówiąca

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Cblondyn pisze: A skąd wiesz jak głosowali? Czy ktos sie wstzrymywał? Należało wybrać S albo L. Bo pozycje były otwierane jedne po drugim. Kolejny chory pomysł
Może dam Ci wskazówkę, da się nie wybrać nic, jak "twoje AT" nic nie wskazuje i dać wybrać innym.(którzy mają akurat na ten czas pattern albo dalej się utrzymuje)

Ale własnie o tym przecież właśnie piszę, nie wiesz jak głosowali, nie wiesz czym się sugerowali, nic nie wiesz ;)
Więc nie możesz tego utożsamiać na dowód działania lub nie AT przecież cały czas o tym piszę ;) a Ty jak fanatyk, z klapkami na oczach


Ba nawet gościa co będzie brał udział nie można brać na poważnie (w sensie jego wyniku) bo to tylko jedne przykład i jak przegra to nic nie znaczy(jak wygra to też nie).

Jedynym nie powtarzalnym dowodem jest stworzyć EA które nie jest subiektywne. Tak więc jeżeli Twoja metoda nie jest subiektywna to możesz stworzyć takie EA i kosić kasę mniej się męcząc ;)

-- Dodano: śr 13-06-2018, 12:14 --

PS.
To gra na TF 15 minut, więc ciężko o analizę na np. D1
Wniosek po jednym dniu jest taki. ZBiorowa ocena rynku (czymkolwiek by sie kierowali, a wiem, że wielu na podstawie AT) wygrała z kostką. I wcale nie jestem zdziwiony.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: Wniosek po jednym dniu jest taki. ZBiorowa ocena rynku (czymkolwiek by sie kierowali, a wiem, że wielu na podstawie AT) wygrała z kostką. I wcale nie jestem zdziwiony.
No w końcu coś racjonalnego :)
I tu się zgadzamy, aczkolwiek nie policzyliśmy czy kostka/lud jest gorsza/lepsza od statystycznego hipotetycznego wyniku (czyli odejmując spread) czy są powyżej zera czy poniżej

-- Dodano: śr 13-06-2018, 12:34 --

Tylko dopiszę o co mi chodzi z tym "odjęcie" spreadu.
(Zaznaczam, ze nie wiem jaki jest wynik) do aktualnego wyniku "ludu" zwrócilibyśmy cały spread który zapłacili, i wyszli by dalej w okolicach zera to znaczy, że są tacy sami jak hipotetyczna kostka, a ta rzeczywista kostka ma poprostu jeszcze większego pecha i jest jeszcze gorsza ;)

ale powtórzę i nie wiem jaki jest wynik, mam nadzieję, że jednak dodatni (mówię o ludzie)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

LowcaG pisze:
Cblondyn pisze: Wniosek po jednym dniu jest taki. ZBiorowa ocena rynku (czymkolwiek by sie kierowali, a wiem, że wielu na podstawie AT) wygrała z kostką. I wcale nie jestem zdziwiony.
No w końcu coś racjonalnego :)
I tu się zgadzamy, aczkolwiek nie policzyliśmy czy kostka/lud jest gorsza/lepsza od statystycznego hipotetycznego wyniku (czyli odejmując spread) czy są powyżej zera czy poniżej

-- Dodano: śr 13-06-2018, 12:34 --

Tylko dopiszę o co mi chodzi z tym "odjęcie" spreadu.
(Zaznaczam, ze nie wiem jaki jest wynik) do aktualnego wyniku "ludu" zwrócilibyśmy cały spread który zapłacili, i wyszli by dalej w okolicach zera to znaczy, że są tacy sami jak hipotetyczna kostka, a ta rzeczywista kostka ma poprostu jeszcze większego pecha i jest jeszcze gorsza ;)

ale powtórzę i nie wiem jaki jest wynik, mam nadzieję, że jednak dodatni (mówię o ludzie)
Przy tym sposobie trejdowania gdy otwierana jest pozycja za pozycją liczenie na jakikolwiek zysk jest chyba zbyt ambitne. Bo nawet nie było mozliwości zabezpieczania zysków poprzez SL. Non stop albo S albo L.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cblondyn pisze: Przy tym sposobie trejdowania gdy otwierana jest pozycja za pozycją liczenie na jakikolwiek zysk jest chyba zbyt ambitne. Bo nawet nie było mozliwości zabezpieczania zysków poprzez SL. Non stop albo S albo L.
Jasne, jasne, ale ja raczej piszę o "zysku" gdyby zwrócić spread wtedy oceniamy jaką "lud" ma skuteczność, bo jeżeli (w okolicach) zero no to w ogóle random. No i pamiętajmy że to zabawa, nie ma nagrody, nie ma motywacji.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cblondyn pisze:Przy tym sposobie trejdowania gdy otwierana jest pozycja za pozycją liczenie na jakikolwiek zysk jest chyba zbyt ambitne. Bo nawet nie było mozliwości zabezpieczania zysków poprzez SL. Non stop albo S albo L.
Dokładnie. To losowanie i zajęcie pozycji przez "kostke" powinno się odbywać dopiero kiedy po drugiej stronie będzie decyzja czy ktoś chce kupić albo sprzedać. Określona grupa i po uzyskaniu przewagi dochodzi do transakcji i dopiero wtedy kostka gra przeciwko nim, a tak to w góre i w dół sobie otwiera co 15 minut. Takie coś co robią teraz to można na testerze historycznym sprawdzić, zrobić kilkadziesiąt testów, tylko po co...

ODPOWIEDZ