API for MT4 and MT5

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy brak API do MT4,MT5 jest niekorzystne dla rynku i Twoich inwestycji ?

tak
0
Brak głosów
tak - zdecydowanie
4
29%
tak - i zgadzam się z głównymi postulatami
4
29%
nie
4
29%
nie - zdecydowanie
0
Brak głosów
nie - i nie zgadzam się z głównymi postulatami
0
Brak głosów
nie wiem
2
14%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Hikari pisze:Taki znany nam timer w mt4 nie pokazuje na bierzaco uplywu czasu, dokladniej powiedziawszy sekund, zatrzymuje sie a nastepnie pokazuje wlasciwy czas.
To jest defekt mql'a.Dlatego chce API.Gdyż pod innym językiem nie da się nic kontrolować.Timera w mql w sumie też nie ale to ułomne rozwiązanie zależne od ticków itp i chcąc to mieć jako tako trzeba kombinować.
Hikari pisze:Jak ktorys z kolegow napisze super API i je kupie od razu ;) stane sie bogaczem?
API to szansa na to,że nasze próby programowania nie pójdą na marne :wink:
N ludzi,traderów zaczyna z mql po to by dowiedzieć się,że jest to kompletnie niepotrzebny wynalazek.Zajmujący czas.Walka z mt4,MQ itd.. Później ludzie się zniechęcają.No bo tracic energię na to co nie trzeba musi tak się skończyć.
Hikari pisze:Nie i jeszcze raz nie! Jak juz wspomnialem timer pokazuje ze cos nie gra, po prostu brok kontroluje.
Jak masz "grala" - automat.. ma szansę jakoś zaistnieć z nim,a nie zostać spalony na starcie z pomysłem.
Hikari pisze:Dlaczego NT jest dla forexowej wiekszosci u MM niedostepny - bo w nim niczego nie da sie przekrecic.
Bo do niedawna wiązał się z kosztami tak jak multicharts?Bo platforma była pod infrastrukturę z API.
Nie wiem czy jest jakis MM z FX i N7.Jeśli tak to czemu platforma miała by nie być pod serwer MQ?Albo GPW?
Hikari pisze:Mozesz ustawiac ticki jak tylko sobie zazyczysz - ja wiecej nie potrzebuje do szczescia, tylko wolnosc tickowa - jesli tak to moge nazwac.
Brak ticków to kolejna bolączka w produktach MQ.Jeszcze trochę i KNF zgodziły się na to by klienci nie wiedzieli jakie ceny mieli i po jakich trejdowi.

Ja się dziwię,że wielu z was mając tą wiedzę o tym wszystkim nie piętnowała tego wszystkiego.Teraz mamy okres kiedy ten "standard" wydaje się czymś normalnym i akceptowalnym.
Hikari pisze:powiedz co Ci to da, jak bedziesz mial API pod MQL?
Wolność.. jesteś uwolnieniony od mt4.. api ma być nie pod mql lecz pod serwer meta tradera, nie tylko tu,również gpw i innych giełd.Ja się nawet zaczynam obawiać,że po wprowadzeniu UTP API nie zostanie udostępnione :lol:

haa.. dostałem warna za bluzganie na Zadorę z bossa :lol: głównego sprzedającego tu na forum usługi i produkty najgorszej jakości obłożone korporacyjnym słówkiem.Poproszę więc kolejną uwagę. :D

Panowie.. czasem trzeba odłożyć kulturę i dobre maniery.. jak to rzekli w ostatnim fxowym artykule-oni nie mają skrupułów.Rąbią nas broki,banki,unia,polityka.. a wy chcecie im na papierze petycje i wnioski składać?
Z dawniejszych czasów jak Ci kupiec szajs wcisnął mógł liczyć,że jeśli znów się spotka z niezadowolonym to będzie bez zębów chodził i jak wiedział,że tak będzie to się nie pokazywał.A tu co?Oni się was nie boją.. ja tego nie rozumiem.

