AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
13
41%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Boby_Fischer pisze:http://forex.pb.pl/2406015,27708,makler ... j-na-forex

Ale to wciąż NDD a nie czysty ECN
AliorTrader oparty jest na modelu ECN. Nie wierz we wszystko co napiszą w artykułach.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Karol a jak się ma sprawa ze swapami ? Można gdzieś uzyskać ich listę ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
green7 pisze:Karol a jak się ma sprawa ze swapami ? Można gdzieś uzyskać ich listę ?
http://www.aliorbank.pl/pl/biuro_makler ... klerskiego

Pozdrawiam
Karol Marchewka

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MaRCHeW pisze:Witam.
green7 pisze:Karol a jak się ma sprawa ze swapami ? Można gdzieś uzyskać ich listę ?
http://www.aliorbank.pl/pl/biuro_makler ... klerskiego

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Dzięki właśnie też to znalazłem. BTW: te 2 wątki o platformie trochę zamieszania robią ...
Green
Obrazek
Obrazek

Martunia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2010, 12:48

Nieprzeczytany post autor: Martunia »

"przez pierwsze 2 miesiące od podpisania umowy promocyjna stawka prowizji: tylko 0,50 USD za każde 10 000 USD wartości transakcji!" - piekielnie drogo! I to ma być promocja? A jakie prowizje będą po 2 miesiącach?

Plus: Protrader, koszty przelewów, broker polski
Minus: niestety koszty transakcji.

Hmm, coś za coś. Oby wchodziło wszystko bez zająknięcia. Testowo można założyć chyba, szkoda jednak, że trzeba dymać do banku. Szału generalnie nie ma... Szkoda.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
Martunia pisze:"przez pierwsze 2 miesiące od podpisania umowy promocyjna stawka prowizji: tylko 0,50 USD za każde 10 000 USD wartości transakcji!" - piekielnie drogo! I to ma być promocja? A jakie prowizje będą po 2 miesiącach?

Plus: Protrader, koszty przelewów, broker polski
Minus: niestety koszty transakcji.

Hmm, coś za coś. Oby wchodziło wszystko bez zająknięcia. Testowo można założyć chyba, szkoda jednak, że trzeba dymać do banku. Szału generalnie nie ma... Szkoda.
Commission zależy od obrotów jakie będą realizowane. Jeżeli inwestorzy będą robić duży obrót to z pewnością będą podejmowane decyzje odnośnie zmniejszenia commission.

Banki, które są LP dla Alior Banku też mają swoje wymagania (ECN wymaga dużych obrotów), także im większy obrót i więcej klientów AliorTradera to commission będzie mniejsze.

Ja też chciałbym jak najmniejsze commission, jednak ECN ma swoje prawa. Im mniejszy obrót tym koszty transakcji rosną.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Fajter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2009, 16:48

Nieprzeczytany post autor: Fajter »

Mocno przesadzili z prowizja. Przez pierwsze 2 miesiace daja 0.005% w jedna strone, co daje 0.01% dla calosci zlecenia. Dla 1 lota eur/usd prowizja wyniesie 10 EUR. Po tych dwoch miesiacach bedzie to juz 15 EUR. Jak dla mnie to nie zadna rewolucja, a tym bardziej nie rewelacja. Spodziewalem sie lepszej oferty :(

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Rozumiem, że LP to Barclays i RBS (te, które tam pokazują na tronie), czy jeszcze jakieś inne?
Jak jest z większymi dealami? Powiedzmy 2-5 mio? (tzn. w skali rynku nie są duże, ale czy znajdę drugą stronę w +/- 1 pips od cewy wyjścia).

Wybaczcie jeżeli pytanie jest bezsensowne - nie wertowałem pozostałych wątków.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

MaRCHeW pisze:W przypadku CFD Alior będzie STP do dużego amerykańskiego brokera. W późniejszy czasie, jeżeli będzie zainteresowanie to podłączą DMA.
Oferta CFD na razie nie powala na kolana i nie był to priorytet. Cały wysiłek skupiony był na wprowadzeniu modelu ECN na Forex, a tu Alior będzie miał się czym popisać.
No to mamy ECN czy STP ? Czego dotyczy ECN ? Pewnie szybko zostanie odkryte co to za broker więc może odrazu napisać bez zgadywania?
Dariusz Wiśniewski pisze:
reptile pisze: napisał:
Moja transakcja 1 lot buy na cfd eurusd kończy się przyjęciem/odkupieniem mojego ryzyka/kontraktu poprzez 1 lot sel na cfd eurusd ?
Co się dzieje z zawartą przeze mnie transakcją ?
Jakoże protrader ECN to dla mnie nowość, a tym bardziej, że coś tu jest dedykowane chciałbym wiedzieć co i jak.

Platforma Alior Trader jedynie przekazuje zlecenia składane przez Klientów do Dostawców Płynności, którzy ryzyko biorą na siebie, zawierając transakcję z Klientem. Ty otwierasz 1 lot buy, a więc LP otwiera 1 lot sell.

BM Alior Banku nie ma w tym przypadku żadnej pozycji, gdzyż transakcja zawierana jest pomiędzy Klientem a LP
Czy wobec tego dostawcą płynności dla cfd walutowych jest tylko jeden broker?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Nievinny pisze:Rozumiem, że LP to Barclays i RBS (te, które tam pokazują na tronie), czy jeszcze jakieś inne?
Jak jest z większymi dealami? Powiedzmy 2-5 mio? (tzn. w skali rynku nie są duże, ale czy znajdę drugą stronę w +/- 1 pips od cewy wyjścia).

Wybaczcie jeżeli pytanie jest bezsensowne - nie wertowałem pozostałych wątków.
Niby była odpowiedź, że dostawcy płynności są w mniemaniu Aliora wystarczający, ale jest to pojęcie względne jak to zwykle bywa. Mnie interesuje realizacja zleceń buy/sell stop i SL, który przecież jest dokładnie takim samym zleceniem. Jeśli będzie wszystko chodziło bez poślizgów (oczywiście czasami mogą być) - przy 10-50lotach, czyli 1-5mln to będzie pięknie.

Ale czuję, że tak nie będzie, a bardzo chciałbym się mylić.

ODPOWIEDZ