10 lat mineło.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Ninja wiem że to nie do mnie, ale się wtrącę, mam nadzieje że autor nie będzie miał mi za złe.

1. usd/cad - konsola w zaczętym trendzie wzrostowym, po wcześniejszym załamaniu spadków. Sam pod to gram, pozycję mam mniejwięcej tam gdzie Twoja strzałka ninja, wchodziłem na fibo i trzymam.
Dlaczego myślę że trend się odwrócił? Bo linia trendu została przebita, oraz drugi powód (ważniejszy), dane dla dolca są coraz lepsze. Jeśli się mylę, i będą dalsze spadki, mam zlecenie na fibo 61, trzy letnich wzrostów, co pokrywa się z jakimś tam wsparciem..

2. cad/jpy źle narysowane fibo ;) Zapewne chodzi o zasięg który mogą zrobić w dół, ale koledze łatwiej było by wyłapać punkt odwrócenia to wejście na fibo 50 lub 61.. Co w tym wypadku widze że się sprawdziło tak jak niżej.
3. eur/jpy (które również rozgrywam) j/w. fibo odwrotnie powinno być jak chcemy wyłapać koniec "podbicia" korekty w trendzie spadkowym.. Oczekuję osobiście że kawałek za fibo 61, trend się odwróci (lub będzie chwilowa reakcja) bo ta para zauważyłem że dobrze reaguje na te poziomy fibo, choć nie zawsze dokładnie równo na nich się zatrzymuje. Do tego czasu gram same szorty, choć nie ukrywam że obecny poziom na fibo 50 również jest ciekawy..

Funta pisałem jakie mam oczekiwania, trochę Wam powróżę.... 8)
Zakładam że w poniedziałek od poziomu który podałem wcześniej, od (+-) popołudnia będzie kierunek do góry, zakładam korektę do oporu w okolice fibo xx i dalszy zjazd w dół który może się utrzymać do piątku z lokalnymi korektami :d

Pierwszy raz publicznie piszę takie coś, ale właśnie pod to mam zamiar grać. Jeśli w poniedziałek będzie odbicie i utrzyma się do powyżej oporu i fibo całego ruchu spadkowego, to dopiero po reteście zacznę nastawiać się na longi
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

jessiejames1925
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2019, 14:22

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: jessiejames1925 »

W tej pierwszej sytuacji to nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, chodzi Ci o to że narysowałeś fibo po przebiciu trendu spadkowego (duża wzrostowa świeca), więc jest rynek wzrostowy, rynek handlował w takim zakresie, że każdy dołek był trochę wyżej i dałem dupy próbując łapiąc shorta?

W tej drugiej sytuacji, widziałem pewną szansę zagrania z bardzo małym sl, i bardzo dobrym RR. Aczkolwiek też można było uznać, że lokalnie gram pod prąd. Załącznik odnosi się do tej sytuacji.

Z tą 3 sytuacją to ewidentnie kiepska pozycja - trend spadkowy, ja szukałem na M15 jakiegoś cudownego wejścia na odwrócenie trendu.
Często tak mam, że szukam jakiś super okazji zamiast po prostu ciułać te SD zgodnie z trendem...

dzikson no stress pisz ile wlezie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

jessiejames1925 pisze:
19 cze 2020, 23:01
W tej pierwszej sytuacji to nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, chodzi Ci o to że narysowałeś fibo po przebiciu trendu spadkowego (duża wzrostowa świeca), więc jest rynek wzrostowy, rynek handlował w takim zakresie, że każdy dołek był trochę wyżej i dałem dupy próbując łapiąc shorta?
Tak, dokładnie! Sprzedałeś w dolnej części rynku, czyli tanio. Nie poczekałeś na negację tego rynku, czyli przebicie wsparcia i jego obrony jako oporu.

