10102 Start

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Hehe sp2ews no dokładnie ale zdecydowanie wolę łapać stop lossy niż płacić bandyckie podatki, żeby nie szukać daleko - od zysków kapitałowych.
Nieśmiertelny Trader pisze:Grałeś jak do tej pory czy coś się zmieniło w strategii? Popełniłeś jakiś błąd czy wszystko według planu ale zakończone stratą?
W strategii nic się nie zmieniło. Jasne, że grałem jak do tej pory, ale popełniłem błąd w podejściu.
Ja pisze:W tym tygodniu większą część ewentualnych zysków zostawię na rachunku.
Chcialem kumulować zyski do 20k, a to jest zupełnie inny sposób myślenia. Ja byłem przygotowany na coś innego i tu popełniłem błąd, zdając sobie sprawę z tego, ale mając dobrą serię zignorowałem to. Tamtego dnia zrobiłem dobry trejd na 1,2k i miałem wrócić na rynek później,
DE30M1.png
ten zysk był w pełni satysfakcjonujący, no ale że chciałem skumulować zyski do 20k i dopiero wypłaty, więc coś mnie podkusiło na kolejne trejdy żeby jak najszybciej dobić do 20k i wypłacać większe kwoty. No i poszło z 5 strat, następnie jedna jak te pięć no i dalej wtopa... Dlatego podkreśliłem, żeby Ci którzy szukają gralla w systemie zastanowili się czy nie powinni go szukać w podejściu. Bo stosując początkowe podejście mogłem mieć kolejny zyskowny dobry dzień i wypłatę 2k jak to wcześniej robiłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

rookie spokojnie, jeszcze nie zbankrutowałem.
-rookie- pisze:Pisałeś że jesteś obserwatorem na forum od 2007/2008, czyli 10 lat doświadczenia, ale nie widać tego w tych zagraniach. To wygląda tak jakbyś przez te 10 lat tylko szarpał się z rynkiem i do tego czasu nie zbudował żadnych narzędzi wspomagające analize techniczną itp. Dobrze że założyłeś dziennik i pokazałeś jak to u Ciebie wygląda.
W połowie 2007 zainteresowałem się tematem. Forum znalazłem chyba w 2008 i jakoś w wakacje założyłem konto i rachunek. Jednak z tymi 10 latami doświadczenia to gruuba przesada. Może jest ich z 7 albo 8. 2008-2010 to były maks 100 dolarowe rachunki, gdzie większość była z bonusów od brokerów. To był czas, gdy właśnie szukałem narzędzi wspomagających analizę techniczną i zerując rachunek zgodnie z założeniami strategii nie kumałem czemu tracę, dlaczego skoro jest taki świetny krab czy motyl rynek nie odbija, czemu jak jest świetna spadająca gwiazda na oporze to cena pnie się dalej do góry. No i były kilku miesięczne przerwy. 2010/2011 jakieś wygrane konkursy, zauważyłem, że potrafię robić świadomie zyskowne trejdy i mogę zarabiać. 2011/2012 większy rachunek(kilkadziesiąt k), poważniejszy trading. Początkowo dobre zyski a później duże straty, dostrzeżenie jak ważna jest psychologia i podejście. W tym czasie chyba konkurs bossy i kupienie drogi inwestora za 1k. Świetna książka. Przeszedłem ten cykl długoterminowo właśnie w 2011/2012 i wielokrotnie krótkoterminowo. Następnie przerwa od forex i 2012-2014 to day trading na akcjach na różnych rynkach(w tym xetra-tuaj bardziej zaobserwowanie jak zachowują się spółki wchodzące w dax). Trading w oparciu o level 2, tas i wykres. Połowę tego czasu poświęciłem na trading w oparciu o sam level 2 i time and sales, bez wykresów i dobre wyniki. Pozwoliło to na zrozumienie wielu mechanizmów rynkowych. 2015-2017(obecnie) to znowu forex. Wypadkową tego wszystkiego jest to co teraz robię.

-rookie- weź jakiś jeden dzień z mojego dziennika, otwórz jednocześnie pary na których grałem(tj. gbpusd eurusd dax xauusd) i zobacz kiedy były robione wejścia, może zobaczysz tam coś więcej niż szarpanie z rynkiem notabene dające serię dwóch tygodni zyskownych dzień po dniu. Zaznaczam jednak, że nie polecam takiego stylu gry, ale jego wycinek jak najbardziej.

