afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
kowin83
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:18

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: kowin83 »

Sory, ale dla mnie sprawa Spaina śmierci z daleka i wygląda bardziej na wypromowanie tego pana i jego prawnika chowając się za otoczkę pomocy innym. Na razie tylko afery na forach i w social media widać. Zgadzam się, że jeśli są dowody, to można iść i walczyć o swoje, ale w tym przypadku to tylko gadanie od 2 lat. Widać ktoś chce się wypromować.

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

arkoni pisze:
spainfx napisał:
Kolego, zobacz ile trwa proces cywilny w UK, Niemczech a u nas i za przeproszeniem nie pieprz bzdur.
zobacz co ile czasu są wyznaczane w cywilnych wydzialach rozprawy...ile razy sprawa spada z wokandy i rozprawa nie odbywa się... bo zwrotka bo biegli bo pelnomocnik się nie stawił...slyszales by prawnik w Zjednoczonym Królewstwie od początku grał na przedawnienie? no właśnie.
Po pierwsze - słownictwo. Radzę się cokolwiek ogarnąć, nie używać wulgaryzmów i nie wmawiać innym, że piszą bzdury.

Po drugie - każdy prawnik wykorzysta wszystkie zgodne z prawem procedury by wygrać sprawę. Jeżeli tego nie robi, to żaden z niego prawnik i dotyczy to każdego kraju. Pretensje raczej do naszych twórców tegoż prawa. I tak, słyszałem, by prawnik w UK grał na przedawnienie, jak wszędzie na świecie, gdzie taka prawna możliwość istnieje, a jest to dla danej strony najlepsze rozwiązanie. Zresztą jak wszystkie inne zgodne z prawem wybiegi.

Po trzecie - zalatuje mi tu politycznym podtekstem - zamiast wątku o brokerze i chęci pomocy innym poszkodowanym widzę przede wszystkim polityczną nagonkę na sądy, co sprzyja jakoś tak dziwnie obecnie rządzącym.

Po czwarte - istnieje wiele porównań sądownictwa funkcjonującego w krajach europejskich (i nie tylko). Także instytucje UE takowych dokonały. Są ogólnie dostępne i można się z nimi zapoznać. Choć polskie sądy nie wypadają najlepiej, to nie są także najgorsze. Z całą pewnością sądy zdecydowanie szybciej działają na Białorusi czy w Rosji - ostatnie wydarzenia o tym dobitnie świadczą...
Jestem ogarnięty.
I nie ma tu żadnego politycznego podtekstu. mam prawo do swojego zdania bo sam widzę jak opieszale działa Temida, jedziesz przez pół Polski by się dowiedzieć że...pełnomocnik 2 strony się nie stawił. i inne kwiatki. ja za nikim nie agituję o brokerach piszę cały czas to i wolno mi słusznie stwierdzić że opędzają się od pretensji traderów jak od much bo im istniejący system prawny na to pozwala.

"polskie sądy nie są najgorsze". Wielka pociecha że na białorusi jest gorzej, argument ad absurdum

-- Dodano: 30 mar 2017, 19:19 --
T-REX pisze:Panowie dajcie spokój. Pomyślcie o interesie wszystkich traderów. W naszym interesie jest aby sprawa była słyszalna, i nawet jeśli w Polsce prawo nie opiera się na precedensach, to dobre nagłośnienie problemu Spaina może wyznaczyć nowe trendy w przyszłości w sprawach jak ta. Dlatego zamiast wyliczać kto kiedy był w PZPR lepiej skupcie się na meritum, moim zdaniem dyskusja powinna polegać na : nie -czy- popierać Spaina, ale -jak. To może być wyznacznik nowej jakości podejścia krajowych brokerów do klienta, i głupotą jest marnować taki potencjał. :568:
dokładnie, o to mi chodzi, o nową jakość podejścia do klienta.
kiedy broker zmieni podejście? jak okaże się że jesteśmy zjednoczeni

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

kowin83 pisze:Sory, ale dla mnie sprawa Spaina śmierci z daleka i wygląda bardziej na wypromowanie tego pana i jego prawnika chowając się za otoczkę pomocy innym. Na razie tylko afery na forach i w social media widać. Zgadzam się, że jeśli są dowody, to można iść i walczyć o swoje, ale w tym przypadku to tylko gadanie od 2 lat. Widać ktoś chce się wypromować.
Następny dwupostowy dopierdalacz do flejma? Z jakiego banku pan dzwoni? Sorki administracjo takie pierwsze wrażenie...

