13 lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

pvq.pl pisze:
05 lut 2021, 11:19
Pisałem o tym kilka stron wcześniej. Jeśli ktoś je zna i wykorzystuje na rynku to każdy wie że jest to nie zgodne z prawem (chyba nawet na całym świecie), po za tym jest to nieetyczne, nieuczciwe, niemoralne i brzydzę się nierównym traktowaniem.. Ale chyba Cblondyn o tym pisał... Udowodnij a później niech Sąd to osądzi.. Tak więc, możemy sobie tylko pogadać
Za pieniądze można wszystko kupić - dlatego ja nie zwracam za bardzo uwagi na te dane...
Zauważyłeś jaka wczoraj była nagonka na USD ? Wszędzie że dolar king...

Z resztą o 15:30-16:00 się dopiero dowiesz tak naprawdę czy USD leci na pysk.
Narazie jeszcze mieszaja i się wszystko może wydarzyć.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Ok - więc nie chiałem pisać wcześniej żeby nie zapeszać... wczoraj podjąłem 4 próbę na te nieszczęsne longi i chyba w końcu zaskoczyło.
Rynek się na złocie mocno trzyma powyżej 1803... więc chyba jestem w domu, wszystko wskazuje na to że mój trade miesiąca się uda.

Na ten moment ja dalej celuje minium w 1950 na złocie. Uważam że srebro przebije 30$ i pociągnie za sobą złoto do góry. Na srebrze został obroniony poziom 26$ (od którego zaczął się ostatni spike), więc wszedłem jeszcze raz po cenie 26.70$.

Dlaczego jednak zająłem pozycje na złocie ? Bo wcześniej pisałem że jak zejdą w okolice 1803 to będę obserwował... a rynek jednym ruchem zwalił się z 1819 do 1785... no takiej okazji nie można było przegapić. Ja bardziej wchodziłem na skupywanie paniki... cena ładnie odbiła, ja sie zabezpieczyłem na BE i cały dzień ręcę pod tyłkiem.

Poranny spike do 1810$, które złamał mityczne 1800$ dla wielu analityków, utwierdził mnie w przekonaniu, że może być zmiana trendu.

Więc generalnie udało mi się zapakować się grubo w longi ze średnią cena 1787,60$, teraz po południu zwiększyłem tą pozycję jeszcze o 20%, dlatego na wykresie jest na poziomie 1791 - po prostu uznałem że już nie będzie zejścia poniżej 1800$.

Fundamentalnie też jest OK, NFP okazały się gówniane, a dodatkowo dziś Biden i ekipa ogłosili że rozdadzą 1.9 bln dolarów, czyli drukarka znów robi BBBBBRRRRRRRRRR. Mnie bawi to, jak analitycy naganiali wczoraj na USD. Na forexlive od wczoraj trąbią... dziś nawet jak NFP'y wyszły gówniane, oni dalej, że USD będzie mocny bo Risk on apetite, i stimulus i w ogóle. Śmiechu warte.

Wykres wrzucę później - aktualnie moje otwarte pozycje pokrywają wszystkie straty i jeszcze jestem 5% na plusie... ale to będzie trade miesiąca... cały tydzień na to polowałem.

Także zobaczycie - shortsquueze przy osłabiającym się dolarze stanie się faktem. 30$ bankowo strzeli. Fizyk jest dalej skupywane na potęge.

To pisałem ja panie Dadas - fundamentalista teoretyk :564:


Ps. https://www.nytimes.com/live/2021/02/05 ... mpeachment
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

Metale wio! Episode 4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

mp4s pisze:
05 lut 2021, 14:56
Za pieniądze można wszystko kupić - dlatego ja nie zwracam za bardzo uwagi na te dane...
Zauważyłeś jaka wczoraj była nagonka na USD ? Wszędzie że dolar king...
Zgadza się, wszystko po za zdrowiem i takimi rzeczami.. Z tą nagonką nie widziałem, opierałem się na podawanych danych, i to działało dlatego napisałem dziś ten wcześniejszy post że rynek już wie jakie będą info dla USA..
mp4s pisze:
05 lut 2021, 14:56
Z resztą o 15:30-16:00 się dopiero dowiesz tak naprawdę czy USD leci na pysk.
Narazie jeszcze mieszaja i się wszystko może wydarzyć.
Jak wyżej, moja wcześniejsza wypowiedź celowo wskazała na wyprzedzenie rynku przed danymi.. Widzę to tak często że aż mnie skręca. Jak patrzę na dane i rynek pod to lata to wiem że są zgodne z prognozami, jak są rozbieżności i rynek mocno reaguje osłabieniem mimo jastrzębich prognoz to wiem że idzie ostry wałek i często trzymam się z boku. Jawne robienie sobie jaj z innych. Za parę lat wyjdzie następna aferka ujawniająca jakiegoś pro tradera że jechał na takim farmazonie długi czas. Jeden wystawiony na odstrzał żeby inni mogli spać spokojnie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

