[Copper] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
kickdoll
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2007, 15:02

Nieprzeczytany post autor: kickdoll »


Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

- Interwał: H4
- Opór: 8117-8182
- Wsparcie: 7600-7650, 7544
- Trend: wzrostowy, obecnie ruch korekcyjny

Obecnie miedź poruszała się w konsolidacji ograniczonej zakresem 7680-8140 USD/tona. Obecnie nastąpiło wybicie dołem, ale silny trend wzrostowy (2 miesięczny) wyhamował spadki. Warto zwrócić uwagę, ze świeca testująca linię trendu to świeca Doji, a biorąc pod uwagę interwał uważam, ze mamy do czynienia z silnym sygnałem do zajęcia pozycji długich i zbieraniem sił na przebicie silnej strefy oporowej - 78,6% zniesienia największych wzrostów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

REMI
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2006, 20:49

Jeszcze troche i zrozumie -miedź

Nieprzeczytany post autor: REMI »

Nawet nie myślałem że może mnie zainteresować rynek miedzi.Kiedys śledziłem akcje KGHIM..
Jednak do mojego stylu gry / opartego na nosie i sygnałach/brakuje mi wiedzy do wyłapania tych sygnałów. Ale .......

piogron
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2007, 21:19

Nieprzeczytany post autor: piogron »

Coś temat chyba zamarł a na miedzi naprawdę można nieźle zarobić. Dodatkowo miedź ma długie cykle. Wydaje mi się właśnie,że dzisiaj miedź doszła do 38% zniesienia ostatniej fali wzrostów i należy ja obserwować. Jeżeli tylko przebije ten poziom to śmiało można otwierać Shorty.
Jeżeli tylko przebije poziom 7110 (co jest 38% zniesienia ostatnich 3 miesięcy wzrostów) to potencjal sapdków jest przynajmniej do 6770.
Pozdro

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

- Interwał: D1
- Opór: 7910, 8390
- Wsparcie: 7280, 7008
- Trend: wzrostowy

Jak widzimy na załączonych wykresach miedź zanegowała linię trendu spadkowego i ma szansę powrócić do wzrostów. Dodatkowo po pełnej pięciofalowej strukturze nastąpiła korekta trójfalowa i obecnie mamy pierwszą falę wzrostową nowej struktury a także falę impulsu korekty ABCD. Niestety tę idealną sytuację zakłóca formacja prospadkowego Gartley'a. Daltego skłaniam się do przetestowania wsparcia 7280 a potem do ewentualnych wzrostów. Dodatkowo biorąc pod uwagę teorię o powtarzalności rynku możemy stwierdzić, ze podobnie miedź zachowywała się po wybiciu rekordu wszech czasów. Wiemy jak to się skończyło, ale to są spekulacje nad długoterminowym zagrożeniem. Póki co wzrosty są aktualne po zakończeniu ruchu konsolidacyjno-spadkowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

- Interwał: D1
- Opór: 8050, 8360
- Wsparcie: 7280
- Trend: wzrostowy

Obecnie jesteśmy w trakcie trwania 3 fali pięciofalowej struktury. Już niedługo trójka się skończy i powstanie 4 fala korekcyjna złożona z 3 podfal na mniejszych interwałach. Jej zasięg nie powinien przekroczyć poziomu 7700 dol/tona. W średnim terminie jest możliwy atak na ostatnie maksima w granicach 8360. To zadanie przypisuje się 5. fali albo innej formacji która może się w międzyczasie utworzyć :) Przy poziomie 8050powinniśmy uważać, natomiast przy podanych wsparciach i oporach powinniśmy odpowiednio kupować i sprzedawać (względnie uważać przy oporach)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Nie wiem jak to interpretować. Na RGR to nie wygląda, ale potrójny szczyt to to może być. Poziom zaznaczony białą linią to wsparcie. Uważam, że cena może je osiągnąć i się odbić. Bo na obecnym poziomie raczej nie liczę na odbicie. Przebicie wsparcia oznacza otwartą drogę do 5500 (w dłuższym terminie).

Z tego co widzę wszystkie metale przemysłowe tak mają :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

Nievinny mógłbyś odnieść się do obecnej sytuacji na miedzi bazując na AT w dłuższym terminie (kilku dni, lub tygodni).
Miedź bardzo przypadła mi do gustu. Od kilku tygodni sprawdzam ją pod kątem gry jednodniowej - czytelny trend kilkugodzinny pozwala wyrwać do kilkuset pipsów w jednej zagrywce.
SL wcale nie musi być bardzo odległy, bo potwierdzenia kilku wskaźników w miarę precyzyjnie i bezpiecznie pozwalają zająć pozycje. Jednak zdarzają się długie szpileczki, a w tedy nie można ryzykować i trzeba szybko ciąć straty.

Dzisiejszy dzień był bardzo sympatyczny. W zależności od decyzji zajęcia pozycji można było wyrwać od 1250 do 1400 pipów, lub założyć TS i spokojnie zająć się czymś innym.

Poniżej screen z wejściem (copper1)
Zakreśliłem okolice wejść
a) dla zdecydowanych (biała obwódka)
b) dla mniej zdecydowanych (zielona obwódka)
Targety z DiNapoliego zostały szybko przebite i prawdziwym oporem/targetem mógł zostać Piviot Level, jednak i on został błyskawicznie przebity. Pierwszym zauważalnym oporem okazał się S1i tu można było myśleć o zamknięciu pozycji. (na razie nie mieszam innych sysów z których korzystam potwierdzających targety, lub spokojną dalszą gre... )

Jednak prawdziwym oporem stał się S3 na którym wykres zawisł do teraz.(copper2) dla tej krótkoterminowej zagrywki to koniec.
DiNapoli podpowiada jeszcze kolejne spadki, ale jest w tym odosobniony i podejmowanie ryzyka z trzymaniem pozycji jest nieproporcjonalne do zarobionej już kasy :)

Będą jeszcze lepsze okazje....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Forex Fun Trader

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Na wykresie dziennym jest coś co ja nazwałbym potrójnym szczytem.Czerwonymi liniami są zaznaczone wsparcia i opory. Jesteśmy w trendzie spadkowym. I nic nie zapowiada, żeby rosło. Dolar się umacnia więc spadki do 6200 za tonę są bardzo realne, może nawet do 5700, ale nie sądzę aby więcej. Niewiele można tu powiedzieć, oprócz sell

EDIT: Jak widzimy musimy być bardzo elastyczni, gdyż mamy sytuację taką jaką mamy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Ułan Bator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Ułan Bator »

Dzisiaj analiza dla odmiany z innego systemu (Trand Follower 5M) - przewinął się gdzieś na forum. Bardzo skuteczny na miedzi. Szczególnie przyjemne to mała ilość błędnych sygnałów wejść (strzałki). Pojawiają się dużo żadziej niż na walutówce i trzymają obrany kierunek. Oczywiście na trend horyzontalny nie ma mocnych.... i trzeba przeczekać.

Piękny sygnał po horyzoncie na wszystkich wskaźnikach (zielone obwódki na rys. copper2a) Targety na czerwono.

Dla trzymających nerwy na wodzy - (rys. copper2b) target potwierdzony w innych sysach. Tutaj będzie mocny opór.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Forex Fun Trader

ODPOWIEDZ