AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
13
41%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Akhh pisze:Niby była odpowiedź, że dostawcy płynności są w mniemaniu Aliora wystarczający, ale jest to pojęcie względne jak to zwykle bywa.
Ja tam im wierzę. Uważam, że z płynnością problemów nie będzie. Najważniejsze, żeby w jak najkrótszym czasie było jak najwięcej klientów, to i koszty się zmniejszą. Ogólnie się jaram xd
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
reptile pisze:
MaRCHeW pisze:W przypadku CFD Alior będzie STP do dużego amerykańskiego brokera. W późniejszy czasie, jeżeli będzie zainteresowanie to podłączą DMA.
Oferta CFD na razie nie powala na kolana i nie był to priorytet. Cały wysiłek skupiony był na wprowadzeniu modelu ECN na Forex, a tu Alior będzie miał się czym popisać.
No to mamy ECN czy STP ? Czego dotyczy ECN ? Pewnie szybko zostanie odkryte co to za broker więc może odrazu napisać bez zgadywania?
Jak już pisałem Alior skoncentrował się na uruchomieniu ECN na rynku Forex.
W przypadku CFD są STP dla dużego brokera amerykańskiego.
Reptile, musisz zrozumieć jedną, rzecz, że na wszystkie swoje pytania typu: Kto, Gdzie i Dlaczego nie dostaniesz odpowiedzi z dwóch prostych powodów:
1. Przy podpisywaniu niektórych umów została zawarta klauzula o nie udostępnianiu danych LP
2. Stanowi to także tajemnicę biznesową Alior Banku. Ludzie zapieprzali dzień i noc przez cały rok by uruchomić pierwszy w Polsce ECN, a nie była to łatwa sprawa. Na pewno nie mają zamiaru ułatwiać tego zadania konkurencji.
reptile pisze:
Dariusz Wiśniewski pisze:
reptile pisze: napisał:
Moja transakcja 1 lot buy na cfd eurusd kończy się przyjęciem/odkupieniem mojego ryzyka/kontraktu poprzez 1 lot sel na cfd eurusd ?
Co się dzieje z zawartą przeze mnie transakcją ?
Jakoże protrader ECN to dla mnie nowość, a tym bardziej, że coś tu jest dedykowane chciałbym wiedzieć co i jak.
Platforma Alior Trader jedynie przekazuje zlecenia składane przez Klientów do Dostawców Płynności, którzy ryzyko biorą na siebie, zawierając transakcję z Klientem. Ty otwierasz 1 lot buy, a więc LP otwiera 1 lot sell.

BM Alior Banku nie ma w tym przypadku żadnej pozycji, gdzyż transakcja zawierana jest pomiędzy Klientem a LP
Czy wobec tego dostawcą płynności dla cfd walutowych jest tylko jeden broker?
Tak, w przypadku CFD dostawcą jest tylko jeden broker. Jak będzie duże zainteresowanie CFD to ta liczba zostanie zwiększona.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

mrk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 lip 2007, 14:56

Nieprzeczytany post autor: mrk »

Witam
Jedna nieścisłość - wartość obrotów dla prowizji na stronie Aliora podana jest w USD, a w taryfie opłat i prowizji w PLN...

I jeszcze jedno, jest w PT market profile? może jako dodatkowy wskaźnik?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
mrk pisze:I jeszcze jedno, jest w PT market profile? może jako dodatkowy wskaźnik?
Możesz sprecyzować co to jest market profile? Może jakiś screenshot dla zobrazowania?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

MaRCHeW pisze:Jak już pisałem Alior skoncentrował się na uruchomieniu ECN na rynku Forex.
Ja skoncentrowałem się na tym czy Alior dalej się koncentruje czy się już skoncentrował i ECN o którym tak żwawo przez 30 stron poprzedniego tematu powstał lub dopiero może powstanie w odległym czasie.

Czy mój preprocesor języka się zrąbał ?
MaRCHeW pisze:Ludzie zapieprzali dzień i noc przez cały rok by uruchomić pierwszy w Polsce ECN, a nie była to łatwa sprawa. Na pewno nie mają zamiaru ułatwiać tego zadania konkurencji.
Ale zrobili to ? :lol:
Kiedy będzie można zawierać transakcje CFD FX w modelu ECN, a jeśli nie instrumenty CFD FX to co ma być na tym ECNie ?

Bo zamęt taki, że chyba ktoś tutaj czegoś nie dostrzega, a ja trzyma się sztywno logiki i póki co nie dotrało do mnie nic .. co by miało świadczyć że Alior oferuje ECN dla FX a tylko STP. Może to efekt permamentnego oszołomienia/ porażenia..

zz twoje 0,7 robi swoje :lol:

Dodano po 1 minutach:
MaRCHeW pisze:Możesz sprecyzować co to jest market profile? Może jakiś screenshot dla zobrazowania?
to napewno ty ?
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=1731
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

mrk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 lip 2007, 14:56

Nieprzeczytany post autor: mrk »

MaRCHeW pisze: Możesz sprecyzować co to jest market profile? Może jakiś screenshot dla zobrazowania?
http://www.cqg.com/Docs/Images/8.4_Mark ... ements.png

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
mrk pisze:
MaRCHeW pisze: Możesz sprecyzować co to jest market profile? Może jakiś screenshot dla zobrazowania?
http://www.cqg.com/Docs/Images/8.4_Mark ... ements.png
Na moją wiedzę Market Profile nie jest dostępny w AliorTraderze.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Małe pytanko, otóż DEMO działa, porobie sobie ustawienia, tylko czy jeśli założe konto LIVE to dalej aplikacja będzie ta sama czy nie.
Rozumiem że log i hasło będzie tylko inne?.

Awatar użytkownika
Prezes124
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 26 sty 2005, 09:52

Nieprzeczytany post autor: Prezes124 »

Gdzieś czytałem, że w ProTrader można wkładać wskaźniki z MT4. Prawda to? Jakaś konwersja wchodzi w grę?
Chcesz liczyć $? Licz na siebie ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nie chcę się czepiać, ale ... luknąłem na listę specyfikacji instrumentów i ponieważ akurat mam otworzoną pozycją na Aud/Cad wiec porównałem sobie swapy i okazuje się, że swap za pozycję krótką w Aliorze jest o 20% wyższy niż w GO4X. Kilka dni temu pewien forumowicz strasznie się czepiał GO4X i twierdził, że mają koszmarne swapy. Okazuje się, że ECN Aliora pobiera jeszcze wyższe swapy. Pewnie jak XTB albo i więcej. Nie porównywałem innych instrumentów tylko akurat cross Aud/Cad więc nie mogę ocenić całości.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