10102 Start

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nieśmiertelny Trader

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

trader niedoskonaly pisze:Dlatego gram day trading. Każdy dzień zaczynam z czystą kartką. Dziennik będę prowadził (czyt. publiczny myfxbook) do momentu 30% DD albo do momentu rzucenia etatu, chyba że przyjdzie mi do głowy coś innego.
Gdy jestem na etacie gram lepiej. Nie mam tej presji na pieniądz. Forex/Giełda jako hobby no ale wszystko zależy od kapitału jakim dysponujemy i czy przewyższy to zarobki na etacie. Obecnie gdy przebywam na pewnej wulkanicznej wyspie - to dłuuugo nie będzie na to szans. Nie jestem gotów grać kilkoma lotami na własnym rachunku. Jeśli człowiek lubi swoją pracę a do tego jest super płatna i daje wiele możliwości plus dodatek z giełdy to wydaje się idealne połączenie. Sam Forex jest według Mnie tylko dla ludzi z naprawdę dużym majątkiem. No ale Tutaj każdy ma inne potrzeby. Dla jednego 100k rocznie to duzo, dla innego milion rocznie to mało. Ważne by dawał stabilność i spokojny sen.
trader niedoskonaly pisze:Te wielkie bonusy, o których mówisz to tylko dla nielicznych, bardzo nielicznych i to tylko w firmach jak ostc, gdzie nie ma payoutu a jest podstawa. W firmach prop tradingowych, gdzie masz payout nie ma bonusów, jest coraz większy payout,
W OSTC akurat bonusy zgarnia dość sporo traderów, ale faktycznie miliony tylko kilku. Spready kalendarzowe i mega wolumen to jednak nie Moja bajka jak się okazało chyba, że na cukrze, bawełnie...
trader niedoskonaly pisze:Nieśmiertelny zaczerpnąłem od Ciebie pomysł na lokalizację.
:564:

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Nie wszystko poszło idealnie, ale początek tygodnia mogę jak najbardziej zaliczyć do udanych. W tym tygodniu większą część ewentualnych zysków zostawię na rachunku.
DE30M1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Gówniany dzień dzisiaj miałem.
XAUUSDM5.png
DE30M5.png
Przeniosłem środki na inny rachunek, nazwany również Rachunek1 bo ciągłość jest całkowicie zachowana. Kwestia techniczna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Ale wjebałem. Ci, którzy szukają świętego gralla w sensie systemu powinni się zastanowić czy zmierzają w dobrym kierunku. Czy ta strata boli? Trochę. Wspominałem, że dziennik poprowadzę do momentu 30% DD albo zrezygnowania z etatu. Pozostaje to drugie do odwołania. Opublikuje też wyniki z innych rynków, tj. bitcoina.
Obrazek
Obrazek

amicus4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2009, 21:52

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: amicus4 »

po co grasz piramidy, jak nie wykorzystujesz przewagi jake dają? Do zarabiania potrzebne są dwie rzeczy: zysk do ryzyka 2:1 i skuteczność powyżej 50%. i tylko tyle

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

amicus4 pisze:po co grasz piramidy, jak nie wykorzystujesz przewagi jake dają?
Nie wiem, może dlatego, że to nie są piramidy.
amicus4 pisze:Do zarabiania potrzebne są dwie rzeczy: zysk do ryzyka 2:1 i skuteczność powyżej 50%. i tylko tyle
To za mało.
Obrazek
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

trader niedoskonaly pisze:Ale wjebałem. Ci, którzy szukają świętego gralla w sensie systemu powinni się zastanowić czy zmierzają w dobrym kierunku. Czy ta strata boli? Trochę. Wspominałem, że dziennik poprowadzę do momentu 30% DD albo zrezygnowania z etatu. Pozostaje to drugie do odwołania. Opublikuje też wyniki z innych rynków, tj. bitcoina.

Grałeś jak do tej pory czy coś się zmieniło w strategii? Popełniłeś jakiś błąd czy wszystko według planu ale zakończone stratą?

Czasem gdy zrobi się pierwszy błąd i zagra wbrew założeniom to ciężko wyjść z takiego trejdu gdy nie idzie w naszą stronę.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

amicus4 pisze:po co grasz piramidy, jak nie wykorzystujesz przewagi jake dają? Do zarabiania potrzebne są dwie rzeczy: zysk do ryzyka 2:1 i skuteczność powyżej 50%. i tylko tyle
"tylko" :d
A co to za system daje takie wyniki? RR2 i sk. 50%. Chętnie poznam. Bo i piramidy wtedy nie trzeba budować

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pisałeś że jesteś obserwatorem na forum od 2007/2008, czyli 10 lat doświadczenia, ale nie widać tego w tych zagraniach. To wygląda tak jakbyś przez te 10 lat tylko szarpał się z rynkiem i do tego czasu nie zbudował żadnych narzędzi wspomagające analize techniczną itp. Dobrze że założyłeś dziennik i pokazałeś jak to u Ciebie wygląda.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: 10102 Start

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

SL-e są pewniejsze niż śmierć. Są pewne jak podatki :D

ODPOWIEDZ