2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
immortal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:55

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: immortal »

Nie ma zasadniczo znaczenia czy jest wskaznik na wykresie czy go nie ma, jesli decyzje podejmuje sie patrzac na wykres to jest to AT. Tak wychodzi z logiki, zasad i jeszcze podpiore sie opiniami lepszych ode mnie:
https://blogi.bossa.pl/2018/03/27/niesm ... y-dylemat/
Ale na plus zaliczylbym, ze rafalz robi dobry ferment, choc nie mam watpliwosci ze losowa gra doprowadzi go do strat predzej czy pozniej...

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 499
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

skoro ktoś nie korzysta z AT, to po jakiego grzyba ma powłączane te wszystkie wykresy i ślęczy nad nimi?
Jak nie korzysta z AT, to niech powyłącza wykresy i podejmuje decyzje w oparciu o ceny pojawiające się na pasku w programie biznesowym...

Ale prawda jest taka, że każdy może sobie nazywać to jak chce. Jak dla mnie, opieranie się w decyzjach o przeszłe poziomy cen to AT i koniec kropka.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Rafał czuje się tak wyjątkowo to uważa, że używa wyjątkowych technik spekulacyjnych..... a robi nic innego jak wszyscy. Jemu umysł nie pozwala się utożsamiać z tym plebsem traderskim. To myśli, że nie używa AT. LOL
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

Rejestrując się, zakładam raczej, że tutaj większość piszących to rekiny trejdingu i eksperci z bogatym doświadczeniem na FX. W zasadzie to zjawiłem się, by się czegoś nowego nauczyć i teraz nie wiem co myśleć.

z TJS'em jestem od początku, jeszcze zanim zaczęli interesować się kryptowalutami. Wcześniej wszyscy wyśmiewali te rynki i do dzisiaj zjazd o 70% kojarzy się z absurdem i brakiem logiki. Jak dla mnie płytki rynek i tyle, grałem na dużo płytszych. Ale na każdej bańce jest podobnie przecież? w 2011roku zupełnie nikt nie traktował BTC poważnie, o gromadzeniu fizycznego złota i srebra słyszę i czytam od 2009 jako cudowne warunki do wzrostów... teraz wszyscy posiłkują się AT i wskaźnikami... tak jakby pewne symptomy nie były oczywiste, dlaczego spoofy nagle puszcza cegły albo dlaczego BCH czy LTC ma szansę na większą stopę zwrotu w niedalekiej przyszłości od przykładowego Bitcoina[z popapranym blokiem czy ułomną na ten czas LN]. I gdzie tu będzie AT? Każdy korzysta, ale fundamenty czy nie wiem powiedzmy podstawy są zupełnie gdzie indziej, prawda? A jest jest też widmo regulacji, bana, a nawet zablokowanej sieci/śmierci mniej opłacalnego łańcucha włącznie. Nie mówiąc już o tych co sterują rynkami... to chyba wszędzie ma to przeciez miejsce.

Gość pochwalił się swoim wynikiem, zaś giełdę zna z tego co wiem raczej solidnie, więc co w tym dziwnego, że na maksimach zagrał pod panikę, a następnie pod obicie i przewidział dane ruchy? Tryby bańkowe wyglądają zazwyczaj podobnie, więc wiadomo co miał na myśli.. korzysta na bank z różnych narzędzi, ale ostatecznie to emocje decydują na rynkach, a nie to czy będzie M, czy W czy fibo tyle i tyle czy stoch na maksimach albo świece szorujące po bollingerze. Widziałem te paradoksy wiele razy, zatem skoro AT i EW może się nie potwierdzić[bo 3 to jednak 5, a moze nawet 1] to wiadomo, że nie jest podstawowym wiarygodnym sposobem na zwielokrotnianie zysków. Zresztą Rafał wiele razy mówił o mm i o ryzyku nawet w tych ostatnich trejdach, że nie powinien opuszczać swojego systemu i grać mniej agresywnie. Widocznie może sobie na to pozwolić, ale on przecież zna te wszystkie techniki, mówił o nich nie raz i o porażkach, konsekwencjach nie trzymania się własnego systemu. No nie wiem, chciałem tylko to napisać, bo widzę ile szumu się narobiło wokół niego, jak dla mnie to cenna wiedza, którą przekazał i raczej ułatwiła dalsze trejdy, a nie odwrotnie. Jeżeli ktoś jest nieodpowiedzialny albo po prostu się na tym zupełnie nie zna, to raczej od porażki się nie wywinie.