Hikari.. tyś z tej starszej epoki.No powiedz,że mam rację.. ta bierność ludzka już mnie nie tyle męczy co drażni.Mam wrażenie jakbym wśród kaleków przebywał.. sory.. mówie wstan zrob cos..a oni nie moge nie da sie.. jaaaaaaa......
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Z dawniejszych czasów jak Ci kupiec szajs wcisnął mógł liczyć,że jeśli znów się spotka z niezadowolonym to będzie bez zębów chodził i jak wiedział,że tak będzie to się nie pokazywał.A tu co?Oni się was nie boją.. ja tego nie rozumiem.
Tak jak sam napisałeś do są dawniejsze czasy, średniowiecze mamy juz za sobą i nikt nikomu zębów wybijac nie musi, a takie sprawy zawsze idzie załatwić inaczej niż przemocą i strachem ;)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Hikari pisze:Taki znany nam timer w mt4 nie pokazuje na bierzaco uplywu czasu, dokladniej powiedziawszy sekund, zatrzymuje sie a nastepnie pokazuje wlasciwy czas. Jak ktorys z kolegow napisze super API i je kupie od razu
Timer w mt4 nie pokazuje upływu czasu. Dotyczy to timera w oknie rynek jak i funkcji mql'a TimeCurrent().
Te timery zwracają czas jaki był ustawiony w ostatnim ticku otrzymanym przez terminal.

Prosty eksperyment: ukryj sobie w terminalu wszystkie symbole i pokaż np. tylko jeden - rzadko kwotowany. Po czym dla pewności zamknij i ponownie otwórz terminal (tak by ruszył z tym tylko jednym widocznym symbolem). Terminal pobiera ticki tylko dla tych symboli, które są w oknie rynek, więc timer będzie Ci się zmieniał tylko gdy nadejdzie tick dla tego jednego wybranego symbolu.
W szczególności, jeśli w oknie rynek będziesz miał symbol aktualnie nie kwotowany to timer będzie stał w miejscu. Z tego samego też powodu timer przestaje "iść" po zamknięciu rynku w piątek.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

OK. green, wlasnie mi o to chodzi i dziekuje za wyjasnienie. Nie wazne czym jest karmiony timer, czy to tickami z okienka, czy tez czyms innym. U normalnego broka ticki szaleja a w tym czasie u tego, ktory oferuje mt4 nie tancza do rytmu gieldowego.

@reptile z calym szacunkiem do Ciebie, stwierdzam, ze nie potrafisz zyc w tak porabanym swiecie jaki mamy. Ja tez nie za bardzo.
Jesli chcialbys konkretnych przykladow, zeby wywrzec presje, to nie grac czy tez spekulowac, ale do tego potrzeba wielu aktywistow, zeby przynajmniej byc zauwazonym, nie wspominajac o roszczezeniach i rozmowach, ktore mogly by miec miejsce, w co watpie.

PS. @reptile wpadl mi wlasnie w tej chwili pewien pomysl. Musze to rozpisac i rozlozyc, niemniej na privie da sie cos zmodyfikowac.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ja timer zniewoliłem w init.. nauczylem się tego od lutkoma,jedna z wiekszych wiedz o mql ! Ale nie jest to bez wad.

Przyjdzie nowy rok,ja im ten forex zdemontuje :D ..wielu sie znajdzie :D
Ja sie przyznaje.. ze brakuje mi na tym forum :D wilków,kruków i że na świecie ich brakuje.. mam tu za to zbitke zombi, z która nie wiem co zrobić :D

Hikari tu sie nie czaj namiary znasz :D

Ink... tys mi tu mały.. prawo ekonomia to wyrafinerowana przemoc.. zmienia materie nie gorzej niz ta fizyczna..
Wiec.. mozesz sie przyznac,ze np. ty bez fizycznej nic wskurać nie mozesz ani nie zamierzasz bo sie nie da..
No i takie to dobrodziejstwo cie spotkalo :D A mnie pstryka czy drzwi otworze butem reką ma być open.

Ten API xtb dziadostwo wg mnie.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

reptile pisze:Ten API xtb dziadostwo wg mnie.
Czemu ? Nie widzę, żeby mu czegoś brakowało.
Oczywiście ma ograniczenia: typu częstotliwość requestów, (no i działa tylko z XTB), ale tak poza-tym wg. mnie to krok w dobrą stronę. I z lektury dokumentacji jak dla mnie jest ok.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

green7 pisze: Oczywiście ma ograniczenia: typu częstotliwość requestów.
jeszce sie temu nie przygladalem :) czy ograniczenie tyczy sie tez zapytan o cene ?
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pierz Andrzej pisze:jeszce sie temu nie przygladalem :) czy ograniczenie tyczy sie tez zapytan o cene ?
Jak sądzę ....to zależy :)

Masz możliwość "subskrybcji" - cen. Wysyłasz info do serwera, że interesuje Cię dany instrument i osobnym kanałem serwer śle Ci stream tych cen. Więc w tym wypadku nie powinno być limitu - ślesz w sumie 1 komendę do serwera.

