afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

kupidyn pisze:W tej rozprawie TMS oskarżał spaina o niezapłaconą kasę, więc sąd mógł tylko oddalić zarzut TMS. Sąd sam z siebie nie dołoży zarzutów do pozwu, tym bardziej na niekorzyść strony, która ten pozew złożyła. Sprawa się zakończyła i wiadomo po niej, że spain nie musi płacić debetu. Tylko tego dotyczył pozew.
Teraz spain musi podać do sądu TMS o wypłatę zysku odddzielnym pozwem, składanym w swoim imieniu.

Dokładnie. dlatego mówimy o POŁOWICZNYM zwycięstwie.

-- Dodano: 15 mar 2017, 00:49 --
MarioDM pisze:
spainfx pisze:

Nie, bo umorzony został debet którego de facto nie powinno być, więc to nie jest przychód. Po prostu Broker cofnął swoją decyzję o naliczeniu debetu.
Jeśli ten debet wykazali Ci na picie to była to strata zmniejszająca zyski, a jestem niemal pewien, że tak zrobili. Jeśli go wykazałeś (a powinieneś w zasadzie) to zmniejszyłeś sobie wtedy wysokość podatku i dlatego teraz powinieneś go wykazać jako zysk. Jak rozumiem, dokonałeś podatkowej woltyżerki i nie ująłeś w zeznaniu podatkowym tego debetu.

BTW Nadal nie rozumiem jak ta sprawa się potoczyła. Sądziłem, że TMS umorzył ten debet i oddał zarobioną kasę . To nie było ujęte w jednym pozwie ? Jak sąd to w ogóle rozpatrzył ?
Pozwolisz że nie będę na forum szczegółowo omawiał swoich PIT ow. Zapewniam Cię że wszystko zrobilem lege artis:)

Powtarzam, ja omawiam tutaj jedną kwestię, konkretne transakcje z okreslonego (!) dnia a nie zyski i straty całego okresu podatkowego. Omawiam "rzekomy" debet (w tym szalonym dniu kiedy zawirował kurs franka, że tak to eufeministycznie ujmę;)) którego nie powinno było wogóle być! To jest istotą sprawy.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

spainfx napisał :
ZYSKU ktory wypracowałem zakladając "zwycięskie" pozycje, ktorych po dwoch dniach broker arbitralnie nie uznał.
TMS ma kilka rodzajów rachunków. Tak z czystej ciekawości - którego z nich dotyczy powyżej opisana sytuacja?

Awatar użytkownika
Spekulant PL
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2017, 12:04

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: Spekulant PL »

opisz dokładnie sytuację, co to były za pozycje, size lota, cena, czas entry/close
Wszyscy poza mną to mięso armatnie w temacie rynków finansowych. Nie zgadzasz się z tym??? Pokaż w takim razie własne wyniki.

spainfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2017, 01:17

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: spainfx »

Hej spekulant, przesyłam w załączeniu w odpowiedzi wykaz transakcji. Tak jak je dokonywałem a potem jak "zaliczył" je TMS.
Tak łatwiej niż opisywać.

Pozdrawiam
Spain
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Spain
Mógłbyś to przedstawić jako screen historii rachunku z MT4 z tego dnia ? To co wrzuciłeś jest mało widoczne, a po powiększeniu rozmazuje się.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

spainfx, nie odpowiedziałeś na mój post ale z zamieszczonych plików wywnioskowałem, że to TMS Pro. Osobiście zdecydowanie wybrałbym TMS Connect. Oczywiście gdybym w ogóle chciał otwierać rachunek w TMS.
Zauważyłem także, że sporo spekulowałeś na parach z PLN. No cóż, widać, że lubisz duże ryzyko - niezbyt płynne pary walutowe, z dużym zapewne spreadem (i dużymi kosztami transakcyjnymi) u brokera, który nie specjalnie może Ci zapewnić jakąś w miarę dużą płynność.
Zagrałeś w ruletkę o dużą stawkę w małym kasynie.
Chociaż pierwszy plik raczej jest kiepskiej jakości i trudno coś z niego odczytać, to oczywiście wierzę Ci, że Twoje roszczenia są słuszne. Czy jednak nie podjąłeś zbyt dużego ryzyka, a już je podejmując nie powinieneś otworzyć rachunku u brokera, który zapewni Ci wyższy poziom usług? Czy procesowanie się zamiast poświęcenia tego czasu na spekulowanie to właściwy kierunek?

