AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
12
39%
Przeciętny
7
23%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

przejdz na 1s ;)
Przeciez dopiero sie rozkrecaja, spokojnie, dane historyczne raczej sa ogolnie dostepne.
Nie czepiajmy sie, widac ze chca dobrze :)
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Karol no platforma widzę super zrobiona. Brawo.
Matrix jak Market Ladder w Prospreadzie. :)

Obrazek

Jakby się dało tylko tak skalpować jednym klikiem jak u nich to by była rewelka.

Mam też pytanie czy da się wyciągnąć mniejszego "ticketa" tak jak to robię w IGindex.

Obrazek

Niektórzy maja nawyki do analizy w MT4 i często ciężko sie tego pozbyć.
A takie coś bardzo ułatwia życie.
Mnie udało się osiągnąć po "odłączeniu" coś takiego i to tylko na drugim monitorze.

Obrazek


Bo na głównym zawsze platforma mi przykrywa MT4.

Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

daromanchester pisze:Jakby się dało tylko tak skalpować jednym klikiem jak u nich to by była rewelka.
Używając panelu Matrix, można jednym kliknięciem zawierać transakcje.
daromanchester pisze:Mam też pytanie czy da się wyciągnąć mniejszego "ticketa" tak jak to robię w IGindex.
Nie wiem czy dobrze rozumiem - chodzi o to, aby kliknięcie na Kup lub Sprzedaj nie przywracało całej aplikacji i nie zakrywało MT4 ? Jeżeli tak, to niestety na jednym monitorze nie będzie takie możliwości.

Pozdrawiam,
Dariusz Wiśniewski
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Pełnomocnik pisze: Ale generalnie powiem ze nie moge sie połapać :cry: to nie MT4 :cry:
Zrobiłem sobie nawet czrne tło ale nie pomogło... :?
Przeczytaj podręcznik do AliorTradera to ustawisz sobie wszystko tak jakby to był MT4.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Dodano po 4 minutach:

Witam.
daromanchester pisze:Karol no platforma widzę super zrobiona. Brawo.
Matrix jak Market Ladder w Prospreadzie. :)
Dzięki Daro ;)

Co do pierwszego pytania to looknij na opcję w menu: Środowisko-->Ustawienia-->Panele i na końcu masz opcję Matrix Zlecenia bez potwierdzenia.

Co do drugiego pytania to sprawdzę jak pojawi się nowa instalka AliorTradera.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

forexman
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2010, 13:00

Nieprzeczytany post autor: forexman »

czy to prawda za alior trader nie pobiera, żadnego SWAPu za otwarte pozycje na dzień następny?

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

reptile pisze:Ale zrobili to ?
Kiedy będzie można zawierać transakcje CFD FX w modelu ECN, a jeśli nie instrumenty CFD FX to co ma być na tym ECNie ?
Transakcje na FOREX nie są zawierane na CFD. Jest to rzeczywista wymiana walut pomiędzy Klientem a LP, tylko bez fizycznej dostawy waluty. Tym właśnie różni się model Market Maker, w którym handel na FX odbywa się na CFD, od modelu ECN, gdzie handel odbywa się na walutach.

Dodano po 38 sekundach:
forex_lover pisze:chyba to się wszystko ciągnie z GFT ? Logo ich jest na stronie. Hmmm Coś mi się zdaje, że na hasełku ECN Alior nieźle przykosi kilku cwaniaków
Nie wszystko. GFT jest dostawcą płynności dla wszystkich instrumentów CFD opartych na commodities, indeksach, futures na indeksy oraz akcjach.

Natomiast jeżeli chodzi o rynek walutowy, dostawcami płynności są wszystkie banki z pierwszej 10-tki pod względem obrotów na rynku Forex (sugeruję znaleźć statystyki na Internecie). Wśród nich mogę wymienić m.in. Nomurę oraz RBS.

Dodano po 47 sekundach:
MarioDM pisze:Nie chcę się czepiać, ale ... luknąłem na listę specyfikacji instrumentów i ponieważ akurat mam otworzoną pozycją na Aud/Cad wiec porównałem sobie swapy i okazuje się, że swap za pozycję krótką w Aliorze jest o 20% wyższy niż w GO4X. Kilka dni temu pewien forumowicz strasznie się czepiał GO4X i twierdził, że mają koszmarne swapy. Okazuje się, że ECN Aliora pobiera jeszcze wyższe swapy. Pewnie jak XTB albo i więcej. Nie porównywałem innych instrumentów tylko akurat cross Aud/Cad więc nie mogę ocenić całości
Może spróbuję wyjaśnić z czego to wynika.

Swapy pobierane przez brokerów, którzy nie zabezpieczają ( nie muszą zabezpieczać) pozycji swoich Klientów są w całości ich zarobkiem. Z tego powodu punkty swapowe ustalone przez takiego brokera mogą kształtować się na dowolnym poziomie (np. niższym niż w przypadku swapów rynkowych).

