AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
12
39%
Przeciętny
7
23%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 31

mirek92m
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: mirek92m »

Najpewniej wczoraj Alior zmienił punkty swapowe dla większości instrumentów. Na dużo bardziej niekorzystne rzecz jasna. Do tej pory pod tym kątem wydawali się naprawdę atrakcyjnym brokerem.

rforex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, 17:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: rforex »

mirek92m pisze:Najpewniej wczoraj Alior zmienił punkty swapowe dla większości instrumentów. Na dużo bardziej niekorzystne rzecz jasna. Do tej pory pod tym kątem wydawali się naprawdę atrakcyjnym brokerem.
Jeżeli chodzi o waluty to tu nie ma żadnej korelacji jaka miałaby wynikać z aktualnej różnicy stóp procentowych par walut. Nie ma decyzji odnośnie zmian stóp a punkty swapowe się zmieniają, oczywiście na niekorzyść.

To jest ustalane wg "widzimisie" i możesz im skoczyć.

Awatar użytkownika
jędrula
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 05 gru 2018, 00:47

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: jędrula »

Najpierw błąd połączenia, teraz błędny login/hasło - których przecież nie ruszałem :twisted:
Nie polecam.

Awatar użytkownika
blacha
Gaduła
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 08 lis 2013, 15:21

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: blacha »

Wiec kilka słów o brokerze gram długoterminowo i pozycje trzymam po 6 miesięcy i dłużej nie sprawdzam platformy co dziennie bo nie mam na to ani czasu ani ochoty (upierdliwe logowanie) i jakie było moje dzisiaj zdziwienie gdy otwieram platformę po miesiącu a tu nie ma ma moich dwóch zyskownych pozycji. Jedna na DAX znikła w nieznanych okolicznościach czyli jest w raporcie jako otwarta ale nie ma nigdzie zamknięcia. Druga to Edek który został zamknięty w wyniku "awarii" terminala. No i niesyty podobno nie da się pozycji odtworzyć dodam ze kupiony po 1250 a awaria zamknięta pozycje po 1310. Czyli jak u Barei " Nie mamy Pana pozycji i co nam Pan zrobi" Oczywiście nikt problemu nie widzie bo przecież nie straciłem. No a ze nie zarobiłem to wiadomo nie ich problem. Dodatkowo doliczyłem się 9 pozycji które były otwierane na moim rachunku i zamykane na zero. Oczywiście prowizja pobrana. Czyli jak się kasa nie zgadza a konto rzadko logowane to zapewne ktoś doszedł do wniosku że da się trochę ekstra zarobić.
Obrazek

rforex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, 17:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: rforex »

W reklamacji co Ci odpisali? Że była awaria i się nie da? Jaka jest podstawa do zamykania pozycji klientów wg własnego widzimisie bez ponoszenia konsekwencji?

U mnie kiedyś było to samo, zamknęli mi pozycję tuż przed dużym ruchem. Ja niestety tego nie reklamowałem, bo jak to zobaczyłem to teoretycznie mogłem odnowić (było na to kilka godzin, później właściwy ruch :x ) ale chyba nie o to chodzi. Ja byłem na to wkur... bo co to ma być, ale nie odpuściłbym tematu w twoim wypadku.

Niestety pozycje długoterminowe tutaj to kiepski pomysł, chyba, że masz na niej plecy i ciągną od Ciebie swap :lol: to mam potwierdzone, tych nie zamykają, nie ma awarii, wszystko działa :lol:

Tutaj trzeba sprawdzać codziennie, ale jaki to jest komfort, skoro można mieć wrażenie, że ktoś cały czas czeka, żeby Cię wydymać - czyli zrobić awarię przed właściwym ruchem :lol:

Polecacie jakichś innych polskich brokerów, najlepiej powiązanych z bankiem? Na szybko teraz sprawdziłem jest mforex w mbanku, wydaje się wszystko spoko, nawet są podane wzory na obliczanie punktów swapowych, bo tutaj to jakaś wielka tajemnica i ścinanie na nich o czym się sam teraz przekonuję. Ciekawe czy tam też mają takie słabe zagrywki?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