Jest też osobna komenda zapytania o ceny - którą chyba trzeba użyć np. przed wysłaniem orderu dla symbolu gdzie egzekucja jest przez zapytanie. I ta komenda będzie zapewne już podpadać pod limity.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Po to powstały takie standardy jak FIX,które powinny obowiązywać//
http://forex-nawigator.biz/forum/fix-t12905.html
green7 pisze:
reptile pisze:Ten API xtb dziadostwo wg mnie.
Czemu ? Nie widzę, żeby mu czegoś brakowało.
Oczywiście ma ograniczenia: typu częstotliwość requestów, (no i działa tylko z XTB), ale tak poza-tym wg. mnie to krok w dobrą stronę. I z lektury dokumentacji jak dla mnie jest ok.
Zgłosił się do mnie autor pewnej aplikacji z pytaniem co tam tak usilnie chcę automatyzować i czy może pomóc :)
Wielkie dzięki za to.Myślę,że nie będzie miał za złe jak podziele się tutaj spostrzeżeniami z dyskusji o problemach jak już odkryte zostały.

Zdaje się,że stoi to na pluginie,lub mostku do managera.Jeśli 1sze to wszystko jasne.
http://forex-nawigator.biz/forum/tadawu ... ml#p208647
Są produkty firmy STP które pominęły API serwera,gdyż miały tylko API do plugina.Jednak ten kanał na serwerze kompletnie się do tego nie nadaje o czym nie informowali nabywców (twierdzili wręcz przeciwnie).Jeśli jakis brok nie prztestował grubiej sprawy został z problemem po czasie.(Tak się działo tu wyżej i w FTT).
Jeśli 2gie,to API zostało zrobione nieudolnie gdyż:
- powstaje lag na feedzie i nie ma go ja odświeżyć,ani właściwie gromadzić w bardziej zaawansowanym użyciu (4 symbole to już nadmiar)
- ograniczenie przepływu danych powoduje,że jest wewnętrzne wąskie gardło gdzie pętle aplikacji ciągle muszą czekać a czas płynie (nie ma jakby równoległości)
- zlecenia wchodzą bardzo wolno i to samo dotyczy modyfikacji (jakby w kolejce)

Zdaje się nie zbyt wielu graczy na xstationie,a sama platforma ma w sobie pewne limity z racji web,więc nie wszystko mogło się jeszcze objawić.Nie wiem jak wy ja testujac kiedyś ten xstation zaobserwowałem zamulanie tychże.

Do koderów.Wyobraźcie sobie refresch danych symboli M1 lub więcej w czasie t=0 oraz trochę więcej klientów z własnymi platformami.Nie mówię już o tradingu.
Przewertowałem te wrapery.. Super..tak to powinno wyglądać ale dla normalnego API.. dla algotraderów z obsługą ich przez po stronie serwera.JD robił co mógł,ale to chyba nie jest rozwiązanie dla aktywnych algotraderów tylko do celów prezentacyjnych,marketingowych (produkuj widgety dla xtb - twórz najlepszy soft finansowy hehe.. no powariowali).
Teraz się zastanawiam,czy ten soft do opcji aby nie został podobnie wykonany i stąd jego wadliwość.Ale to powinno dać do myślenia i twórcom i użytkownikom tegoż.

Podsumowując... wydaje mi się,że tu wpadamy z deszczu pod rynnę.Chyba nie ma gwarancji jakości w takim układzie.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: API for MT4 and MT5

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

green7 pisze:Masz możliwość "subskrybcji" - cen. Wysyłasz info do serwera, że interesuje Cię dany instrument i osobnym kanałem serwer śle Ci stream tych cen. Więc w tym wypadku nie powinno być limitu - ślesz w sumie 1 komendę do serwera.
a no to spoko :)
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

ODPOWIEDZ