2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

dobryfxplayer pisze:T-REX.

Obecnie przewaga niedźwiedzi: (a czemu to nie muszę się Tobie tłumaczyć) odezwe się jak się do tego zaznaczonego dołka doczołgają. :d
Przewaga niedźwiedzi będzie dopiero gdy cena zamknie się poniżej tego dołka bo dopiero wtedy będziesz wiedział ile było zleceń, z jakim wolumenem i w którą stronę, ilość zleceń etc zależy np: od tego co powie szpec od drukowania dolarów w pierwszy piątek miesiąca. To co ty nazywasz mechaniką rynku to zwykła spekulacja jaki scenariusz zrealizuje cena, a to wcale nie zależy od tych paru świeczek. Na plus w tej sytuacji można zaliczyć dobre MM, wchodząc w takich układach wychodzisz na zero po czterech ( na oko) przegranych i jednym wygranym trejdzie . I to jest jedyna twoja przewaga - przyznaję spora, ale to nie jest żadna mechanika rynku. Mechanika to z definicji coś skończenie policzalnego- wiesz gdzie będzie cena i o której świeczce. A ty masz tu tylko rozkład prawdopodobieństw. Masz duży margines błędu, co daje ci matematyczną przewagę, ale nie monopol na "manie racji". Możesz się pomylić więcej razy niż ZGADNĄĆ, i to jest wszystko co na razie wynika z tego wykresu. I dlatego Rafał wtopił ostatnio te 900 koła, mechanika rynku swoje - ale za dużo osób zagłosowało pieniędzmi przeciwko niemu - to mogły być skończone leszcze nie znające żadnej mechaniki, ale byli w stadzie i mieli więcej hajsu.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

T-REX.

Czytając co tam piszesz to generalnie te 8 lat (wtedy się zarejestrowałeś) poszły na marne. No chyba, że zarabiasz na rynku wtedy ok.

Powtórzę raz jeszcze. Na podstawie mechaniki rynku, albo nazwijmy to naturalnymi ruchami rynku (bo widzę, że słowo mechanika Ci się nie podoba. kwestia nazewnictwa...) możemy zauważyć w jakim obszarze/miejscu jest przewaga byków albo niedźwiedzi.

AT działa bardzo dobrze. Tylko trzeba umieć z niej korzystać.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

O to mniej więcej mi chodziło - AT = Price Action = mechanika rynku. Tylko tyle, i aż tyle. Ta mechanika działa tak samo jak price action, na podstawie doświadczenia i tysięcy podobnych patternów oceniasz zakres ruchów i zwroty na rynku.
Czytając co tam piszesz to generalnie te 8 lat (wtedy się zarejestrowałeś) poszły na marne. No chyba, że zarabiasz na rynku wtedy ok.
Nie zarabiam, ale wcale 8 lat nie poszły na marne. Nauczyłem się dużo o pieniądzach i o sobie. Może nie na tyle by zarabiać na fx, ale wystarczająco by wiedzieć jak działają na całą resztę. Choć nie ukrywam, że czasem wolałbym być głupszy i zarabiać... :mrgreen:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
goral123
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 26 sie 2014, 19:12

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: goral123 »

TJS i Zaorski robi więcej złego niż dobrego- jak byłem w grupie (przez chwilę) to po publikacjach przybyło sporo nowego narybku- brokerzy się cieszą z przepalonych złotówek.

Za dużo w tym #jebacAT, a za mało misji i nauczania, że to nie łatwy zarobek.

Ktoś to jest na rynku jakiś czas to handluje po swojemu, ale sporo ludzi stwierdzi- skoro on może to ja też i w kilka tygodni będzie po depo.

Awatar użytkownika
doctorR
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2017, 13:18

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: doctorR »

Ja bylem w grupie u tego amatora gieldy 2 dni i mnie wyrzuucil, bo za duzo umialem. Haha bo napisalem chyba, ze brokerzy ktorych polecaja padaja jak muchy I nie placa. Po za tym ta rafala analizka ktora wrzuxil na fejsa to jakas kpina. I baba go dreczy o pomoc juz ktorys raz.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: freakout »

T-REX pisze:O to mniej więcej mi chodziło - AT = Price Action = mechanika rynku. Tylko tyle, i aż tyle. Ta mechanika działa tak samo jak price action, na podstawie doświadczenia i tysięcy podobnych patternów oceniasz zakres ruchów i zwroty na rynku.
Czytając co tam piszesz to generalnie te 8 lat (wtedy się zarejestrowałeś) poszły na marne. No chyba, że zarabiasz na rynku wtedy ok.
Nie zarabiam, ale wcale 8 lat nie poszły na marne. Nauczyłem się dużo o pieniądzach i o sobie. Może nie na tyle by zarabiać na fx, ale wystarczająco by wiedzieć jak działają na całą resztę. Choć nie ukrywam, że czasem wolałbym być głupszy i zarabiać... :mrgreen:
mam podobnie - 7 lat i jeszcze nic konkretnego nie zarobiłem, ale co swoje człowiek się nauczył to jego :d