rforex pisze:
Polecacie jakichś innych polskich brokerów, najlepiej powiązanych z bankiem? Na szybko teraz sprawdziłem jest mforex w mbanku, wydaje się wszystko spoko, nawet są podane wzory na obliczanie punktów swapowych, bo tutaj to jakaś wielka tajemnica i ścinanie na nich o czym się sam teraz przekonuję. Ciekawe czy tam też mają takie słabe zagrywki?
mForex przez lata zmagał się z płynnością i działy się cuda. Zdecydowanie nie polecam, ale możesz sprawdzić i samemu się przekonać, bo może się coś nich poprawiło.
Z polskich ciężko polecić coś dobrego. Chyba XTB ma obecnie najlepsze warunki, ale nie wiem jak u nich z uczciwością, bo przez lata wyrobili sobie kiepską opinię.
Czemu ma to być broker polski ? Może sprawdź Tickmill z Anglii ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Polecam Aliora, dlaczego:
1. Przy błędnych kwotowaniach na danych, zrobilem zrzut ekranu i reklamacja uwględniona. Zero problemu.
2. Przelewy z konta na kliknięcie myszki. Ciekawe jak to jest u tych zagranicznych jak chcecie wypłacić?
3. Niskie spredy, przynajmniej tak było 1-2 temu, w porównaniu z saxo. Wtedy porównywalem.
4. Polski broker, spory w polskim sądzie, placówka w każdym większym mieście.
5. Konto w PLN, EUR i USD. Można między kontami robić przelewy, ale swapy bankowe dobijają.
6. Przy opóźnieniach na wykresie, jeśli cena się różni nie otworzysz pozycji.
7. Niby ECN, ale tak do końca w to nie wierzę.
8. Logowanie przez hasło i każdorazowo smsem.
Wady:
1. Przy otwartych około 20 wykresach platforma czasem z czasem zwalnia.
2. W zeszłym roku platforma przestała działać na win xp, bez sygnału. Na win 7 działa
3. Kiedyś kontrakty na ropę przeliczaly sie, teraz jak zamkną się same to nie trafiają do historii, ale da się to znaleźć. Lepiej było kiedyś.
4. Mało instrumentów. Ze 20-30 par walut, te najzwyklejsze, ropa, złoto, srebro, platyna, miedź, gaz i parę rolnych. No i parę indeksów - tak z 10 sztuk. W 2011 było tego dużo więcej. Ostatnio zniknął Pallad.
5. Zgodnie z wymogami Unii wysokie depo. Np. 1lot e/u 14k. Jak Trump wygrywał to podnieśli depo na USD/MXN.
Podsumowywując, ja mogę polecić, jeśli ktoś korzysta z podstawowych instrumentów. I wypłata działa natychmiast.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