pvq.pl pisze:
05 lut 2021, 20:13
mp4s pisze:
05 lut 2021, 14:56
Za pieniądze można wszystko kupić - dlatego ja nie zwracam za bardzo uwagi na te dane...
Zauważyłeś jaka wczoraj była nagonka na USD ? Wszędzie że dolar king...
Zgadza się, wszystko po za zdrowiem i takimi rzeczami.. Z tą nagonką nie widziałem, opierałem się na podawanych danych, i to działało dlatego napisałem dziś ten wcześniejszy post że rynek już wie jakie będą info dla USA..
mp4s pisze:
05 lut 2021, 14:56
Z resztą o 15:30-16:00 się dopiero dowiesz tak naprawdę czy USD leci na pysk.
Narazie jeszcze mieszaja i się wszystko może wydarzyć.
Jak wyżej, moja wcześniejsza wypowiedź celowo wskazała na wyprzedzenie rynku przed danymi.. Widzę to tak często że aż mnie skręca. Jak patrzę na dane i rynek pod to lata to wiem że są zgodne z prognozami, jak są rozbieżności i rynek mocno reaguje osłabieniem mimo jastrzębich prognoz to wiem że idzie ostry wałek i często trzymam się z boku. Jawne robienie sobie jaj z innych. Za parę lat wyjdzie następna aferka ujawniająca jakiegoś pro tradera że jechał na takim farmazonie długi czas. Jeden wystawiony na odstrzał żeby inni mogli spać spokojnie.
Oni mają obowiązek widzieć co najmniej 3 dni wcześniej.
Decyzje w bankach i innych wielkich instytucjach nie zapadają minutę przed danymi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

wall street i LSE również? Ja nie mówię o Danym kraju, logicznym jest że te dane są zbierane, analizowane i publikowane, ale zabronione jest wykorzystywanie danych które mają realny wpływ na rynki finansowe dla korzyści. W USA filmy o tym nakręcali, w EU miliardowe oszustwa za pośrednictwem przekazywania sobie poufnych danych przed publikacją, w Australii gość z urzędu miał kolegę któremu mówił jakie będą odczyty a ten chwilę przed publikacją wchodził w pozycję, wyrok dostali obaj.. Spółki nie mogą przekazywać danych finansowych kolegom itp. przed publikacją bo za to są zarzuty jeśli dojdą do tego że ktoś wykorzystał.

I w takim kontekście piszę. Temat bez sensu, bo nikt nie ma takiej mocy żeby cokolwiek z tym zrobić. Zbyt dużo miliardów przepływa dzieki temu. To tak jak by próbować walczyć z dużą firmą farmaceutyczną.. hehe

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

To co obaj napisaliście o wykorzystaniu poufnych danych to oczywiście truizm. Takie rzeczy, mimo, że nielegalne to dzieją się od dawna. Pokazuje to choćby serial "Billions". Obejrzałem co prawda tylko 3 sezony, bo nudny się zrobił.
Dosyć często można zobaczyć, że przed danymi, rynek zmienia trend i zachowuje się jakby "przewidywał" dane. To jest właśnie to wykorzystanie poufnych danych.
Wykorzystywanie poufnych danych to jednak domena bogatej drobnicy, czyli funduszy, które obracają kwotami rzędu kilka miliardów $.
Duże tuzy jak Goldman czy JPM, tego nie robią. Nie muszą.
Może to kogoś zaskoczy (mam nadzieję, że jednak nie), ale dane są bez znaczenia. To tylko ściema dla ulicy. Liczy się to czy dane są zgodne z oczekiwaniami. Oczekiwania oczywiście są tworzone właśnie przez te duże tuzy. Nie ma znaczenia czy dane są dobre czy złe, ale czy są zgodne z oczekiwaniami.
I tu są 3 typy podejścia do tematu.
Pierwszy, ten najczęściej występujący to, gdy dane są zgodne z oczekiwaniami. To pokazuje najlepiej, że big banki mają bardzo dobre biura analiz, bo potrafią z wyprzedzeniem co najmniej miesięcznym przewidzieć jak wypadną dane. W tym przypadku rynek zachowuje się z logiką wobec danych zgodnych z oczekiwaniami.
Drugi typ, rzadko stosowany, to wtedy gdy dane są zgodne z oczekiwaniami i rynek początkowo reaguje logicznie, lecz nagle pojawiają się duże obroty, które zmieniają trend. Tego przypadku nie potrafię wyjaśnić. Być może big banki robią to dla jaj, lub aby ulica nie była niczego zbyt pewna, a może po prostu mają dane o pozycjonowaniu większości pod względem kapitału i postanawiają ten kapitał ograć.
Trzeci przypadek, który zdarza się częściej niż trzeci, ale jednak dosyć rzadko to wtedy, gdy oczekiwania są przeszacowane. Albo zbyt duże, albo zbyt małe. Ta sytuacja pojawia się zwykle wtedy, gdy dane mają być bardzo dobre, lub bardzo złe, ale kierunek logiczny z tego wynikający, nie pasowałby big bankom. Wtedy podają oczekiwania z księżyca i nawet bardzo dobre dane powodują spadki, lub bardzo złe dane wywołują wzrosty.
Dlatego w świetle powyższego, zawsze śmieszą mnie osoby, które chcą grać pod dane. Sądzę jednak, że każdy, prędzej czy później ulecza się z tej naiwności.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
kaiwzoj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: kaiwzoj »

