[OIL] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
robi2806
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:51

Nieprzeczytany post autor: robi2806 »

Przemo11111 pisze:Czy ktoś tu wogóle się udziela na tym forum? Taki duży spadek no OIL a rzadnych komentarzy??? Czy ktoś to może skomentować? Jakie macie przewidywania?
W zasadzie jest w cenie z piątku, czyli wróciła do ceny z przed rolowania, udzielać się nie ma co, bo w tej chwili to wszelkie prognozy w buty sobie można włożyć. Jutro zapasy ropy, a ponieważ ostatnio ciągle rosły więc nadal są takie oczekiwania i wszelkie próby wybicia były gaszone błyskawicznie. Jutro więc się okaże jakie są zapasy. Natomiast z wykresu wynika, że na crude przy 33.50 -34.00 jeśli wybronią to mamy już nie podwójne a potrójne dno, a jeśli przebiją to nie wiadomo gdzie się zatrzyma (przy 30 usd chyba najszybciej - dolne ograniczenie kanału spadkowegow jakim tkwi ropa od 23.11.2008). Bardziej prawdopodobne, że się wybroni, wtedy na brent mamy podwójne dno przy 37.00 i jazda w górę do 40-50 usd. Pod warunkiem, że OPEC rzeczywiście obetnie wydobycie jak zapowiada, cały ruch wzrostowy oczywiście spekulacyjnie się odbędzie przed posiedzeniem opec, bo po posiedzeniu to już będzie po fakcie i wszyscy będą wiedzieć jaka jest sytuacja. Na ropie jest totalna spekulacja i zawsze wyprzedza wszystkie dane, więc tutaj trzeba przewidywać na kilka dni wcześniej, jeśli w czwartek są zapasy i oczekuje się ich wzrostu a cena ropy w ubiegłym tygodniu wzrosła to na najbardziej prawdopodobne jest, że od poniedziałku/wtorku będzie spadać aż do czwartku co najmniej. Na zakończenie, analizami zawartymi na forum się nie kieruj i korzystaj z nich jak najmniej, a jak najwięcej opieraj się na własnych analizach. Na forum jest szum informacyjny i analizy które często są sprzeczne ( ponieważ różni ludzie je przedstawiają i różne mają wizje), trzeba być nie lada praktykiem aby wybrać te cenne i pozostałe odrzucić.

Przemo11111
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:45

Nieprzeczytany post autor: Przemo11111 »

Dzięki robi2806!!!
To nie o to chodzi że chcę się kierować tym co tu jest powiedziane. Chodzi o to że to jest forum więc powinniśmy dyskutować o swoich wizjach i teoriach. Ja jestem początkujący więc potrzebuję Waszych komentarzy. Na przykładTwoja wypowiedź daje mi dużo do myślenia bo troche się sfrajerowałem bo nie dałem sl przy L. Mam otwartą S dla obrony bo nie mogę już tamtej zamknąć bo za duża strata. Tak swoją drogą to powiedzcie mi czy też tak robicie jak coś pójdzie nie tak? Sam na to wpadłem i wygląda na to że to nie głupi pomysł ale może skomentujecie. Wiem że zamrożona kasa ale chyba lepsze to niż stracić grubszą kasę?? co myślicie?

robi2806
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:51

Nieprzeczytany post autor: robi2806 »

Przemo11111 pisze:Dzięki robi2806!!!
To nie o to chodzi że chcę się kierować tym co tu jest powiedziane. Chodzi o to że to jest forum więc powinniśmy dyskutować o swoich wizjach i teoriach. Ja jestem początkujący więc potrzebuję Waszych komentarzy. Na przykładTwoja wypowiedź daje mi dużo do myślenia bo troche się sfrajerowałem bo nie dałem sl przy L. Mam otwartą S dla obrony bo nie mogę już tamtej zamknąć bo za duża strata. Tak swoją drogą to powiedzcie mi czy też tak robicie jak coś pójdzie nie tak? Sam na to wpadłem i wygląda na to że to nie głupi pomysł ale może skomentujecie. Wiem że zamrożona kasa ale chyba lepsze to niż stracić grubszą kasę?? co myślicie?
Mam nadzieję, że zdążyłeś zamknąć tą eske, jak podali zapasy. Przeciwstawne zlecenia mają sens pod warunkiem, że zamkniesz je w odpowiednim momencie. Natomiast jeżeli chodzi o straty, to tnij je wtedy kiedy strata jest akceptowalna, jeżeli tak nie będziesz robił to prędzej czy później przegrasz. Pod żadnym pozorem i w żadnym wypadku nie dopuszczaj do powstania dużych strat. Jeżeli chodzi o ropę, to ja stosuję następujące zasady:
1. nie zostawiam pozycji na weekend, zamykam najpóźniej w piątek o 20.00
2. zawsze zamykam pozycję przed rolowaniem
3. w obecnych warunkach na noc zakładam sl, lub zamykam pozycję ( za duże spekulacje się tu toczą aby zostawiać niezabezpieczoną pozycję)
4. Jak sie pomylę i ceny idą w przeciwna stronę od moich założeń zamykam pozycje lub otwieram przeciwstawną i zamykam ja jak już się wytrzepią i jest spokojnie i jest szansa aby ceny wróciły do poprzedniego poziomu.