krab29 pisze:Polecam Aliora, dlaczego:
1. Przy błędnych kwotowaniach na danych, zrobilem zrzut ekranu i reklamacja uwględniona. Zero problemu.
2. Przelewy z konta na kliknięcie myszki. Ciekawe jak to jest u tych zagranicznych jak chcecie wypłacić?
3. Niskie spredy, przynajmniej tak było 1-2 temu, w porównaniu z saxo. Wtedy porównywalem.
4. Polski broker, spory w polskim sądzie, placówka w każdym większym mieście.
5. Konto w PLN, EUR i USD. Można między kontami robić przelewy, ale swapy bankowe dobijają.
6. Przy opóźnieniach na wykresie, jeśli cena się różni nie otworzysz pozycji.
7. Niby ECN, ale tak do końca w to nie wierzę.
8. Logowanie przez hasło i każdorazowo smsem.
Wady:
1. Przy otwartych około 20 wykresach platforma czasem z czasem zwalnia.
2. W zeszłym roku platforma przestała działać na win xp, bez sygnału. Na win 7 działa
3. Kiedyś kontrakty na ropę przeliczaly sie, teraz jak zamkną się same to nie trafiają do historii, ale da się to znaleźć. Lepiej było kiedyś.
4. Mało instrumentów. Ze 20-30 par walut, te najzwyklejsze, ropa, złoto, srebro, platyna, miedź, gaz i parę rolnych. No i parę indeksów - tak z 10 sztuk. W 2011 było tego dużo więcej. Ostatnio zniknął Pallad.
5. Zgodnie z wymogami Unii wysokie depo. Np. 1lot e/u 14k. Jak Trump wygrywał to podnieśli depo na USD/MXN.
Podsumowywując, ja mogę polecić, jeśli ktoś korzysta z podstawowych instrumentów. I wypłata działa natychmiast.
To polecasz tego Aliora czy odradzasz ? :p
Wymieniłeś więcej wad niż zalet, a te zalety to też wątpliwe. Porównywałeś spread z Saxo ? Sprawdzałem Saxo kilka lat temu i mieli koszmarne spready, więc chyba każdy z nimi wygrywał.
Jedyna zaleta, którą można potwierdzić, to ta, iż broker jest polski i teoretycznie łatwiej dochodzić swoich praw.
Nie korzystam z Aliora, ale po tej fali niekończących się awarii od początku ich istnienia niemal na pewno bym się tam nie przeniósł.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Wymieniłem wady i zalety. Pewnie nie wszystkie, bo na pewno po czasie coś się przypomni. Każdy na tej podstawie może wysnuć wnioski co mu odpowiada. Jeśli szukasz spółek akcyjnych to na aliorze nie znajdziesz ani jednej. Kong ma dziennik na GBP/TRY. Nie ma tego nawet na aliorze. Dla mnie tym co mnie trzyma to to, że jak coś zarobię, to klikam myszką z konta na konto i mam. Przez 8 lat raz zawiesiło się konto, że musiałem zadzwonić na infolinię. Tam mnie odpytywali przez 15 minut. Ale czy to może być zaleta czy wada? Mam też u nich konto "zwyczajne". I raz zadzwonił gościu przedstawił się jako pracownik aliora i chciał ode mnie któryś cyfer hasła. Oczywiście nie powiedziałem mu. Napisałem w tej sprawie do Aliora z konta i szok - napisali, że to był ich pracownik.
Ja ogólnie jestem zadowolony. Już mi się coś przypomniało. Używacie MT4. Platforma Aliora nie działa na tym. Także mt4 znam tylko jako tako z demo innych brokerów. Czyli kolejna wada.
Ale nie ukrywam, że z ropą mogliby przeliczać kontrakty, jak dawniej. Jest wygodniej.
Na pewno nie wybrałbym brokera z Cypru czy jakiś wysp z globusa. Najbardziej cenię bezpieczeństwo. W modzie teraz jest Australia bo tam depozyty są małe. Ale czy jak nie zarobisz, a broker ci nie uzna, to czy nie okaże się, że właściwy jest sąd w Alice Spring czy jakimś innym wypizdówku na pustyni w Australii? W Aliorze tego nie ma. Może znasz innego brokera ECN (przynajmniej nie pisze oficjalnie że to MM) działającego w PL mającego placówki bankowe w całym kraju? Dla mnie to pierwszoplanowa sprawa. Kiedyś miał konta forex WZBWBK (jakoś tak się to pisze).
Ja aliora nie odpuszczam, ze względu na bezpieczeństwo wkładu. Nie gram 1000zł czy 10000zł. Jak masz 1000 zł to graj w Australii.
To co pisał powyżej "blacha" nigdy mi się nie zdarzyło. Trzymam pozycje po kilka miesięcy/kwartałów i nie ma problemów ze znikaniem. Raz tylko miałem ustawione oczekujące i nie wskoczyło, ani nie dało się skasować. Pomogła aktualizacja softu.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

koledze Mario pewnie chodzilo o to ze w zaletach wymieniles tez sporo wad :D
przez tyle lat co alior mial awarii to chyba wszyscy brokerzy z EU w sumie tyle nie mieli. jak tobie trafila sie jedna to chyba rzadko z platformy korzystales. przeczytaj watek od poczatku. to nie byly okazjonalne wpadki u jednej osoby. to nieustanna ballada o przerwach w tradingu. zostali tylko masochisci albo ci co wlaczali alior-trader raz na miesiac.
to jest wada ktora totalnie pograzyla tego broka niewazne ile placowek by nie mial. oferta w ogole sie nie rozwija i cos czuje ze przy regulacjach ESMA to w ciagu 1-2 lat zwina sie z rynku bezpowrotnie..
co do bezpieczenstwa..sam mam konto u australijskich brokerow i nie jest to 200 usd. obaw nie mam. napewno mniejsze niz w awaria-traderze :D bo wszystko caly czas dziala jak w zegarku. wplaty, wyplaty, zlecenia, spready, nie mam sie do czego przyczepic. no moze tylko do braku konta w PL.
sad? a prosze cie... w PL myslisz ze bedzie lepiej niz na pustyni w australii? bedzie problem, zalozysz sprawe, 3 lata mina, na kase poplyniesz a i tak beda sie odwolywac i nie wiadomo co z tego wyjdzie. byl taki jeden juz w PL, Spain sie nazywal. z TMS walczyl pare lat bo go skubneli po 15 stycznia 2015 r. na paredziesiat tysi. i co? i nic, kasy nie odzyskal, debet tylko umorzyli, ale robote mu dali wiec ucichlo nagle :D #historiaprawdziwa

ODPOWIEDZ