Znajdź mi prawnika znającego się na forexie - ta kadra dopiero się kształci, zdobywa doświadczenie właśnie w procesach takich jak ten. FX to abstrakcja dla wielu ludzi, dla wielu więcej to złodziejscy spekulanci, hazardziści i dobrze im tak. Co z tego, że prawnik zna paragrafy skoro każdy przedstawiciel brokera okręci go dookoła palca, udowodni całkowitą niekompetencję w temacie, przeżuje i wypluje. 90% spe... hkhym, "inwestorów" na tym forum nie wie jak wypakować indykator do MT4, a ty mówisz o adwokatach czy sędziach którzy muszą choćby pobieżnie zagłębić nową dziedzinę wiedzy aby nie dać się zagiąć na sali sądowej. Dlatego ta sprawa jest taka ważna. Bo będzie precedensem nie w sensie wyroku, tylko edukacji prawników: większy wybór - konkurencja, i przyszłego postępowania samych broków, aby nie lekceważyć klienta, : "bo jakby co, sie sendzi makaron na uszy nawinie". Pamiętaj również , że większość polskich broków działa przy bankach, które mimo wszystko są jeszcze dla wielu instytucją zaufania społecznego, I z perspektywy prostaczka jest to proces: szanowany bank vs spekulant i hazardzista. A strata spekulanta to wiadomo - czysta sprawiedliwość społeczna. No i następny istotny fakt - ludzie po przygodach Spaina, czy Aldony.sss będą śmielej dochodzić swych praw przed sądem, co oznacza, że brokerzy będą musieli stawiać mniejsze stoplossy w postaci prawników. Więc dla świętego spokoju brok odpuści sprawę bez mocnych na jego korzyść dowodów, wiec łatwiejsze będą wszelkie reklamacje. Więc chyba warto?

Proponowałbym rozpocząć dyskusję na temat przedszkola - takiej jednomiesięcznej kwarantanny - aby nowi userzy mogli pisać tylko w dziale pytań, i założyć własny journal. Bo tu już się robi piąta kolumna...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

spainfx napisał:
"polskie sądy nie są najgorsze". Wielka pociecha że na białorusi jest gorzej, argument ad absurdum
Nie porównuje polskich sądów do sądów białoruskich czy rosyjskich - sądownictwo w tych krajach to właśnie przykład na przyspieszenie procedowania osiągnięte poprzez ograniczenie praw przynajmniej jednej ze stron.
spainfx napisał:
jedziesz przez pół Polski by się dowiedzieć że...pełnomocnik 2 strony się nie stawił.
Tylko gdzie tu jest wina sądu!? Sądy działają w obrębie reguł prawnych nie przez nie przecież ustanowionych. Pretensje do tuzów w parlamencie.