Teraz próbuję wrócić do normalnego rytmu, zobaczymy jak to będzie.
DE30M1.png
EURUSDM1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie wiedziałem że masz tyle doświadczenia. Myślałem że szarpiesz się przez te 10 lat tylko na fx i kręcisz się w kółko bo pisałeś że ciągle jesteś pod kreską. Ok.

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

W którą stronę to pójdzie?
DE30M1.png
Jak w górę to chyba będę musiał zrobić sobie małą przerwę. Wczoraj przysnąłem i nie zamknąłem daxa, heh i luka mnie załatwiła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Ostatni tydzień to czas, gdy brałem straty nie brałem zysków, które zwykle brałem, a które oczywiście leżały na stole. Myślałem o jakiejś przerwie, ale ją sobie odpuszczę.

Depozyt dla mnie to narzędzie. Te uległo drobnej degradacji, ale nadal pozwala generować dochód. Nie odrabiam tu nic, robię swoje od jutra. Serie zyskownych dni po 20 sesji przerywane minimalną stratą w okolicy "na zero" nie sprzyjają mi od bardzo długiego czasu, czujność się osłabia, zyski przestają satysfakcjonować. Nie ma bólu nie ma żalu, jest frustracja, gdy po takich seriach idzie coś nie po mojej myśli, jedyny aspekt do przełamania.

Jak na razie, od rozpoczęcia dziennika cały czas jestem do przodu, ale cały ten wysiłek jest wart 2,5k zł? No nie jest.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Wtopa? Cisza zazwyczaj się z tym wiąże (99%).

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Żaaadna wtoopa :D Wypłaciłem to co było i jednak mała przerwa. Wcześniej pisałem, że przerwy nie będzie, więc już nie chciałem motać i pisać, że jednak będzie, bo w myfxbook powinna się wypłata depo pojawić, ale teraz jak napisałeś to widzę, że nie zdążył się zaktualizować. Tzn. to nie do końca wypłata, tylko transfer na konto classic gdzie nabijam zwrot z prowizji :) Ogarnę się i pocisnę jakąś dobrą zyskowną serię, oby niezakończoną wtopą. Ogólnie rzecz biorąc to nie wiem czy zauważyliście, ale warunki rynkowe się zmieniły.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

trader niedoskonaly pisze: Ogólnie rzecz biorąc to nie wiem czy zauważyliście, ale warunki rynkowe się zmieniły.
Bo Ja wiem. Fedzio trochę namieszał, dolar na newralgicznym poziomie. Trendy jak trendy, konsole jak konsole, raczej nic się nie zmieniło :P

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Zwykle docierało to do mnie po tygodniu-dwóch gdy depo już prawie nie było. Za każdym razem trzeba odrobinę zmienić styl gry. Nie całą strategie, nie system wejść a samo podejście do brania zysków i strat. To jest to czego początkujący nie rozumieją i zaczynają wprowadzać za dużo zmian. Nie wiem jak długo potrwa przerwa. Żeby nie wiało nudą to zapodam usdpln w perspektywie kilku tygodni, może pociśnie na jakieś 3,9.
USDPLNH1.png
USDPLNDaily.png
Co sądzisz Nieśmiertelny?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

trader niedoskonaly pisze:Zwykle docierało to do mnie po tygodniu-dwóch gdy depo już prawie nie było. Za każdym razem trzeba odrobinę zmienić styl gry. Nie całą strategie, nie system wejść a samo podejście do brania zysków i strat. To jest to czego początkujący nie rozumieją i zaczynają wprowadzać za dużo zmian. Nie wiem jak długo potrwa przerwa. Żeby nie wiało nudą to zapodam usdpln w perspektywie kilku tygodni, może pociśnie na jakieś 3,9.
USDPLNH1.png
USDPLNDaily.png
Co sądzisz Nieśmiertelny?
Nie gram na pln ale jeśli już miałbym wchodzić w Long to powyżej 3.6, gdybyśmy byli nad tym poziomem to szukałbym wejścia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