12 miesięcy...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Asia pisze:zwykle ludzie sukcesy przypisuja sobie a porazki otoczeniu
To, że przypisujemy sobie zasługi to dobrze bo przecież od nas samych zależy jak nam się układa życie (poza zdarzeniami typu katastrofa). Z obwinianiem to słusznie piszesz, że większość tak ma. Nie mniej jednak nie wszyscy. I właśnie Ci którzy wyciągają wnioski ze swoich porażek odnoszą sukces - niezależnie od dziedziny.

ps. uwierz mi, że większość strat które ponosiłem było spowodowane przez moje błędy a nie jakąś niewidzialną rękę rynku... cały problem polega na tym, że często człowiek zdaje sobie sprawę co robi źle ale ciężko mu jest zmienić swoje postępowanie. Do tego trzeba czasu na autorefleksję i pracy nad sobą.

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

z Twojej wypowiedzi wynika
że zakładasz zwiazek przyczynowo skutkowy pomiedzy soba a zachadzącym zdarzeniem - że masz na nie wpływ, że mozesz je przewidzieć

przeciez to nie Twoja wina, że w toto wypadły inne liczby niz zakresliłeś
przeciez to nie Twoja wina, że w kasynie kulka wpadła w inna przegródke niz obstawiłeś
przeciez to nie Twoja wina, że na FX cena poszła w innastrone niz obstawiłeś

nie masz na to żadnego wpływu

masz prawo sie pomylic
Twoje poglądy, osądy aktualne moga byc całkowicie błędne
a jesli tak jest

ale wracając do poprzedniego pytania
aby nie zmieniac tematu

czy uwazasz, że gracz na FX ma ponad 50% szansy na wygraną
przypuszczam, że wykonałes już tyle pracy nad soba że tak nie uwazasz

czy należy grac w grę, w której szanse sa przeciwko nam ?
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Asia pisze:nie masz na to żadnego wpływu
Uważam, że mam wpływ na poziom mojej wiedzy dzięki czemu zyskuje dar patrzenia na dane zdarzenie z różnej perspektywy. Czym więcej wiedzy tym większa świadomość co jest prawdopodobne a co nie.
Asia pisze:czy uwazasz, że gracz na FX ma ponad 50% szansy na wygraną
przypuszczam, że wykonałes już tyle pracy nad soba że tak nie uwazasz
uważam, że gracz FX ma o wiele więcej szansy na wygraną niż 50%. Oczywiście to czy jest to 30 czy 50 czy 80% jest sumą różnych składników takich jak: startegia, MM, konsekwencja itp.
Asia pisze:czy należy grac w grę, w której szanse sa przeciwko nam ?
powiedz mi co w życiu nie jest przeciwko nam... niestety życie jest skomplikowane i trzeba się trochę wysilić aby coś robić dobrze. Zawsze i wszędzie jest trochę po schodkach.

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
GoWithTheFlow.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 03 paź 2010, 22:08

Nieprzeczytany post autor: GoWithTheFlow. »

O kurczę, widze że Asia napisała kilka postów w moim dzienniku. Oczywiście w charakterystycznym dla niej, mega pesymistycznym charakterze.
szczerze odradzam gre na FX
jest to gra hazardowa
Patrząc na twój wynik, to wcale się nie dziwie, że jest to dla ciebie gra hazardowa.
To pewnie zakłady sportowe i poker ( Texas Holdem, Omaha itp.) to dla ciebie już mega hazard.

nastepuje transfer pieniedzy od Ciebie do brokera
W przypadku brokera MM to często prawda. Ale u brokera ECN/STP już broker nie jest drugą stroną transakcji.
Gra na fx to poprostu transfer pieniędzy od ludzi co mało wiedzą, umieją do tych co są lepsi. Dokładnie tak jak w pokerze, od fishy na stolikach do dobrych graczy. Proste jak drut :lol:
jak już w to wdepniesz
wyjsc bardzo ciezko
To proponuje się zapisać do anonimowych hazardzistów, jak masz problem z tego wyjść :D

Pozdrawiam

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Przede wszystkim witam autora tematu:) bardzo podobną historię mam do Ciebie,ale chyba szybciej Ci idzie czytanie książek no i angielski chyba rozumiesz,a to sporo ułatwia,ale na szczęście są tacy ludzie jak fx_lamer czy Asmo i potrafią ładnie wszystko przedstawić:)

Asia,w końcu napiszę,jesteś po prostu żałosna:( po co zniechęcasz nowych graczy? bo jeszcze przypadkiem im się uda i źle w tym wyjdziesz?
już nie piszę na Twój temat o szkoda tematu,który może być wartościowy.