Co do szybkości działanie sądów - to proszę tutaj link do jednego takiego porównania:
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-273_pl.htm
T-Rex napisał:
Znajdź mi prawnika znającego się na forexie - ta kadra dopiero się kształci, zdobywa doświadczenie właśnie w procesach takich jak ten. FX to abstrakcja dla wielu ludzi, dla wielu więcej to złodziejscy spekulanci, hazardziści i dobrze im tak. Co z tego, że prawnik zna paragrafy skoro każdy przedstawiciel brokera okręci go dookoła palca, udowodni całkowitą niekompetencję w temacie, przeżuje i wypluje. 90% spe... hkhym, "inwestorów" na tym forum nie wie jak wypakować indykator do MT4, a ty mówisz o adwokatach czy sędziach którzy muszą choćby pobieżnie zagłębić nową dziedzinę wiedzy aby nie dać się zagiąć na sali sądowej. Dlatego ta sprawa jest taka ważna. Bo będzie precedensem nie w sensie wyroku, tylko edukacji prawników: większy wybór - konkurencja, i przyszłego postępowania samych broków, aby nie lekceważyć klienta, : "bo jakby co, sie sendzi makaron na uszy nawinie". Pamiętaj również , że większość polskich broków działa przy bankach, które mimo wszystko są jeszcze dla wielu instytucją zaufania społecznego, I z perspektywy prostaczka jest to proces: szanowany bank vs spekulant i hazardzista. A strata spekulanta to wiadomo - czysta sprawiedliwość społeczna. No i następny istotny fakt - ludzie po przygodach Spaina, czy Aldony.sss będą śmielej dochodzić swych praw przed sądem, co oznacza, że brokerzy będą musieli stawiać mniejsze stoplossy w postaci prawników. Więc dla świętego spokoju brok odpuści sprawę bez mocnych na jego korzyść dowodów, wiec łatwiejsze będą wszelkie reklamacje. Więc chyba warto?
No i pełna zgoda. Tylko może zajmijmy się meritum problemu, a nie sądami i fałszywymi, emocjonalnymi opiniami dotyczącymi sądów, co akurat wplata się w zapotrzebowanie polityczne obecnej ekipy rządzącej, która z całą pewnością nam spekulantom nie ułatwi życia.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

dobryfxplayer pisze:
irmentruda pisze:http://polityczek.pl/images/16999143_14 ... 7611_n.jpg

ten siwy pan to też członek PO?
jest to czlonek PiS. a co w tym obrazku jest zlego?
Złe jest to, że składa kwiaty na grobie/pomniku.
Gdyby się na ten pomnik "odsikał" / a najlepiej "nasrał"
to większość "dziennikarzy"/mediów, lała by z zachwytu!

Takie czasy. I nic Pan nie zrobisz.

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

T-REX pisze:
kowin83 pisze:Sory, ale dla mnie sprawa Spaina śmierci z daleka i wygląda bardziej na wypromowanie tego pana i jego prawnika chowając się za otoczkę pomocy innym. Na razie tylko afery na forach i w social media widać. Zgadzam się, że jeśli są dowody, to można iść i walczyć o swoje, ale w tym przypadku to tylko gadanie od 2 lat. Widać ktoś chce się wypromować.
Następny dwupostowy dopierdalacz do flejma? Z jakiego banku pan dzwoni? Sorki administracjo takie pierwsze wrażenie...

Znajdź mi prawnika znającego się na forexie - ta kadra dopiero się kształci, zdobywa doświadczenie właśnie w procesach takich jak ten. FX to abstrakcja dla wielu ludzi, dla wielu więcej to złodziejscy spekulanci, hazardziści i dobrze im tak. Co z tego, że prawnik zna paragrafy skoro każdy przedstawiciel brokera okręci go dookoła palca, udowodni całkowitą niekompetencję w temacie, przeżuje i wypluje. 90% spe... hkhym, "inwestorów" na tym forum nie wie jak wypakować indykator do MT4, a ty mówisz o adwokatach czy sędziach którzy muszą choćby pobieżnie zagłębić nową dziedzinę wiedzy aby nie dać się zagiąć na sali sądowej. Dlatego ta sprawa jest taka ważna. Bo będzie precedensem nie w sensie wyroku, tylko edukacji prawników: większy wybór - konkurencja, i przyszłego postępowania samych broków, aby nie lekceważyć klienta, : "bo jakby co, sie sendzi makaron na uszy nawinie". Pamiętaj również , że większość polskich broków działa przy bankach, które mimo wszystko są jeszcze dla wielu instytucją zaufania społecznego, I z perspektywy prostaczka jest to proces: szanowany bank vs spekulant i hazardzista. A strata spekulanta to wiadomo - czysta sprawiedliwość społeczna. No i następny istotny fakt - ludzie po przygodach Spaina, czy Aldony.sss będą śmielej dochodzić swych praw przed sądem, co oznacza, że brokerzy będą musieli stawiać mniejsze stoplossy w postaci prawników. Więc dla świętego spokoju brok odpuści sprawę bez mocnych na jego korzyść dowodów, wiec łatwiejsze będą wszelkie reklamacje. Więc chyba warto?

