ACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

ACTA - znajomość ustawy (czy przeczytałeś) i stosunek do niej

Czytałem - nie chcę wprowadzania
28
41%
Czytałem - chcę wprowadzania
6
9%
Nie czytałem - nie chcę wprowadzania
27
40%
Nie czytałem - chcę wprowadzania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

LowcaG pisze:zdefiniuj algortym? Jaki to algorytm jest potrzebny aby napisać jakiś program. Wg. mnie szukasz specyficznych wyjątkowych sytuacji aby udowdnić jakąs ogólną tezę. W 99% program to zwykły produkt/usługa, i jeżeli ktoś mi ukradnie mój kod źródłowy to pewnie, ale w 99% żaden z nich nie zawiera jakiś specyficzynych cudzych wielkich algorytmów. Jestem przeciwnikiem, patentowania algorytmów typu sortowanie itp. bo stosunkowo łatwo tysiące ludzi wpada na podobne sprawy. Dlatego liczy się produkt. Potrafię sobie wyobrazić wielki algorytm a mianowicie np. silnik do gry 3d, i to powinno być chronione bo to pewien produkt, ale dalej nie powinno być zakazane tworzenie konkurencyjnego silnika, o lepszych/gorszych parametrach.
Chodziło mi np. o stworzenie algorytmu dzięki czemu pewna maszyna może szybicej/dokładniej/lepiej zoptymalizowanie wykonywać pewne zadania... ->taki algorytm może mieć raptem kilkadziesiąt linijek kodu..., i pracować nad nim kilka uniwersytetów przez kilkanaście lat... . Sam znam przypadek pracowania kilkadziesiąt lat nad algorytmami, żeby pewne urzadzenia mogły chodzić jakoś tam w miarę sensownie->naturalnie pół śwaita od nich skubnęło algorytmy.

Zresztą..., patentować mozna rzeczy NOWE->więc jeżeli nikt na nie wczesniej nie wpadł to nie były widocznie takie banalne i nie tak łatw na to wpaść.


LowcaG pisze:Może coś przegapiłem, ale książki nie są chronione prawami autorskimi?
Są..., ale ja nie widziałem w bibliotece programu/gry, za to ksiązki tak. Biblioteka też nie płaci extra za możliwość wypozyczania książek. Gdybym chciał coś podobnego zrobić z grą/programem(a moze też i filmem) to bym musiał zapłącić extra pieniądze za to.

daromanchester pisze:Dla przypomnienia. Acta nie ma nic wspólnego z chronieniem praw autorskich.
To robi JUŻ ISTNIEJĄCE prawo z którym żyjemy od 18 lat.
Ustawa daje szersze możliwości współpracy na arenie międzynarodowej w egzekwowaniu go.

Prawda, wszystko prawda..., warto też dopowiedzieć, że betonuje prawo autorskie....->a jak wiemy technika się zmienia coraz szybciej->sam już widziałem kilka ciekawych technologii które mają szanse wyprzeć Internet przynajmniej w takim wyglądzie jaki jest on teraz... . Dodatkowo daje pewne możliwości intepretacji i pewne furtki, które KTOŚ może w przyszłości cichaczem wykorzystać.
no i..., ma powstać ponoć rada ds ACTA, która potem ma powiedzieć jak zapisy umowy należy interpretować..., a no tak, tego premier już nie powiedział w mass mediach się o tym nie zająkneli...

daromanchester pisze:Płoć ja już pisałem wielokrotnie że mam odmienne zdanie w sprawie praw autorskich i praw majątkowych.
Prawda, wszystko prawda. Pisałeś. Mnie tylko oburza, że ktoś korzysta z cudzej twórczości za free->i nie mam nikomu tego za złe. Jak prawo pozwala to to robisz. Dalczego by nie. Tak samo jak mi pozwala wejść na YT i sobie muzyki słuchać.... .
Dlatego uważam, że prawo jest złe..., i betonowanie prawa przez ACTA też jest złe.... . Na dodatek mamy wątpliwości jak intepretować przepis w sprawie inwigilownia ludzi przez prywatne podmioty i nie tylko..,->a jakoś nie słyszałem, żeby ktoś DEFINITYWNIE temu zaprzeczył, ze coś takiego dzięki ACTA się nie stanie teraz lub w bliższej/dalszej przyszłośc...., po przepchnięciu cichaczem jakiejś nowelizacji, jak to ostatnio modne w nmaszym parlamencie...., naturalnie wszystko będzie opublikowane..., pewnie na stronach ministerstwa rolnictwa... .