Analogicznie wszystkie pozostałe stytuacje.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

jessiejames1925
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2019, 14:22

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: jessiejames1925 »

Kolejne próby
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

CHFJPY, moim zdaniem słuszne odwrócenie pozycji i odróbka!
USDCAD i CHFJPY - widać, że wchodzisz przeciwnie do wymowy świecy, co jest bardzo ryzykowne, ponieważ, gdy spada, to nie rośnie!
Wiem, że "na dwoje babka wróżyła", i że raz cena pójdzie w kierunku, a innym razem się nagle odwróci.
Dlatego potrzebna jest większa ilość informacji o sytuacji "topograficznej" danego rynku.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Na podstawie wspomnianej przez Ciebie sytuacji określiłem czego oczekuję od funta.. Gdyby Azjaci odebrali w porę wiadomość odemnie to by najpierw zbili kurs, a tak od razu go wyciągali do góry, i w zasadzie mój scenariusz zaczął realizować się szybciej jak oczekiwałem. Obecnie czekam na to co się stanie, ale cały zgodnie z trendem nastawiony na szorciki
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odnośnie np. EURGBP:
EURGBPH1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

dodałbyś jakiś komentarz :)
Jakaś ocena rynku praktyka zawsze mile widziana, bo wskaźnik to jedno, ale ja nie wiem nic a nic z tego co wklejasz..
Tak nawiązując do Twojego głównego rynku jakim jest dax, zauważyłeś że dziś był dobry przykład tego co pisałem już jakiś czas temu, że dzięki danym i oczekiwaniom można pięknie przewidzieć kierunek ruchu..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
23 cze 2020, 15:34
dodałbyś jakiś komentarz :)
Jakaś ocena rynku praktyka zawsze mile widziana, bo wskaźnik to jedno, ale ja nie wiem nic a nic z tego co wklejasz..
Tak nawiązując do Twojego głównego rynku jakim jest dax, zauważyłeś że dziś był dobry przykład tego co pisałem już jakiś czas temu, że dzięki danym i oczekiwaniom można pięknie przewidzieć kierunek ruchu..
Można, ale co z tego?
Przecież potwierdziłeś sobie teorię po fakcie.
Przed faktem nie wiedziałeś.
Podobnie z moja miarką - przewiduje ruchy ceny.
Ale, widzimy to po fakcie.
A w trakcie to raz zaliczy rynek pełen zakres, innym razem tylko jedną półkę, a jeszcze innym się odwróci.

Prawda jest taka, że trend się gdzieś zaczyna i gdzieś się kończy.
Zawsze opłaca się zerknąć gdzie się zaczął, i pomierzyć czy ma jeszcze potencjał, i zerknąć na wyższe interwały też.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: 10 lat mineło.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Przed faktem ciężko o jakiekolwiek potwierdzenie, czegokolwiek...
Ciekawi mnie postrzeganie rynku okiem innych. Wielu ludzi jest bardzo zachowawczych, którzy nie chcąc narazić się na krytykę, lub zwykłe popełnienie błędu (co we własnym odczuciu jest przez wielu uważane za gorsze) nie wskazują swoich oczekiwań jak zachowa się kurs.
Wyprzedzając co napiszesz, że nic to nie zmieni, owszem racja, ale ciekawymi wydają się spostrzeżenia innych które są jakoś umotywowane, to daje obraz na jakiej podstawie podejmują/emy decyzję.
Może część osób w ten sposób również będzie w stanie odnaleźć swoją drogę.
ninjaproject pisze:
23 cze 2020, 17:12
Podobnie z moja miarką - przewiduje ruchy ceny.
Ale, widzimy to po fakcie.
A w trakcie to raz zaliczy rynek pełen zakres, innym razem tylko jedną półkę, a jeszcze innym się odwróci.
I to mnie ciekawi, na jakiej podstawie podejmujesz decyzję, znaczy kiedy uznajesz że to ten moment?

Mnie dziś zaskoczyły dane USA, ze względu na to że mimo że dobre to rynek GB jest mocniejszy i wyraźnie to pokazał tuż po danych (wtedy zamknąłem na "be" szorta bo widziałem że funt ma dużo siły, mimo że przez chwile już miałem 20 pipsów to szybko mnie zweryfikowano), co nie zmienia faktu że nadal nie mam powodu aby zmieniać swoje założenia, ze względu na czwartkowe dane i obecny poziom przy którym funt jest i być może będzie jeszcze wyżej.
Za to usd/cad mnie zaczyna drażnić, bo pozycja o której pisałem została zamknięta na "be", dziś powtórzona po lepszej cenie, ale też z niej wyskoczyłem na "be", i jednak idą w mozolnie górę. Ustawiłem zlecenie na fibo 61, jeśli nie zejdą to wejdę gdzieś po drodze na korekcie, jeśli pójdą dalej w dół będę szukał rozwiązania po drodze ;)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