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jeśli w świetle prawa został przez nich oszukany i są mu winni pieniądze to oczywiście że właściwy ;) zwłaszcza że to chyba nie chodzi o kwoty wielkości 100 złotych

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Może źle się wyraziłem. Oczywiście, że należy dochodzić swoich praw. Sam, gdy mam jakieś wątpliwości co do transakcji, składam zawsze reklamację.
Chodziło mi raczej o to, że podejmując tak duże ryzyko samemu po prostu kusi się los.

Jest jednak w postawie spainfx coś co mi się trochę nie podoba.
spainfx napisał:
Zakładam nowy temat w związku z rozpoczęciem działalności publicznej i pro bono na rzecz przywrócenia ładu i porządku na polskim rynku forex.
Polski rynek usług brokerskich co prawda pozostawia (jak dla mnie) wiele do życzenia, ale nie widzę jakoś potrzeby takiego generalizowania ani nie dostrzegam specjalnie jakiejś większej liczby nieprawidłowości, które by usprawiedliwiały taką wypowiedź.
spainfx napisał:
Jej pierwszym etapem będzie wyjaśnienie afery 15 01 2015 r. w TMS Brokers.
Afery!? Czy to aby nie nadużywanie tego słowa. Czy każdą, nawet drobną machlojkę będziemy nazywać teraz aferą?
Żeby było jasne. Uważam dochodzenie swoich praw przez spainfx za jak najbardziej właściwe.
Ale używane przez niego słownictwo przypomina prawie vendettę.
Rozpoczynanie działalności publicznej pod wpływem poczucia doznanych krzywd raczej do niczego dobrego nie doprowadzi. Negatywnych przykładów jest aż nadto.
Oczywiście, każda sensowna i rozważna działalność mająca na celu wspomaganie klientów biur brokerskich w takich jak ta sytuacjach jest jak najbardziej pożądana. Przy takim jednak nastawieniu może szybko stać choćby pożywką dla polityków, którzy z chęcią wykorzystają temat o ile będzie on wystarczająco lotny i bardziej nam (klientom tychże brokerów) zaszkodzą niż pomogą.
Może więcej stonowanego, prawniczego języka, a mniej emocji.
spainfx napisał:
Ja i mój prawnik mec. P. Przeździecki wypowiadamy się w programie p. Magdaleny Ogórek „W tyle wizji” na temat działań jednego z brokerów
Nie ujmując nic przymiotom pani Ogórek, to jednak jest ona bardziej zainteresowana własnym rozgłosem niż działalnością biur brokerskich i perypetiami ich klientów. Oczywiście - w słusznej sprawie i do diabła (nie porównuję pani Ogórek do niego). Tylko kto tu kogo wtedy wykorzystuje?

malyforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:06

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: malyforex »

Sprawa Spaina to już śmierdzi na kilometr - na TJS była klepana chyba już 100 razy i cały czas ciekawi mnie jedna rzecz, na którą nigdy nie odpowiedziano. Spain twierdzi, że wygrał duże pieniądze w TMS i zawsze ma na to kwity, ale.... nigdy o te pieniądze nie pozwał brokera - a mija już 2 lata. Jest tylko ciągła "afera" w social media.

Pytanie jakim cudem mając statementy z platformy, potwierdzenia itd nie idziesz odebrac tego co Ci się należy tylko przez 2 lata piszesz na forach i blogach? Jak masz mocne kwity to nawet z korporacją wygrasz i tyle. A jak to są kwoty idące w dziesiątki moze setki tysięcy no to sorry, ale niie wierzę żeby ktoś odpuścił - nawet pazerny prawnik za darmo by poprowadził sprawę za prawo do udziału w wygranej.

No chyba, ze masz tylko wrażenie i przekonanie i świetnie zdajesz sobie z tego sprawę. Wtedy do sądu nie pójdziesz bo się serial w mediach skończy i nic już nie ugrasz - pytanie co chcesz ugrać?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: afera Spain vs TMS Brokers- ważne!

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nie znam sprawy ale wydaje mi się, że załatwienie przez spain tej sytuacji pozytywnie, otwiera drogę innym ludziom, którzy doświadczyli podobnych przypadków. Kiedyś wielu o tym mówiło, teraz sprawa przycichła. Jedni odpuścili bo "małe pieniądze", inni bo nie chcą się włóczyć po sądach. Albo nie wierzą, że da się taką sprawę wygrać. Być może wygrana spaina ustanowiłaby precedens. I o to toczy się gra. Dlatego też warto go wspierać.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