Powodzenia i oby do celu:)

(ps.nawet ten sam kierunek studiów;p)

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

GoWithTheFlow. Przeczytałem parę Twoich postów, mimo że jest juz późno jak cholera :) Doczytałem się, że grałse na STSach, jakieś tam pokery itp. I jedno co mogę Ci napisać to na FX przegrasz.
Chcialo by się zadac pytanie niby czemu? a no dla tego, że przeprałeś głowe w/w czynnościami. i tak samo jak poker potraktujesz FX gdy wejdą emocje. Wierz mi na słowo, poznałem masę takich ludzi, a nie sądzę żeby obce Ci było uczucie chęci odegrania się, tacy ludzie na fx sa straceni.
Oczywiście zagraj za tą 100 zobacz jak to jest kto wie może będziesz wyjątkiem :wink:
Pozdrawiam i powodzenia 8)

Awatar użytkownika
GoWithTheFlow.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 03 paź 2010, 22:08

Nieprzeczytany post autor: GoWithTheFlow. »

Przede wszystkim witam autora tematu:) bardzo podobną historię mam do Ciebie,ale chyba szybciej Ci idzie czytanie książek no i angielski chyba rozumiesz,a to sporo ułatwia
Witam, no angielski sporo ułatwia, ale tu na forum też jest dużo wartościowych informacji.
p. I jedno co mogę Ci napisać to na FX przegrasz.
Możliwe, że mi się w 12 miesięcy nie uda, Jeśli nie dam rady w tym czasie, to tragedii nie będzie, ale bede dalej pracował aż do skutku.
Chcialo by się zadac pytanie niby czemu? a no dla tego, że przeprałeś głowe w/w czynnościami. i tak samo jak poker potraktujesz FX gdy wejdą emocje
Według mnie przeciwnie. Takie pytanko mam do ciebie, skąd wiesz jak traktuje pokera? :wink:
Powiem ci tak, jest ogromna różnica między grą z kumplami przy piwku, dla emocji i zabawy, a zawodowym graniem którego celem jest zarabianie pieniędzy.
a nie sądzę żeby obce Ci było uczucie chęci odegrania się, tacy ludzie na fx sa straceni.
Wiem, że jest to problem niektórych graczy, kiedy są na tilcie i chcą odegrać straty i co najgorsze wchodzą na wyższe stawki. Szczerze, to nigdy nie miałem takiego problemu, nie mówie tu że nigdy nie tiltowałem, ale jeśli są straty i kapitał nie pozwala na grę na obecnych stawkach, to gra się niżej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Może będą z Ciebie ludzie, mądrość odegra tu na pewno duża role :)
Fakt znajomi też mieli być mądrzy :?
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

GoWithTheFlow.

sorka za pogaduchy
u Ciebie
zagadalismy sie z Ciekawym

Songo89K
poczekamy jak zarobisz pierwszy milion na FX
to pogadamy :wink:
wiśta wio łatwo powiedzieć
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Asia
ah czyli jak nie zarobie mln to nie warto w ogóle się za to brać według tego co piszesz? to bardzo ciekawe:) mój cel to zrozumieć dobrze forex i umieć się do niego dostosować by nie musieć robić za 1000 zł pod jakimś ważniakiem po gimnazjum(gdybym ten 1000zł zarobił w domu,to by mi to nie przeszkadzało;) ),a na miliony przyjdzie czas kiedyś;) przynajmniej wiem, że jest to do zrobienia w życiu.

Damfry
dziwnie rozumujesz,grałeś w sts,pokera to nie masz tutaj szans,jak można wszystkich do jednego wora wkładać? emocje to sprawa indywidualna...
przynajmniej tak mi się wydaję.

ODPOWIEDZ