AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
12
39%
Przeciętny
7
23%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 31

jb
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2010, 23:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: jb »

Witam,

AliorTrader dziś leżał przez ponad 14 godzin, od 23:00 wczoraj do 13:00 dziś. Wczoraj podobnie...

Wiem, że popularne jest się nazywać ECN jeśli chodzi o brokerów ale czy Alior to na pewno ECN? Moje piątkowe zlecenia nie zrealizował na poziomie stop loss tylko na poziomie pierwszych kwotowań jak podniosła się platforma dziś o 13:00. Czyli, że co... były one w modelu ECN przekazane, gdzie? Gdyby były przekazane na rynek to by się zamknęły na poziomach stop loss. Może nigdzie nigdzie nie zostały przekazane tylko jest to zwyczajny MM ?

Pozdr,
JB

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

jb pisze:Witam,

AliorTrader dziś leżał przez ponad 14 godzin, od 23:00 wczoraj do 13:00 dziś. Wczoraj podobnie...

Wiem, że popularne jest się nazywać ECN jeśli chodzi o brokerów ale czy Alior to na pewno ECN? Moje piątkowe zlecenia nie zrealizował na poziomie stop loss tylko na poziomie pierwszych kwotowań jak podniosła się platforma dziś o 13:00. Czyli, że co... były one w modelu ECN przekazane, gdzie? Gdyby były przekazane na rynek to by się zamknęły na poziomach stop loss. Może nigdzie nigdzie nie zostały przekazane tylko jest to zwyczajny MM ?

Pozdr,
JB
składaj reklamację i daj znać z jakim skutkiem.

a tak btw. dostałem maila o zmianie regulaminu, co o tym sądzicie?
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 20 października 2018 r. zmienia się Regulamin wykonywania zleceń w obrocie instrumentami finansowymi na rynkach OTC oraz prowadzenia rachunków i rejestrów związanych z tym obrotem przez Biuro Maklerskie Alior Bank SA (dalej: Regulamin).

Najważniejsze zmiany w Regulaminie:

■ określenie zasad kwalifikacji Klienta do grupy docelowej nabywców instrumentów finansowych oraz wskazanie trybu postępowania w przypadku zleceń nabycia instrumentów finansowych składanych przez Klienta nienależącego do określonej grupy docelowej;
■ wskazanie obowiązków Biura Maklerskiego w zakresie przekazywania Klientom informacji i sprawozdań dotyczących świadczonej usługi i instrumentów finansowych, będących przedmiotem tej usługi.

20 października br. Biuro Maklerskie udostępni także Klientom w bankowości internetowej nową ankietę inwestycyjną dotyczącą wiedzy i doświadczenia w zakresie inwestowania na rynku finansowym, sytuacji finansowej, celów inwestycyjnych, tolerancji ryzyka oraz celów i potrzeb inwestycyjnych. Na podstawie udzielonych odpowiedzi oraz wyniku dotychczasowych ankiet Klient zostanie zakwalifikowany do grup docelowych odpowiednich instrumentów finansowych, tj. do grupy klientów, dla których dany instrument będzie odpowiedni pod względem potrzeb, cech i celów inwestycyjnych Klientów.

Nabycie danego instrumentu finansowego, gdy Klient nie należy do grupy jego docelowej, będzie możliwe jedynie z inicjatywy Klienta pod warunkiem, że Klient nie został zakwalifikowany do negatywnej grupy docelowej. Istotnym kryterium branym pod uwagę przy określaniu negatywnej grupy docelowej będzie tolerancja ryzyka jakie Klient jest skłonny podjąć. W przypadku gdy Klient należy do negatywnej grupy docelowej danego instrumentu, Biuro Maklerskie odmówi realizacji zleceń kupna tego instrumentu finansowego (zlecenia sprzedaży i zamknięcia pozycji będą realizowane).


Klienci, którzy nie wypełnią nowej ankiety, a przed wejściem w życie ww. zmian posiadali profil inwestycyjny "Przezorny" zostaną zakwalifikowani do negatywnej grupy docelowej dla wszystkich dostępnych instrumentów finansowych.

Zmieniony Regulamin przesyłamy w załączeniu do niniejszej korespondencji. Szczegółowy wykaz zmian w Regulaminie zamieściliśmy poniżej niniejszej wiadomości. Informujemy, że przed wejściem w życie zmian mogą Państwo zgłosić sprzeciw oraz wypowiedzieć umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia lub ze skutkiem natychmiastowym. Brak zgłoszenia sprzeciwu wobec proponowanych zmian będzie uważany za wyrażenie zgody na zmianę postanowień Regulaminu.

Przesłankami do dokonania zmian Regulaminu są zmiany przepisów prawa w zakresie obejmującym produkty i usługi oferowane przez Biuro Maklerskie tj. Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi i aktów wykonawczych do tej ustawy.

jb
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2010, 23:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: jb »

składaj reklamację i daj znać z jakim skutkiem.
Oczywiście że złożyłem reklamacje, na rozpatrzenie maja tylko 30 dni... ale dam znać jaki wynik. Jeśli negatywny to żegnam się z nimi bo nie będę finansował ich awarii.

Pozdr,
JB

oszkosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:53

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: oszkosz »

Najlepsze są przesłanki do zmian regulaminu.
2005 rok toż trzynaście lat temu,ależ te "regulaminy" meandrują.
Co im napisać w ankiecie co by choć ze cztery instrumenty zostawili do.. inwestowania?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

oszkosz pisze:Najlepsze są przesłanki do zmian regulaminu.
2005 rok toż trzynaście lat temu,ależ te "regulaminy" meandrują.
Co im napisać w ankiecie co by choć ze cztery instrumenty zostawili do.. inwestowania?
A kiedy i gdzie ta ankieta?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

oszkosz ehhh uparles sie na tego protradera a przeciez nic na sile ........ 8)

oszkosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:53

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: oszkosz »

Masz rację .
Ale ja leniwy jestem.Nie lubię zmian.
Poza tym mam jeszcze "zaległości " na rach.

jb
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2010, 23:24

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: jb »

Witam,

Wyglada na konkretne strzyżenie owiec w Alior Bank o zasięgu 300 pips na USDCHF. Kwotowań dostarcza chyba Bank Spółdzielczy z Góry Kalwarii albo to sprawka malarzy świeczek z aliorowego dealing desku ... przepraszam ale kupuje gadki o spadku płynności.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
varta91
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:02

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: varta91 »

Witam,
czy ktoś może wie, w jaki sposób zaimportować wskaźniki z platformy MT4 do naszej Alior Trader.
Na początku wątku, gdy powstawał, znalazłem kilka informacji o pdf-ie napisanym bodajże chyba przez Marchewkę, ale nie mogę znaleźć odpowiednich narzędzi, o których mowa jest w w tym pdf-ie.
Za pomoc z góry dziękuję.

rforex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, 17:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: rforex »

Witam,

Czy jest ktoś świadomy w jakiej sytuacji są zmieniane wysokości punktów swapowych w Aliorze?

Chodzi mi o parę EUR/TRY, Bank Centralny podniósł tam ostatnio główną stopę procentową 13 września, a ostatnia zmiana swapu na tym instrumencie była 28 sierpnia.

Zawsze myślałem, że są one wyliczane na podstawie różnicy stóp procentowych.

Czy jest to krojenie klienta na tych punktach czy może rozchodzi się o coś innego?

Pozdrawiam :564:

ODPOWIEDZ