Proponowałbym rozpocząć dyskusję na temat przedszkola - takiej jednomiesięcznej kwarantanny - aby nowi userzy mogli pisać tylko w dziale pytań, i założyć własny journal. Bo tu już się robi piąta kolumna...

T-Rex, dzięki, to samo miałem napisać. dwa posty w tym trolling w moją stronę. Powtórzę : występuję pod imieniem i nazwiskiem, walczę w słusznej sprawie, pokazałem zrzuty transakcji...tak promuję SPRAWĘ w mediach której moj case jest ILUSTRACJĄ. to źle???? No ale niektorzy wszędzie wietrzą podstęp jak kolega 2postowiec ehhh...

Dobrze napisałeś stary, forex to zawiłe operacje a naprzeciwko uzbrojeni po zęby w prawników brokerzy... Ludzie czy wy myslicie że prawnicy tak stoją w kolejce i przebierają nogami by ulżyć poszkodowanym traderom? Tak, uważam że mój prawnik robi dobrą robotę. A to że zaalarmowaliśmy i zainteresowaliśmy sprawą media myślę pomoże całemu srodowisku traderów. tak jak napisałeś: bo będą znać moje i Aldony przygody.

pozdrawiam!
Spain

kowin83
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:18

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: kowin83 »

T-REX pisze:
kowin83 pisze:Sory, ale dla mnie sprawa Spaina śmierci z daleka i wygląda bardziej na wypromowanie tego pana i jego prawnika chowając się za otoczkę pomocy innym. Na razie tylko afery na forach i w social media widać. Zgadzam się, że jeśli są dowody, to można iść i walczyć o swoje, ale w tym przypadku to tylko gadanie od 2 lat. Widać ktoś chce się wypromować.
Następny dwupostowy dopierdalacz do flejma? Z jakiego banku pan dzwoni? Sorki administracjo takie pierwsze wrażenie...

Znajdź mi prawnika znającego się na forexie - ta kadra dopiero się kształci, zdobywa doświadczenie właśnie w procesach takich jak ten. FX to abstrakcja dla wielu ludzi, dla wielu więcej to złodziejscy spekulanci, hazardziści i dobrze im tak. Co z tego, że prawnik zna paragrafy skoro każdy przedstawiciel brokera okręci go dookoła palca, udowodni całkowitą niekompetencję w temacie, przeżuje i wypluje. 90% spe... hkhym, "inwestorów" na tym forum nie wie jak wypakować indykator do MT4, a ty mówisz o adwokatach czy sędziach którzy muszą choćby pobieżnie zagłębić nową dziedzinę wiedzy aby nie dać się zagiąć na sali sądowej. Dlatego ta sprawa jest taka ważna. Bo będzie precedensem nie w sensie wyroku, tylko edukacji prawników: większy wybór - konkurencja, i przyszłego postępowania samych broków, aby nie lekceważyć klienta, : "bo jakby co, sie sendzi makaron na uszy nawinie". Pamiętaj również , że większość polskich broków działa przy bankach, które mimo wszystko są jeszcze dla wielu instytucją zaufania społecznego, I z perspektywy prostaczka jest to proces: szanowany bank vs spekulant i hazardzista. A strata spekulanta to wiadomo - czysta sprawiedliwość społeczna. No i następny istotny fakt - ludzie po przygodach Spaina, czy Aldony.sss będą śmielej dochodzić swych praw przed sądem, co oznacza, że brokerzy będą musieli stawiać mniejsze stoplossy w postaci prawników. Więc dla świętego spokoju brok odpuści sprawę bez mocnych na jego korzyść dowodów, wiec łatwiejsze będą wszelkie reklamacje. Więc chyba warto?