Natomiast polemika typu "ktoś straci, bo uwierzy za bardzo we wzrosty/naganianie" występuje chyba wszędzie, ale przecież i tak większość straci, a zwycięży smart money albo sprawdzający defensywny system z własnym mm. No nie wiem, może ktoś mnie poprawić jeżeli coś źle napisałem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Analiza AT działa, ale tylko wtedy jak rozumiesz mechanike rynku. Jak zrozumiesz gdzie jest przewaga byków albo niedźwiedzi. A nie samo wybicie z flagi czy RGRa... Jeżeli zrozumie się gdzie płynie większy pieniądz to ma się szansę zarabiać. Wtedy tylko poprawny MM i poprawna psychologia/emocje i ewentualnie możemy zacząć zarabiać.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

dobryfxplayer pisze:Analiza AT działa, ale tylko wtedy jak rozumiesz mechanike rynku. Jak zrozumiesz gdzie jest przewaga byków albo niedźwiedzi. A nie samo wybicie z flagi czy RGRa... Jeżeli zrozumie się gdzie płynie większy pieniądz to ma się szansę zarabiać. Wtedy tylko poprawny MM i poprawna psychologia/emocje i ewentualnie możemy zacząć zarabiać.


Więc pokaż na wykresie gdzie jest obecnie przewaga byków, a gdzie niedźwiedzi. Bo dla mnie takie gadanie to kompletna bzdura. Znajomość mitycznej mechaniki oznacza, że jesteś w stanie WIEDZIEĆ gdzie pójdzie cena, a wtedy żadne MM nie jest ci potrzebne. A jeśli wiesz tylko czasami, to tak naprawdę tylko zgadujesz, a to sprowadza sprawę do posiadania szczęścia, bo czasem wiesz, a czasem wydaje ci się że wiesz. Czyli statystycznie dajesz się ciulać rynkowi tak samo jak ktoś kto nigdy nie słyszał o żadnej mechanice. Wtedy dopiero decyduje statystyka i twoje MM
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pamiętacie jak na pierwszych nagraniach opowiadał o wyjściach pośrednich... pierwsza odwrotna. Dla przykładu, skoro zbieranie było w "dołku" w okolicach gdzie jest otwarta ta pozycji https://images82.fotosik.pl/1034/c4af32f18540355d.png i to jest TANIO, to gdzie jest DROGO? Przecież mówił że większość mirków z forexu zafiksuje się na jakimś poziomie a po drodze może być wiele scenariuszy, a oni mają tylko 1 ten z największym zyskiem :D Wychodzi na to że on zmienił chyba metody w ostatnim czasie, rozwinął je...

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

T-REX.

Obecnie przewaga niedźwiedzi: (a czemu to nie muszę się Tobie tłumaczyć) odezwe się jak się do tego zaznaczonego dołka doczołgają. :d
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

dobryfxplayer, on chyba grał na indeksie DAX, gdzie w mojej opinii ważny poziom jest na mniej więcej 11.800, z obecnym odbiciem od drugiego dołka w tf 1D.

Nie znam się za bardzo na FX, jednak DROGO oznacza dla mnie maksima na stochu wysoki interwał i ATH, co już może świadczyć o przepakowanym rynku, więc na logikę też bym czekał na pierwszą większą ceglę. Wielkość cegły daje do myślenia, na niższych interwałach widać stopniowe wyprzedawanie się transzami. Nie wiem czy można to zaobserwować na parach walutowych akurat, wydaje mi się, że w tym przypadku chyba nie.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Livermore prowadził nad wyraz błyskotliwe życie, otoczony kochankami, skandalami, pieniędzmi… i bankructwami. Był on legendarnym traderem, który działał na dużą skalę i zarobił miliony podczas krachu z 1929 roku.

Jednak w 1934 roku byłby już prawie bez pieniędzy gdyby nie to, że zarobił fortunę wielkości 100 milionów dolarów zaledwie 5 lat wcześniej. Bankrutował trzykrotnie, przeszedł przez dwa rozwody, by w 1940 roku popełnić samobójstwo. Gazety rozpisywały się wtedy bardziej o szczegółach jego skandali, niż o osiągnięciach jakich dokonał.

cytyat z art. na comparic
Rafał często mówi o J. Livermore niejako swoim idolu. Mówił również, że spekulacja niszczy/zniszczy człowieka a raczej jego psychikę, więc pewnie wie co może się zdarzyć. Niezależnie od metod jakie się stosuje, prawdziwe problemy zaczynają się dopiero z trejdami na konkretne kwoty pieniędzy. Natomiast problem większości początkujących polega na tym, iż myślą oni o tym jak zrobić owe miliony z niczego, to może jest możliwe ale bardzo mało prawdopodobne zwłaszcza w krótkim czasie, natomiast reklamy informowały tylko o tych mało prawdopodobnych przypadkach. Oglądanie filmów gdzie księgowane są duże kwoty na pewno rozpala zapał i wyobraźnię ale to nie wystarczy. To tak jak w szachach czy kartach z tą różnicą, że po drugiej stronie rynku siedzi armia inteligentnych i sprytnych ludzi i niby jak w krótkim czasie ograć czarodziejów rynku...? Bez doświadczenia, bez kapitału, w skrajnych przypadkach bez elementarnej wiedzy.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