[Copper] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

Dzisiaj klasycznie wykres przełamał dywergencje i dostał zielone światło od wszystkich wskaźników na longa z kilku moich sysów.

Rys. 4 żółtymi owalami zakreśliłem miejsce zmiany trendu. (godz. 14.00)
Na targecie III z DiNapoli silny opór (zielona przerywana linia) , to samo na IV targecie (niebieska przerywana linia). Obecnie przebijany jest Piviot level.

Rys.4a to samo z interwału 5M (follower'a) wejście dokładnie o tej samej godzinie (14.00). Silne skupisko oporów objęte czerwonym prostokątem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Forex Fun Trader

Awatar użytkownika
baggio
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 14 sty 2008, 18:41

Nieprzeczytany post autor: baggio »

Witam,

Załączam małe opracowanie kursu miedzi w roku 2007.
Może komuś się przyda :)

Pozdrawiam!

/edit

Zamieszczam także statystyki dotyczące kursu miedzi w dniach 02.01.2008-07.02.2008.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zbyszko_gno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:45

Nieprzeczytany post autor: zbyszko_gno »

Fundamenty wzrostowe miedzi są świetne,
Stan magazynów LME
Open / sotck out
31-03-08 - 115250 -2750

(min 1 tys ton znika codziennie!)

Zapotrzebowanie Chin na miedź utrzymuje się na wysokim poziomie,
zapasy są śmiesznie małe, słabnie dolar, narastają problemy wydobywcze. Widzę wyśmienite okienko do wzrostów nawet do 10 tys/t.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Rysunek proszę. Na odwrócenie trendu jest za wcześnie, zwłaszcza że dolar jest słaby. Po drodze jeszcze wsparcie na 6800, 5900, więc mamy kawałek. Chyba że przewidujesz ogólnoświatowe umocnieni $ w postępie geometrycznym :)

EDIT: Teraz się zgadza :)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008, 13:24 przez Nievinny, łącznie zmieniany 1 raz.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

Witam!!!
tak sobie obserwuje ostanio miedz i postanowilem troche sie nia zajac i troche przeanalizowac :)

z moich przemyslen wyszlo cos takiego:
1) ogolnie mamy trend wzrostowy od kilku lat (to chyba kazdy zauwazyl:) ale znaczy ze nie moze byc korekt po drodze, miedz bedzie drozec caly czas poniewaz zapotrzebowanie ciagle rosnie i swiat sie rozwija do przodu moze, teraz troche przystopowal ale jednak sie rozwija i ciagle cos sie buduje :)

ogoleni to widze to tak :
(obrazek abc copy)

narazie zapowiada sie ladnie, idealna formacja ABCD gdzie AB=CD wygladac bedzie tak i na dodatek konczy sie idealnie na 50% wzniesienia
- pierwsze problemy moze miec na poziomie 23% tak jak zaznaczylem ale powinno przebic( tym tez miejscu mniej wiecej przechodzi linia wsparcia trendu wzrostowego)
- oczywiscie w punkcie D powinno sie odbic i dalej lecimy na szczyty (teoretycznie)


-martwi mnie tylko trojkat hossy (TH) nie wiem co mam o nim myslec ale troche mnie martwi, jezeli dzisiejsza swieczka zamnknie sie powyzej ostatniej wzrostowej to bedzie problem :D ale mamy tez duzo dlugich gornych cieni, ktora moga to zanegowac


pozyjemy zoabbczymy


pozdrawiam



na rysunku powinno byc TH :P pomylilem sie i nie chcialo misie juz zmieniac :D

swieczka zamknela sie pozyzej wczesniejszej wzrostowej, sam juz nie wiem co o tym myslec, zobaczymy jak dalej to sie rozwinie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zbyszko_gno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:45

Nieprzeczytany post autor: zbyszko_gno »

0757 GMT [Dow Jones] A decline in China's imports of base metals should eventually "loosen up the supply-demand balance," and apply some downward pressure on LME prices, says BMO Capital Markets' Bart Melek. China March refined copper imports were down 38% year-on-year and aluminum imports fell 84% year-on-year, with all base metal imports "dropping considerably" so far this year.

Zwiększyła się ilość pozycji krótkich na Comexie co zapowiadałoby spadki.
------------------------
Lepiej nie zarobić, niż stracić.

Awatar użytkownika
zbyszko_gno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:45

Nieprzeczytany post autor: zbyszko_gno »

Dzisiaj wjechało 11 tys ton materiału na magazyny. Codelco w końcu ruszyło. Zapasy miedzi w Azji rosną. Zwiększa się liczba krótkich pozycji na comex regularnie. Ja widzę oczko na spadki w okolice 7800 - 7900. W poniedziałek lekkie odreagowanie spadków bo jesteśmy wyłamani dołem poza bollingera. Target 18D średnia, potem kolejny short.

Rio tinto zmaga się ze strajkami w 20 podmiotach.
Afryka przyspieszyła wydobycie o prawie 36%.
Skośnooczy czekają na ceny poniżej 8 tys. Zapotrzebowanie jest, ale narazie wszyscy czekają na lepszy moment do zakupów. Niebawem kwartał się zamyka więc fundusze będą musiały pokazać wyniki. Częśc z nich pozamyka longi.
------------------------
Lepiej nie zarobić, niż stracić.

Awatar użytkownika
zbyszko_gno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:45

Nieprzeczytany post autor: zbyszko_gno »

Tak jak pisałem wcześniej,
fundusze zamykają longi powoli :

Long liquidation trimmed the Comex copper net long position of the large non-commercials, or funds, to their lowest level since Feb. 19, late-Friday CFTC data show. The number of total longs fell by 3,656 lots for futures and options combined during the week to May 13, in turn trimming the net long to 4,213, down from 7,165 the prior week. The large commercial accounts were net short by 2,947 lots. (ALS)
------------------------
Lepiej nie zarobić, niż stracić.

ODPOWIEDZ