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Celowe utajnienie negocjacji. Powody są zaskakujące

http://pej.cz/Rzad-celowo-utajnil-negoc ... wody-a1972

i jeszcze w kwesti ACTA. Fajnie zmontowany filmik
http://www.youtube.com/watch?v=qNqNYY-Ihv4
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Little Scalper temat stary jak świat.
I proszę nie pisz w ten sposób że "następne projekty po Acta", sugerując tym samym że wynika to z przyjęcia Acta.
Zaraz nowe przepisy drogowe będą następstwem Acta :)
Wracając do Twojego pytania to zdajesz sobie sprawę że jeśli Ci nie pasują regulacje to możesz nie korzystać z internetu.
Tak samo jeśli nie podobają Ci się przepisy ruchu drogowego to nie zmusza Cię nikt do jazdy samochodem.
I to jest właśnie wolność Twojego wyboru.
Jeśli byś miał swoją własną wyspę to możesz wprowadzić tam swoje zasady ruchu drogowego, jeśli nie pasuje Ci internet to możesz podłączyć się z kolegami we własną sieć bez wyjścia na zewnątrz i wprowadzić własne zasady.
Nikt wtedy nie będzie Cię monitorował.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Little Scalper no ale co mam Ci napisać?
Że jest ok, czy że jest zły?
Czy że masz podskakiwać jak jesteś przeciw?
Dałem Ci alternatywę. Stwórz własny internet jeśli nie pasują Ci zasady tego.
Są miliony użytkowników którzy mają gdzieś Twoje zatroskanie na temat inwigilacji bo oni chcą czuć się "bezpiecznie" w necie.
I oni decydują o tym. Dla nich internet jest dodatkowym medium przy pomocy którego płacą rachunki lub robią zakupy. I chcą to robić bezpiecznie.
Dla nich internet jest dodatkiem do życia a nie esencją życia lub samym życiem.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Little Scalper pisze:Co o tym myślisz, a nie co mam robić.
No co ja mam myśleć? No niedobrze i tyle.
Tak samo jak niedobrze że są kamery na każdym rogu i patrole policji które Cię legitymują jak przestępce gdy idziesz gdzieś w nocy.

Little Scalper pisze:Są miliony normalnych użytkowników jak ja którzy mają gdzieś innych bezpieczeństwo
A inni mają gdzieś Ciebie i tak to działa.
Są ludzie którzy mają gdzieś pasy bezpieczeństwa w aucie ale muszą je zakładać bo takie są przepisy.
Troszkę paranoicznie podchodzisz do sprawy zakładając od razu najgorsze.
Idąc na basen też masz pretensje do ratownika że Cię obserwuje żebyś się nie utopił?
Ci ludzie wykonują swoją pracę bo tak inni chcieli. A to że nam się to nie podoba to już pisałem Ci co możesz zrobić.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Tig3r to już zaczyna się robić histeria.
"Iwusia" przestraszyła się i... usunęła całego swojego bloga.
Zadyma o Acta zrobiła już swoje, ludzie na dźwięk słowa prawnik będą robić w pampersy.
Pisałem już o tym wcześniej że gdyby ustawa weszła normalnie to przez parę lat nie zauważylibyśmy nawet jej istnienia.
Fizycznie przez następne lata nie byłoby szans ogarnąć tego całego syfu w internecie, sądy by nie wyrobiły.
Teraz samo się wszystko posprząta. Ludzie samych siebie wyedukowali co im może grozić.
Nawet najlepsze kampanie medialne BSA w TV mówiące o tym co nam grozi za piractwo nie zadziałałby w jednym procencie jak ta histeria.
BSA od kilkunastu lat walczyła z piractwem wydając masę kasy na to a teraz ma to za darmo.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Może to jeszcze wogóle w UE nie wejść:
DJ Germany Freezes Signing Of Disputed Internet Pact
10-lut-2012
BERLIN (AFP)--Germany on Friday halted the signing of a controversial international accord billed as a way to beat online piracy that has sparked angry protests, saying it needed more time to consider it.
"The signing has not happened, to give us time to carry out further discussions," a foreign ministry spokesman told AFP.
"The federal justice minister in charge of the issue has already signalled her objections this week," added the spokesman.

The ACTA agreement, negotiated between the European Union, Australia, Japan, Canada, Mexico, Morocco, New Zealand, South Korea, Switzerland, Singapore and the United States, needs all 27 European Union countries to ratify the deal.

But countries including Poland, the Czech Republic and Slovakia have already frozen their ratification process.
Earlier Friday, Latvia said it had also decided to hang fire until the position of other countries became clear.

The deal aims to bolster international standards for intellectual property protection, for example by doing more to fight counterfeit medicine and other goods.

But its attempt to attack illegal downloading and Internet file-sharing has prompted the most controversy, amid fears it could curtail online freedoms.
Critics say it gives copyright-holders too much clout, for example allowing them to force the closure of websites without the same level of proof as a court would demand.

An international day of rallies against ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) has been scheduled for Saturday.
So-called "hacktivists", including the Anonymous group, have claimed attacks on official websites they see as supporting the deal.
(END) Dow Jones Newswires

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Esco ale teraz to już nieistotne tak naprawdę. :)
Ludzie się sami uświadomili jak nigdy dotąd.
Wcześniej nie mieli kompletnie świadomości że może im coś grozić karnie za to co robili.
Brali jak swoje i ile chcieli. Założę się teraz że nie jeden już sformatował swoje dyski.
Trzeba by sprawdzić providerów internetowych jak bardzo spadł im przesył :)
Za niedługo okaże się że 512k łącze to jest aż zanadto bo nikt nic nie ściąga.
Ja się cieszę że się społeczeństwo wyedukowało.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Niemcy nie podpiszą ACTA
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy- ... 85347.html

może wprowadzą swoją ustawę?

Planowane dyrektywy Komisji Europejskiej: "Unijni urzędnicy i bez ACTA planują zamykać strony
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,1 ... _ACTA.html
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