co do TJS - byłem w grupie przez prawie 3 lata, praktycznie od samego początku i mimo że przewinęło się paru gości którzy pokazali jakieś tam wyniki to cała reszta to banda amatorów :) w tym roku wylazłem z grupy bo te pieprzenie o niedziałającej AT i zlot napaleńców skutecznie zniechęcił mnie do dłuższego przebywania tam, a prawda jest taka że jedna osoba coś tam zarabia, a reszta patrzy i wzdycha, ewentualnie bezmyślnie małpuje swojego guru :) brokerzy to faktycznie obłowili się na tych ślepo zapatrzonych w "cudowny" skill Rafała, który j**ie AT bez wazeliny, przy czym sam nie widzi że gra w oparciu o nią - "rency opadajom" ale co zrobisz gdy hajs z forexa robi ci krucjatę na koncie ;) ma dużego farta bo niektóre z jego wejść były tragiczne o czym sam zresztą mówił i trochę przypomina mi to moją grę jak zaczynałem przygodę z FX :lol: jednak swoje zarobił, udało mu się wyrwać trochę kasy, ale nie jest to na pewno ktoś od kogo mógłbym lub chciałbym się czegoś nauczyć - ot takie połączenie hazardu, odrobiny szczęścia i jakiegoś tam skilla ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

freakout pisze:
T-REX pisze:
Nie zarabiam, ale wcale 8 lat nie poszły na marne. Nauczyłem się dużo o pieniądzach i o sobie.
mam podobnie - 7 lat i jeszcze nic konkretnego nie zarobiłem, ale co swoje człowiek się nauczył to jego :d
Dla wielu tu na tym forum Wasz staż, ciągle nie zakończony sukcesami może wydać się dziwny i nie satysfakcjonujący. Tylko patrzeć, jak ktoś młodszy stażem zacznie Was krytykować.
Ja powiem tak : jesteście już długo na forexie, ale jeszcze nie dość długo. Każdy kto zaczyna, to liczy na to, że za pół roku, góra rok zacznie zgarniać szmal z fx kosą albo kombajnem. Smutna prawda jest niestety inna. Na to potrzeba bardzo wielu lat doświadczenia.
Rozumiem, że uważacie, że nie osiągneliście jeszcze dużych zysków. Nie wiem czy małe, czy w ogóle i nawet nie zamierzam o to pytać. Macie już spory staż i doświadczenie. Jeśli nie osiagacie dostatecznych zysków, to może powinniście coś zmienić w swoim inwestowaniu. Nie chodzi o jakieś drastyczne zmiany. Czasem kosmetyka decyduje o sukcesie. Przedefiniujcie Wasze podejście i odkryjcie na czym polega problem. Dlaczego nie ma odpowiednich zysków, a następnie dokonajcie poprawek.
Na forexie da się zarabiać, ale trzeba mieć dobry system oparty na AT, dobry system zarządzania wielkością pozycji oraz całym kapitałem i połączyć to wszystko z chłodną analizą, opanowaniem, żelazną dyscypliną i znajomością AF.
To wszystko powyżej można osiągnąć dopiero po wielu latach gry na fx/giełdzie. Łatwiej jest zostać lekarzem niż zarabiającym traderem, choć większość początkujących sądzi na odwrót.

Co do Rafała Zaorskiego, to nie chce mi się nawet wypowiadać, bo kompletnie nie wierzę w to, że na fx zarobił 100 baniek.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

bravo freakout piekne podsumowanie
te miliony przyciagaja ale trzeba wiedziec ze on gra ostro. jak masz 5 mln i tracisz te 750 tys w jeden dzien no to to jest 15 %. duzo. a niech sie trafi 15-ty stycznia przy zaladunku 1000 lotow na daxie. ale ciagle rzucanie tymi kwotami i podsycanie screenami i charyzmatyczna gadka jakie to proste i w ogole nie ma sluzyc przeciez misji edukacyjnej racjonalnego inwestowania. to misja promocyjna i to samego przywodcy. a 60 tysi co miesiac od brokow wpada czy wtopisz na daxie czy nie :D

mario "Na forexie da się zarabiać, ale trzeba mieć dobry system oparty na AT, dobry system zarządzania wielkością pozycji oraz całym kapitałem i połączyć to wszystko z chłodną analizą, opanowaniem, żelazną dyscypliną i znajomością AF"
a ty zarabiasz? bo rada jakich wiele ale jesli nie poparta praktyka to nie jest nic warta
no chyba ze jestes lekarzem...

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Ja już się zarabianiem na FX nie napalam, dzięki wiedzy - głównie z tego forum potrafię wyciągać bardzo ciekawe wnioski o gospodarce, polityce i powiązanych sprawach, póki co, mnie to satysfakcjonuje. Na zarabianie na FX mam za słabą psychę - parę strat i klękam. Gdy zabierałem się za to zajmowałem się jeszcze sportami ekstremalnymi, stąd przeświadczenie że jestem twardy - cóż - rynek zweryfikował :mrgreen: Nie radzę sobie z tym i nie chcę się zmuszać, bo widząc zryte banie kilku guru którzy się tu przewinęli wierzę głęboko w to co mówi Rafał Zaorski o giełdowej maszynce do mózgów. Jestem tu przez ogromny sentyment, co pewnie tradycyjnie kogoś wkurza, nie umiem sobie odmówić przyjemności napisania własnego zdania zamiast po prostu przeminąć jak tysiące innych.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Forex-trader pisze: a ty zarabiasz? bo rada jakich wiele ale jesli nie poparta praktyka to nie jest nic warta
no chyba ze jestes lekarzem...
A co Ci da moja odpowiedź ?
Rada jest dobra, ale docenić ją może tylko ktoś z dużym doświadczeniem. Jeśli jej nie zrozumiałeś, to zapisz ją sobie i przeczytaj za kilka lat.

-- Dodano: środa 04 kwie 2018, 18:32 --
T-REX pisze:Ja już się zarabianiem na FX nie napalam.
Nie radzę sobie z tym i nie chcę się zmuszać
Nie przejmuj się. Trading to najtrudniejszy sport ekstremalny i nie każdy mu podoła. Skoro siebie w nim nie widzisz, to nie ma w tym nic złego. Trzeba wiedzieć, kiedy odpuścić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