MarioDM pisze:
06 lut 2021, 15:23
To co obaj napisaliście o wykorzystaniu poufnych danych to oczywiście truizm. Takie rzeczy, mimo, że nielegalne to dzieją się od dawna. Pokazuje to choćby serial "Billions". Obejrzałem co prawda tylko 3 sezony, bo nudny się zrobił.
Dosyć często można zobaczyć, że przed danymi, rynek zmienia trend i zachowuje się jakby "przewidywał" dane. To jest właśnie to wykorzystanie poufnych danych.
Wykorzystywanie poufnych danych to jednak domena bogatej drobnicy, czyli funduszy, które obracają kwotami rzędu kilka miliardów $.
Duże tuzy jak Goldman czy JPM, tego nie robią. Nie muszą.
Może to kogoś zaskoczy (mam nadzieję, że jednak nie), ale dane są bez znaczenia. To tylko ściema dla ulicy. Liczy się to czy dane są zgodne z oczekiwaniami. Oczekiwania oczywiście są tworzone właśnie przez te duże tuzy. Nie ma znaczenia czy dane są dobre czy złe, ale czy są zgodne z oczekiwaniami.
I tu są 3 typy podejścia do tematu.
Pierwszy, ten najczęściej występujący to, gdy dane są zgodne z oczekiwaniami. To pokazuje najlepiej, że big banki mają bardzo dobre biura analiz, bo potrafią z wyprzedzeniem co najmniej miesięcznym przewidzieć jak wypadną dane. W tym przypadku rynek zachowuje się z logiką wobec danych zgodnych z oczekiwaniami.
Drugi typ, rzadko stosowany, to wtedy gdy dane są zgodne z oczekiwaniami i rynek początkowo reaguje logicznie, lecz nagle pojawiają się duże obroty, które zmieniają trend. Tego przypadku nie potrafię wyjaśnić. Być może big banki robią to dla jaj, lub aby ulica nie była niczego zbyt pewna, a może po prostu mają dane o pozycjonowaniu większości pod względem kapitału i postanawiają ten kapitał ograć.
Trzeci przypadek, który zdarza się częściej niż trzeci, ale jednak dosyć rzadko to wtedy, gdy oczekiwania są przeszacowane. Albo zbyt duże, albo zbyt małe. Ta sytuacja pojawia się zwykle wtedy, gdy dane mają być bardzo dobre, lub bardzo złe, ale kierunek logiczny z tego wynikający, nie pasowałby big bankom. Wtedy podają oczekiwania z księżyca i nawet bardzo dobre dane powodują spadki, lub bardzo złe dane wywołują wzrosty.
Dlatego w świetle powyższego, zawsze śmieszą mnie osoby, które chcą grać pod dane. Sądzę jednak, że każdy, prędzej czy później ulecza się z tej naiwności.
Bzdury, czytales całą dyskusje?

Z tymi funduszami i bankami to trafiles jak łysy grzywą o parapet 😂

mp4s
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2021, 10:48

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: mp4s »

No i upolowałem co chciałem... Jeszcze sam do końca w to nie wierzę.
Miałem dalej trzymać, ale z racji z tego, że byłem na sporej straci postanowiłem zrealizować zyski dziś... To już jest za duża kasa żeby obojętnie przejść... już raz w tym miesiąc nie realizowałem takiego profitu i się to obróciło przeciwko mnie.

Ze 2-3 dni przerwy sobie pewnie zrobię i wrócę do trade'ingu, z tym że już na normalnych warunkach, bez polowania na wielki ruch. Na ten moment ze stratnego miesiąca, jestem +29% do przodu...
Metale finał.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 13 lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

mp4s pisze:
08 lut 2021, 15:26
No i upolowałem co chciałem... Jeszcze sam do końca w to nie wierzę.
Miałem dalej trzymać, ale z racji z tego, że byłem na sporej straci postanowiłem zrealizować zyski dziś... To już jest za duża kasa żeby obojętnie przejść... już raz w tym miesiąc nie realizowałem takiego profitu i się to obróciło przeciwko mnie.

Ze 2-3 dni przerwy sobie pewnie zrobię i wrócę do trade'ingu, z tym że już na normalnych warunkach, bez polowania na wielki ruch. Na ten moment ze stratnego miesiąca, jestem +29% do przodu...

Metale finał.png
No to gratulacje. Oby tak dalej :564:

ODPOWIEDZ