[OIL] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Kuncfot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 15 kwie 2008, 17:13

Nieprzeczytany post autor: Kuncfot »

Kto powie coś ciekawego na temat klina na D 1 :?: Powiem, że pierwszy raz widzę formację w takiej skali ... chociaż krótko żyje i stosunkowo krótko gram :D

Gdybym miał obstawiać grał bym na wybicie do góry :lol:

Karambol
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2007, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Karambol »

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego na stooqu i na bloombergu ropa poszła ponad 10% do góry a na platformie xtb wręcz spadła w dół ??? Czy ma to coś wspólnego z comiesięcznymi rolowaniami ??? Porównuje ceny ropy w tych 3 miejscach od dłuższego czasu i ciągle rozjeżdżają się jak chcą w różne strony...

16FDK
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2009, 18:51

Nieprzeczytany post autor: 16FDK »

Karambol pisze:Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego na stooqu i na bloombergu ropa poszła ponad 10% do góry a na platformie xtb wręcz spadła w dół ??? Czy ma to coś wspólnego z comiesięcznymi rolowaniami ??? Porównuje ceny ropy w tych 3 miejscach od dłuższego czasu i ciągle rozjeżdżają się jak chcą w różne strony...
Na xtb jest ropa brend a ty mowisz chyba o ropie crude ktora poszla +10% fakt ;- )

http://stooq.com/q/?s=sc.f < brend notowania sie zgadzaja mniej wiecej z xtb

Karambol
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 07 lis 2007, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Karambol »

No ja wiem , że to dwie rózne ropy , ale to w końcu Ropa :D nie powinna chyba się tak rozjeżdżać :lol:

Awatar użytkownika
wilq
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2007, 18:19

Nieprzeczytany post autor: wilq »

Wchodzimy na spory off topic, temat korelacji w obecnych czasach to lekki przeżytek - vide załączony obrazek eurusd vs gold.
Nie roztrząsałbym chwilowych odchyleń tych dwóch gatunków, tym bardziej że notowania brenta skończyły się 1,5h wcześniej niż crude'a no i najważniejsze: to dwa odmienne rynki. Inna cena będzie w Moskwie, inna w Abu Dabi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Michał.

Grzegorz123
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2009, 13:10

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz123 »

witam,
skąd taki skok w dół ropy ?? jakie są tego przyczyny ??

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Koncepcja Kuncfot się sprawdziła. Tylko wybicie w inną stronę. Bo klin moim zdaniem jest formacją kontynuacji trendu. Choć niektórzy widzą w tym trójkąt. Jak zwał tak zwał, ważne, że skuteczne wybicie. A jak chcesz to na upartego można powiedzieć, że dolar się umacnia i przez to ropa tanieje.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Przemo11111
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:45

Nieprzeczytany post autor: Przemo11111 »

Czy ktoś tu wogóle się udziela na tym forum? Taki duży spadek no OIL a rzadnych komentarzy??? Czy ktoś to może skomentować? Jakie macie przewidywania?

Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

z ta ropa to widze niezla sciema jest, dlaczego??
Otoz kazdy wie ze ropa kiedys pojdzie do gory, wiec zajmujemy pozycje long np po 35$ na WTI , ok wszystko ladnie pieknie tylko czekac na zyski, jest tylko jedno ale .......
ropa moze isc do gory ale my nie bedziemy miec z tego zadnych zyskow, jak to mozliwe??
otoz np dalem buy na WTI po 35 parenascie dni temu i dzisiaj bylo to rolowanie czy cos tam i mi automatycznie cena przeszlla na nowe kontrakty ktore sa po cenie wyzszej o 360 pipsow, 3,6 $ , wiec teraz mam rope po cenie np 38,6 $ ale na tym wzroscie nic nie zarobilem,
co gorsza mozna latwo stracic bo kazdy sobie zaklada ze np ropa nie spadnie ponizej 30 $ ale jak widac na powyzszym przykladzie po rolowaniu automatycznie moze ci podnosic cene i potem ponownie moze ona schodzic do 30 i my bedziemy caly czas na tym tracic, tak niestety jest z powodu wygasaniu kontraktow , niestety kazdy nowy kontrakt obecnie bedzie po wyzszej cenie niz starszy a wiec nie bedziemy zarabiac na wzrostach,
sorry ze nie umialem tego jasno wytlumaczyc ale moze ktos cos zrozumial,

egreg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2008, 00:40

Nieprzeczytany post autor: egreg »

Zadna sciema , trzeba tylko poznać zasady jakie obowiązują przy towarach i surowcach których ceny oparte są tylko na kontraktach. Skoki cen między kontaktami są czymś normalnym , i trzeba to mieć na uwadze. Po prostu nie jest możliwe zarabianie na takich skokach kiedy jest rollowanie. W takim momencie nie tracisz ani nie zyskujesz.
Albo inwestuje się krótkoterminowo , okres max. 1 miesiąc , albo na dłuższy termin gdzie skoki nie mają znaczenia .
A różnica między "spot" (czyli spot na niby) a futures na towarach polega tylko na tym że na tych pierwszych nie zamyka ci pozycji po wygaśnieciu kontraktu. Cena jest prawie zawsze identyczna ( z chwilowymi wyjątkami) , w odróżnieniu od futures na waluty ,indeksy , czy akcje.
Jeśli coś pokiełbasiłem to proszę mnie poprawić.

ODPOWIEDZ