Ambasador, historia prawdziwa...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Ambasador
Gaduła
Gaduła
Posty: 321
Rejestracja: 19 cze 2015, 13:01

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: Ambasador »

meylo pisze:Skąd te końcówki? 1,01; 0,41...?
Kiedyś jakoś chciałem mieć nieparzyste wielkości pozycji i przyzwyczajenie pozostało :)

Ambasador
Gaduła
Gaduła
Posty: 321
Rejestracja: 19 cze 2015, 13:01

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: Ambasador »

Po spokojnym marcu, przyszedł czas na spokojny kwiecień( po osiągnięciu dna na początku lutego, do końca lutego odrobione 5,7k)
W całym kwietniu zrobione 23 trejdy ze skutecznością 21/23.

Wynik finansowy +2 817 pln, kapitał powiększony o 15,15%. Skuteczność 91%, gdzie w marcu było 80%(36/45).
Jak widać można mieć większą skuteczność, mniej trejdów i niższy wynik :)

Zatem przez drugą część lutego, marzec i kwiecień udało się odrobić ~ 11,5k, czyli jakieś 20% total straty.
Widać to zresztą na wykresie poniżej jak ulegał lekko zmianie :)

Ps. Jako ciekawostkę: 23.03.2015 - wynik -2,92 pln; 23.03.2016 - wynik 0 pln; 23.03.2017 +2 838,86 pln
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Uważąj zbliżasz się do oporu.... ciekawe co zrobi depozyt ..
fx_do_01_05_2016.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

depozyt znajdzie się w strefie podażowej, przerabiałem w 2014 i 2015 coś takiego.
inaczej, Twoja zmiana w sposobie trejdowania to tylko korekta ;)

jackub

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:depozyt znajdzie się w strefie podażowej, przerabiałem w 2014 i 2015 coś takiego.
inaczej, Twoja zmiana w sposobie trejdowania to tylko korekta ;)
To zalezy od momentum ambasadora, jak przełamie i przetestuje to sky's a limit

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ambasador pisze:
Wynik finansowy +2 817 pln, kapitał powiększony o 15,15%. Skuteczność 91%, gdzie w marcu było 80%(36/45).
Jak widać można mieć większą skuteczność, mniej trejdów i niższy wynik :)
Ale ze skuteczności jeszcze nic nie wynika. Przy coraz wiekszym SL i mniejszym TP skuteczność będzie cały czas rosła. Tylko pytanie czy to w dłuższym terminie generuje zyski? Coraz mniejszy TP powoduje zwiekszenie ilości pozycji co najlepsze nie jest poprzez koszty poniesione na spred. I seria pozycji zyskownych jest w takim przypadku rzeczą naturalną z oczywistych wzlędów

Ambasador
Gaduła
Gaduła
Posty: 321
Rejestracja: 19 cze 2015, 13:01

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: Ambasador »

Gdzie depozyt się znajdzie to pokażą kolejne posty... :) aczkolwiek patrząc na całościowy wykres to można dostrzec podobieństwo do zachowań wykresów np. indeksów:)

@Cblondyn - oczywiście, że nic nie wynika, poza statystyką:) podaje ją celem statystyki po prostu. Przekonałem się, że mogąc mieć nawet skuteczność >90% możesz być na minusie w danym miesiącu :)

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: besot »

Fajna historyjka, ale może napiszesz coś o swojej strategi żeby czytanie jej nie było czasem straconym i żeby można się czegoś nauczyć i zacząć zarabiać nie popełniając Twoich błędów.

jackub

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Ambasador pisze:Gdzie depozyt się znajdzie to pokażą kolejne posty... :) aczkolwiek patrząc na całościowy wykres to można dostrzec podobieństwo do zachowań wykresów np. indeksów:)

@Cblondyn - oczywiście, że nic nie wynika, poza statystyką:) podaje ją celem statystyki po prostu. Przekonałem się, że mogąc mieć nawet skuteczność >90% możesz być na minusie w danym miesiącu :)
Fajny może być wykres "oczekiwalności" (expectancy) ..

Ambasador
Gaduła
Gaduła
Posty: 321
Rejestracja: 19 cze 2015, 13:01

Re: Ambasador, historia prawdziwa...

Nieprzeczytany post autor: Ambasador »

besot pisze:Fajna historyjka, ale może napiszesz coś o swojej strategi żeby czytanie jej nie było czasem straconym i żeby można się czegoś nauczyć i zacząć zarabiać nie popełniając Twoich błędów.
Z danej treści każdy wyciąga inne wnioski, nikt na tacy nie poda Ci złotego środka, bo każdy z nas ma inną percepcję.

U mnie do straty -51k doprowadziła, brawura, źle ustawiane SL, zbyt duże pozycje w stosunku do depo, granie na zbyt wielu instrumentach i przede wszystkim brak jakiegoś celu dla którego byłem na rynku.

Potem dyscyplina, która zbudowała we mnie skuteczność podejmowanych decyzji. Nawet małe zyski dawały świadomość, że zawsze to plus i bez stresu otwierało się kolejne, zaliczając nawet niski profit. Kumulacja niskiego profitu dziennego w skali miesiąca daje już ładne wyniki. Tylko kto chce akceptować zysk na poziomie 20 czy 100 zł? Każdy oczekuje, że w jednej transakcji rozbije bank i skasuje kilka setek pipsów.

Poza tym moja gra ewoluowała w czasie.

ODPOWIEDZ