Alpari

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
23
40%
Poza paroma minusami są ok
8
14%
Przeciętny
16
28%
Mają wiele wad
6
10%
Stanowczo odradzam
5
9%
 
Liczba głosów: 58

mateo_99
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:13

Nieprzeczytany post autor: mateo_99 »

Tak, jest do tego oddzielna platforma, ma DUŻO mniej opcji niż MT4. Ale daje rade. Z tego co kontaktowałem się z alpari ru (a teraz to już raczej z polskim przedstawicielstwem) to w przeciągu 2-3 tygodni ma być dostępne konto real na zasadach konta classic z podwyższonym depozytem ale nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem kwote, była mowa o 3k $.

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

mateo_99 pisze:Tak, jest do tego oddzielna platforma, ma DUŻO mniej opcji niż MT4. Ale daje rade. Z tego co kontaktowałem się z alpari ru (a teraz to już raczej z polskim przedstawicielstwem) to w przeciągu 2-3 tygodni ma być dostępne konto real na zasadach konta classic z podwyższonym depozytem ale nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem kwote, była mowa o 3k $.
Alpari Ru ma przedstawicielstwo w Polsce? Ja wiem tylko tyle, że w Alpari UK są zatrudnione obecnie dwie osoby, z którymi można dogadać się po polsku :)
Fajnie by było, gdyby otworzyli w Polsce jakiś oficjalny support.

Z tymi 3 tys. USD na koncie Direct, to chyba faktycznie zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe, chociaż ja obecnie takiej kwoty również bym jeszcze nie zaryzykował :)

P.S. Spytam tak przy okazji: czy Alpari UK wysyła wam jakieś zestawienia transakcji z konta? To mogłoby się później przydać przy rozliczaniu się z podatku.

mateo_99
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:13

Nieprzeczytany post autor: mateo_99 »

Jest strona alpari.pl (trochę dziadoska ale cóż...)
Kontaktowałem się z nimi, oni dorzycili mnie do swoich klientów i dają support po polsku.

Z tym depo byłoby cudownie, gdyby okazało się to prawdą.

Dobrze, że przypomniałeś o tym podatku, to będe ich męczyć o to.

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

Tak mocno ich nie męcz, bo zagraniczny broker i tak pita Ci nie wyśle, ani nie pomoże w rozliczeniu :) , mi chodziło o jakieś zestawienia, które mogą być później pomocne w samodzielnym rozliczeniu się (lub korzystając z usług biura rachunkowego), bo myślę, że US może chcieć jakiegoś udokumentowania dochodów.

Tej polskiej strony nie mogę w ogóle znaleźć, możesz dać link?

ziemson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 12 wrz 2008, 15:38

Nieprzeczytany post autor: ziemson »


FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

Ziemson, dziękuję za link. Dziwne, wczoraj jak wpisywałem adres alpari.pl, to nie otwierało mi żadnej strony, a teraz jest w porządku.

Czy dobrze rozumiem, że to polskie przedstawicielstwo należy bezpośrednio do Alpari RU i zakładając konto za ich pośrednictwem zakłada się konto właśnie w Alpari RU, czyli tym rosyjskim, macierzystym Alpari? No i jedna ważna kwestia: czy posiadanie konta w Alpari UK nie będzie przeszkodą do otwarcia konta za pośrednictwem tego polskiego przedstawicielstwa? Mogą przecież uznać, że mogę posiadać tylko jedne konto u nich, nieważne w którym Alpari. Przedstawicielka Alpari UK mówiła mi kilka tygodni temu, że dla klientów z Europy generalnie jest Alpari UK i o planach otworzenia przedstawicielstwa w Polsce jeszcze nic nie wiadomo.

Z Alpari jest trochę pokręcone to, że mają tyle tych filii. Jest te macierzyste Alpari RU, jest Alpari UK w Londynie, Alpari US w Stanach, a wszystkie są w pewnym sensie niezależne od siebie i ich oferta może się nieco różnić. Tak swoją drogą, wie ktoś może co to jest Alpari NZ? Bo mam u nich demo, ale w sumie nie wiem co to za broker, nie założyłem tego dema wchodząc na jego stronę, tylko po prostu w ściągniętej chyba z tego forum paczce z plikami serwerów był również ich serwer :)

mateo_99
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:13

Nieprzeczytany post autor: mateo_99 »

Alapri NZ to Alapri RU z tego co mi wiadomo, w rosji jest bardzo słaby klimat do prowadzenia tego typu działalności.

Co do podatku to powiedzieli mi, że będą rozsyłać zestawienia do swoich klientów na początku roku.

Ja mam dwa konta w samym alpari ru, wiec przypuszczam, że nie ma problemu z posiadaniem dwóch konta w różnych alpari.

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

No cóż, w takim razie pewnie będę musiał wypróbować i jedno i drugie Alpari.
Te ich konto Direct to ciekawa opcja na przyszłość. Na razie w ramach promocji będzie bez prowizji, ciekawe jakie później będą warunki.

Awatar użytkownika
Eurodolar
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 14 sie 2008, 21:53

Nieprzeczytany post autor: Eurodolar »

Jakie macie doswiadczenia z Alpari.ru ?
Na jakiej zasadzie funkcjonuje to polskie przedstawicielstwo i którego alpari ono jest ?
Pozdrawiam
EUR/USD vs DJIA

mateo_99
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:13

Nieprzeczytany post autor: mateo_99 »

To przedstawicielstwo jest alpari ru
Ze strony alpari wyczytałem, że to oddział. Adres mają w Warszawskim Centrum Finansowym ,więc to raczej oddział patrząc na koszty utrzymania takiej powierzchni biurowej.
Kontaktowałem się z nimi, przypisali mnie do swoich klientów, dają polski support i zestawienie do pit'a.
Mam u nich konto od jakiegoś czasu i jest wszystko wporządku ale bardziej wracam do gry po dłuższej przerwie, więc nie wiem na ile jest to wiarygodne, teraz handluje mniejwiecej po 1locie i jak narazie bez problemu, ale jak wprowadzą ECN'a to napewno z niego skorzystam bo oferta jest bardzo przyzwoita i jest to na tyle znany broker, że nie powinno być jakiś dziwnych problemów z pobraniem pieniędzy albo coś takiego.

ODPOWIEDZ