Jeżeli chodzi o brokerów działających w modelu ECN - swapy pobierane przez brokera są pochodną swapów rynkowych. Nie mogą być ustalone na poziomie niższym niż swapy rynkowe, ponieważ broker w takim przypadku dopłacałby do pozycji Klienta.


Pozdrawiam,
Dariusz Wiśniewski

Dodano po 1 minutach:
forexman pisze:czy to prawda za alior trader nie pobiera, żadnego SWAPu za otwarte pozycje na dzień następny?
Punkty SWAPowe są naliczane na otwartych pozycjach o godzinie 23.00 zgodnie ze specyfikacją instrumentów finansowych. Na większości instrumentów swapy są naliczane, tak więc nie jest to prawdą.
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

Fajter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2009, 16:48

Nieprzeczytany post autor: Fajter »

Transakcje na FOREX nie są zawierane na CFD. Jest to rzeczywista wymiana walut pomiędzy Klientem a LP, tylko bez fizycznej dostawy waluty. Tym właśnie różni się model Market Maker, w którym handel na FX odbywa się na CFD, od modelu ECN, gdzie handel odbywa się na walutach.
Proszę o wyjaśnienie czym różni się w Pana rozumowaniu transakcja zawarta z brokerem typu MM oraz ECN jezeli:

- brak jest fizycznej dostawy waluty,
- rozliczenia maja wylacznie charakter pieniezny.

Nie chodzi mi o fakt kto jest druga strona transakcji - czy jest to broker czy inny bank. Chodzi o konstrukcje instrumentu.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Proszę o wyjaśnienie czym różni się w Pana rozumowaniu transakcja zawarta z brokerem typu MM oraz ECN jezeli:

- brak jest fizycznej dostawy waluty,
- rozliczenia maja wylacznie charakter pieniezny.

Nie chodzi mi o fakt kto jest druga strona transakcji - czy jest to broker czy inny bank. Chodzi o konstrukcje instrumentu.
Moim zdaniem wszystko sprowadza się do zapissu elektronicznego.
Przypominam koledze że np. większość rezerw walutowych NBP . jest nie w formie pieniężnej,lecz właśnie w formie zapisu elektronicznego,ponieważ często transakcje na interbanku zawierane są u ułamkach sekund w jedną lub drugą stronę.....


Pozdrawiam.

Dodano po 10 minutach:


PS lub inaczej

Fajter pisze:Chodzi o konstrukcje instrumentu.
Konstrukcja instrumentu jest w specyfikacjach,a wszystko moim zdaniem sprowadza się do dwóch rzeczy.
1- Solidna i rzetelna instytucja finansowa
2- zapis elektroniczny.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

Fajter pisze:
Transakcje na FOREX nie są zawierane na CFD. Jest to rzeczywista wymiana walut pomiędzy Klientem a LP, tylko bez fizycznej dostawy waluty. Tym właśnie różni się model Market Maker, w którym handel na FX odbywa się na CFD, od modelu ECN, gdzie handel odbywa się na walutach.
Proszę o wyjaśnienie czym różni się w Pana rozumowaniu transakcja zawarta z brokerem typu MM oraz ECN jezeli:

- brak jest fizycznej dostawy waluty,
- rozliczenia maja wylacznie charakter pieniezny.

Nie chodzi mi o fakt kto jest druga strona transakcji - czy jest to broker czy inny bank. Chodzi o konstrukcje instrumentu.

To czy transakcja jest zawierana na cfd czy na walucie bez fizycznej dostawy, z punktu widzenia Klienta niewiele się różni, ponieważ tak jak zostało to napisane jest brak fizycznej dostawy waluty, a rozliczenia są wyłącznie pieniężne.
Różnica jest, jak napisał to kolega zz, że są to zapisy elektroniczne, a Klient nie kupuje jednego CFD wystawionego na 100.000 jednostek waluty, a kupuje 100.000 jednostek waluty.
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

Awatar użytkownika
Spekulant83
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 14 mar 2011, 18:53

Nieprzeczytany post autor: Spekulant83 »

W ustawieniach mam domyślną ilość słupków ustawioną na 1000.

Na H4 mam 77 słupków. Próbując pod wykresem zwiększyć ilość robię to, np. ustawiając na 200 i klikam ikonkę odśwież - kręci kręci i przywraca spowrotem ilość 77 słupków. (Zaglądałem do instrukcji - postępowałem zgodnie z procedurą - nie przyniosło rezultatu).

Gdy otworze nowy wykres to owszem: pojawia się wykres z ilością 1000 słupków. Ale dlaczego na "starym" wykresie nie można tej ilości zmienić ręcznie pod wykresem jak opisano w instrukcji?

Wybierając zakres daty - działa. Ale słupki ręcznie nie.

Co jest nie tak?

ODPOWIEDZ