Proponowałbym rozpocząć dyskusję na temat przedszkola - takiej jednomiesięcznej kwarantanny - aby nowi userzy mogli pisać tylko w dziale pytań, i założyć własny journal. Bo tu już się robi piąta kolumna...
Przekręcasz moje intencje. Jestem za czyszczeniem branży ze scamu bo to ma być miejsce gdzie ludzie mają szansę zarobić a nie martwić się kto ich oszuka. Chodzi mi o klimat jaki jest przy tej sprawie od początku. Spain twierdzi, ze ma mocne papiery a mimo tego nie pozywa brokera, potem jedyne co się dzieje to serial medialny i oskarżanie broekra.

Popatrz na zupełnie inną sprawę – Trader vs HFT – wygrał BMW i nie dostał, poszedł do sądu, udowodnił że wygrał a dopiero potem zrobiono z tego temat - miała rację, udowodnił i wziął co mu się należało.
Tymczasem tutaj mamy serial jednego człowieka, który rzutuje na cały forex – nie zauważyłeś przypadkiem, że innych spraw nie ma? Że ktoś sobie buduje publicity i rozgłos a póki co jedynym wynikiem tego rozgłosu jest zwiększone zainteresowanie KNF całą branżą. Co udało się osiągnąć? Tylko tyle, że zaraz KNF ubije cały segment i będzie miał po kłopocie. A ty co zrobisz – pójdziesz na GPW czy do bukmachera?

Nowi userzy mają takie samo się wypowiadać jak starzy, sprawa jest medialna a nie wszyscy siedzą dzień w dzień na forach – niektórzy mogli nawet nie słyszeć wcześniej o forex nawigator – ale co z tego? Zachowajmy rozsądek i mówmy o faktach.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Nie wiem jaka strategię względem pozwu ma prawnik spaina, bo możliwe są rozmowy na temat ugody - gdybam. Może być wiele powodów takiego działania.
kowin83 pisze: Nowi userzy mają takie samo się wypowiadać jak starzy, sprawa jest medialna a nie wszyscy siedzą dzień w dzień na forach – niektórzy mogli nawet nie słyszeć wcześniej o forex nawigator – ale co z tego? Zachowajmy rozsądek i mówmy o faktach.
Mnie chodzi o to, że nowi userzy biorą się od razu nie za systemy, journale, poradniki a czysty hejt. Na tym forum kiedyś multikonto oznaczało ban. Bo był system głosowania na brokerów, i chcieliśmy aby był czysty. Nie udało się, bo rozwalili go tacy jednopostowi znawcy tematu. Brokerzy zwyciężyli, ale w zamian praktycznie wszyscy ich przedstawiciele zniknęli z tego forum. Głównie dzięki jakości usług krajowych brokerów, i mącenia w uznawaniu reklamacji. Teraz znowu jest fala nowych userów którzy przyszli tu nie wiadomo skąd i po co, tylko aby odkryć jakiś spisek, tylko na podstawie plotek i pomówień, w ogóle nie zainteresowanych tradingiem.Wg mnie jest tego za dużo na przypadek.
Nie słyszeć o navi... :mrgreen: Internet ci się zatarł? Permanentnie pierwsza strona we wszystkich wyszukiwarkach. Bujać - to nie nas...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

A to nie TMS powinien dostarczyć listę pokrzywdzonych (oszukanych) itd.? Dodatkowo wszyskim klientom powinni wysłać pismo z informacją, że mogli zostać oszukani, jak mogą dochodzić swoich praw i z kim się kontaktować. Inni oszuści tak samo. Jak chcieli wyłudzić rzekome debety to wiedzieli do kogo pisać - akurat w tym zachowali staranność.

W urzędy (i polskie i europejskie), które też dane potencjalnych ofiar znają, nie wierzę.

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

T rex kowin, open inwestment, myślimy podobnie:)

ludzie, chcecie wiedzieć co robią brokerzy?
proszę bardzo, wklejam mój post. z dzisiaj, świeża akcja.

Moi drodzy,
Najnowsze wieści. W związku z moim wystąpieniem w programie u p. M. Ogórek i upublicznieniem nagrania na forach (patrz poprzednie posty) zostałem zaatakowany przez brokera. Niedługo podzielę się informacjami. Pozdrawiam

Spain

ODPOWIEDZ