13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

mp4s pisze:
08 lut 2021, 15:26
No i upolowałem co chciałem... Jeszcze sam do końca w to nie wierzę.
No i dobrze, że Ci się udało. Czekanie na super zysk to mrzonka. Lepiej zgarniać co się da.
Tak mówiąc żartem, to osiągnięcie sukcesu złym sposobem, niczego Cię nie nauczy :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

MarioDM pisze:
08 lut 2021, 20:10
mp4s pisze:
08 lut 2021, 15:26
No i upolowałem co chciałem... Jeszcze sam do końca w to nie wierzę.
No i dobrze, że Ci się udało. Czekanie na super zysk to mrzonka. Lepiej zgarniać co się da.
Tak mówiąc żartem, to osiągnięcie sukcesu złym sposobem, niczego Cię nie nauczy :p
W większości przypadków masz racje, ale czasami trafia się tak jak ten "strzał", że nie dość że płaci za wszystkie straty, to jeszcze zarobić pozwala. A co do tego czy to mnie ma czegoś nauczyć lub nie, wybacz, ale ja jestem już dawno po tym etapie ;).
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

mp4s pisze:
09 lut 2021, 08:53
W większości przypadków masz racje, ale czasami trafia się tak jak ten "strzał", że nie dość że płaci za wszystkie straty, to jeszcze zarobić pozwala.
Teoretycznie tak, ale w praktyce nie na pewno. Robiłem statystyki pod tym kątem i wyszło mi, że taki "złoty strzał" trafia się zbyt rzadko, a próba jego wyłapania często na rynku kończy się stratami i nawet jak go w końcu wyłapiesz, to nie odrobisz tych wszystkich strat.
"Złoty strzał" OK, ale o ile Ci się fuksem trafi, bo nie da się pod niego grać często.
A na naukę nigdy nie jest za późno i nigdy nie jest jej dość. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dopóki trejder odrabia wszystkie straty i jeszcze zarabia na tych "złotych strzałach", to przecież o to w tym biznesie chodzi!
Jedyny sposób, żeby zarobić, w każdym biznesie, to właśnie pokryć wszystkie koszty i jeszcze osiągnąć zysk.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
09 lut 2021, 11:04
Dopóki trejder odrabia wszystkie straty i jeszcze zarabia na tych "złotych strzałach", to przecież o to w tym biznesie chodzi!
W takim razie przestaw się na wyłapywanie "złotych strzałów" i za rok daj znać jak Ci poszło.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
09 lut 2021, 11:45
ninjaproject pisze:
09 lut 2021, 11:04
Dopóki trejder odrabia wszystkie straty i jeszcze zarabia na tych "złotych strzałach", to przecież o to w tym biznesie chodzi!
W takim razie przestaw się na wyłapywanie "złotych strzałów" i za rok daj znać jak Ci poszło.
Nie o tym pisałem.
Być może dany trejder ma sposób na rozpoznawanie silniejszych ruchów w danym kontekście zakresu zmiany ceny, chociażby wspierając się wiadomościami fundamentalnymi z rzetelnych źródeł?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Z perspektywy M30, na złocie, było wyraźnie gdzie kupować:
GOLDM30.jpg
I, kto wie, może będzie 1900 zanim by doszło do 1600, ale to trzeba sprawdzić na D1, np.:
GOLDD1.jpg
A tu korekta w spadkowym...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

MarioDM pisze:
09 lut 2021, 11:45
ninjaproject pisze:
09 lut 2021, 11:04
Dopóki trejder odrabia wszystkie straty i jeszcze zarabia na tych "złotych strzałach", to przecież o to w tym biznesie chodzi!
W takim razie przestaw się na wyłapywanie "złotych strzałów" i za rok daj znać jak Ci poszło.
Nikt nie mówi żeby się ustawiać na złote strzały tylko i wyłącznie... tylko że czasami się trafia taka okazja, i głupio wtedy realizować profit po 20-30 pipsach, gdzie widać gołym okiem po ocenie dziennej zmienności że cena minimum powinna zrobić X pipsów...

Może być wiele więcej technik zamykania pozycji, niż +10 pips. Ja sam normalnie kasuje po 10-15 pipsów, kiedy nie mam szczególnego pomysłu na to co rynek chce zrobić, ale czasami się zapala lampka nad głową i masz przeczucie że coś się kroi ciekawego.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

mp4s pisze:
09 lut 2021, 12:50
Nikt nie mówi żeby się ustawiać na złote strzały tylko i wyłącznie... tylko że czasami się trafia taka okazja
I tak właśnie napisałem.
MarioDM pisze:
09 lut 2021, 11:45
"Złoty strzał" OK, ale o ile Ci się fuksem trafi, bo nie da się pod niego grać często.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nadal któs tu wierzy, że ulica może wygrać?
2021-02-11_115411.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