Otwieranie pozycji na dłużej ma sens tylko przy zmianach trendów, czyli np. po 148-145 można było dać szorta i zostawić na kilka miesięcy, teraz to przy 20-30 usd można będzie wziąć longa i zostawić na dłużej, ewentualnie przy 34 ale juz ze stopem, bo czy nie spadnie poniżej 30 to pewien nie jestem, tym bardziej, że w początkowej fazie wzrostów akcji surowce jeszcze spadają.
Niemniej jednak, radzę grać na krótko, intraday. Otworzyć pozycję i jak masz zysk zamknąć jak tylko widzisz, że ceny zawracają. Pozycje możesz zawsze otworzyć następną i następną, więc nie widzę powodu aby trzymać dłużej niż 1 dzień, a nawet kilka godzin, szczególnie teraz jak co kilka godzin jakieś newsy podają i ceny wariują.

Następna rada, jak chcesz w miarę bezpiecznie zarabiać, to otwieraj eski na górnych ograniczeniach kanału i zamykaj na dolnych ograniczeniach i tam możesz brać elki, z tym że jeśli znacząco wybije się poza ograniczenie kanału, to pozycje zamykasz ze stratą i nie czekasz czy zawróci czy nie.

Najważniejsza jednak sprawa, to nie pozwolić na straty większe od akceptowalnych, bo wtedy już człowiek logicznie do tego nie podchodzi tylko liczy na cud, a na forexie się nie zdarzają. Lepiej zamknąć z małą stratą i zacząć później od nowa, niż ma Ci wytrzepać depozyt i nie będziesz miał czym grać. Jeśli w ciągu dnia zawrzesz 3-4 transakcje i na wszystkich stracisz, to nigdy nie walcz dalej tylko zrób sobie co najmniej dzień przerwy. Jak nie czujesz rynku, to zawsze trzeba dystansu trochę nabrać.

Bohun767
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2008, 23:16

Nieprzeczytany post autor: Bohun767 »

tylko ten głupek z gazpromu o ropie po 25 usd powiedział i od razu dzida w górę
:lol:

Przemo11111
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:45

Nieprzeczytany post autor: Przemo11111 »

właśnie właśnie!!! o co tu chodzi??? zamiast spadać leci w górę. Kilka dni nie śledziłem rynku. Może ktoś coś podpowiedzieć?

16FDK
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2009, 18:51

Nieprzeczytany post autor: 16FDK »

Ci z gazpromu jak ropa byla po 147 mowili ze bedzie po 200 :P

Bohun767
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2008, 23:16

Nieprzeczytany post autor: Bohun767 »

16FDK pisze:Ci z gazpromu jak ropa byla po 147 mowili ze bedzie po 200 :P
dokładnie ten sam
tylko usłyszałem od razu L wziołem
:lol:

Bohun767
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2008, 23:16

Nieprzeczytany post autor: Bohun767 »

Na rynku energii ropa naftowa (Crude: CL.F, Brent: SC.F) potaniała o ponad 3 proc. do 41,5 USD za baryłkę. Analitycy Deutsche Bank sugerują, że w krótkiej perspektywie za ropę będziemy płacić 20 USD lub nawet mniej, ponieważ kraje nie należące do OPEC zdecydowanie ograniczają produkcję. Sam koszt wydobycia pojedynczej baryłki przewyższa przychody ze sprzedaży tak znacząco, że kraje takie jak Rosja, Norwegia i Wielka Brytania w ciągu najbliższych dwóch lat mogą ściąć produkcję o ok. 1,5 mld baryłek dziennie.

debile

Raffiko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2008, 17:50

Nieprzeczytany post autor: Raffiko »

robi2806 Jak czesto sa podawane info o zapasach ? Jest to jakas stala data i godzinka ?
Tak sobie pomyslalem, ze w tej zabawie z ropa nie wystepuja czesto "cofki" jak na newsach, na walutach. Wowczas wystarczyloby jedynie otworzyc dwie przeciwstawne pozycje + TP, na jednej dac SL+ na drugiej podobnie i liczyc pipsy. Wiem ze to zbyt piekne, aby bylo prawdziwe, ale ze jako iz masz wieksze doswiadczenie w tym temacie ode mnie, poprosze o opinie :lol:

Karambol
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2007, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Karambol »


ODPOWIEDZ