1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie posiadam ów algorytmu. To moja teza brana "na logikę" więc jeśli Ci zależy to wycofuję frazę "z matematycznego punktu" i pozostaje mi poczekać na Twój algorytm, który ją obala. Ja może jednak jakiegoś zimowego wieczoru poszukam statementów z automatem, który przy skuteczności 80-90% radził sobie wybitnie, mimo znaczących dysproporcji między SL a TP.

Wyskakujesz z umiejętnościami otwierania transakcji, które nie są jakkolwiek mierzalne. W końcu mamy do czynienia z indywidualnością jaką jest człowiek - podatny na emocje, manipulacje itd., gdzie siłą rzeczy nie przedstawisz tego za pomocą algorytmu, wzoru, czy nawet statystyk na dużej grupie traderów (a może?), która mogłaby udowodnić, że taka zależność ma realnie miejsce. To także Twoja teoria, którą teraz będziesz próbował wszystkim udowodnić. Ale spokojnie, jestem na tyle długo na tym forum, żeby wiedzieć, że ta dyskusja jest jałowa i szkoda czasu na jej kontynuację :)

Dobrego weekendu!
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jw

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
10 wrz 2022, 09:26
Nie posiadam ów algorytmu. To moja teza brana "na logikę" więc jeśli Ci zależy to wycofuję frazę "z matematycznego punktu" i pozostaje mi poczekać na Twój algorytm, który ją obala. Ja może jednak jakiegoś zimowego wieczoru poszukam statementów z automatem, który przy skuteczności 80-90% radził sobie wybitnie, mimo znaczących dysproporcji między SL a TP.

Wyskakujesz z umiejętnościami otwierania transakcji, które nie są jakkolwiek mierzalne. W końcu mamy do czynienia z indywidualnością jaką jest człowiek - podatny na emocje, manipulacje itd., gdzie siłą rzeczy nie przedstawisz tego za pomocą algorytmu, wzoru, czy nawet statystyk na dużej grupie traderów (a może?), która mogłaby udowodnić, że taka zależność ma realnie miejsce. To także Twoja teoria, którą teraz będziesz próbował wszystkim udowodnić. Ale spokojnie, jestem na tyle długo na tym forum, żeby wiedzieć, że ta dyskusja jest jałowa i szkoda czasu na jej kontynuację :)

Dobrego weekendu!
Wręcz przeciwnie! Dyskusja ma na celu osiągnięcie konsensusu, który najbliżej odzwierciedla rzeczywistość.
Z intuicyjnego punktu widzenia się tak wydaje, jednakże intuicja ma mało wspólnego z rzeczywistością - to już zostało wielokrotnie wykazane, na różne sposoby - a więc intuicja jest nierzetelną metodą odkrywania prawdy.
O algorytm poprosiłem, ponieważ napisałeś, że "z matematycznego punktu widzenia", i dobrze, że się wycofałeś z tego twierdzenia. Ja wiem z doświadczenia, że w moim wypadku wielokrotnie udowodniłem, że takie myślenie, jakie przedstawiłeś ostatecznie prowadzi do strat większych niż zyski - robiłem tak wielokrotnie, często się mi udawało, ale kiedy się nie udawało, to wywoływało to cały szereg następujących po sobie błędów, które powodowały narastanie strat, a te straty kasowały cały tydzień pracy, albo i więcej, i wpływały bardzo negatywnie na psychikę.
Czy umiejętność otwierania transakcji po korzystnych cenach jest mierzalna?
Oczywiście! Pokaż mi swoje transakcje na wykresie, to ci powiem czy otwierasz po korzystnych cenach, czy nie.
Niczego i nikomu nie chcę udowadniać - niech każdy sobie udowodni.
Ja mogę jedynie zaproponować narzędzia i metodę.
A matematyki nikt nie oszuka!

PS. Dlaczego nie zarabiasz za pomocą tego EA, które tak dobrze sobie radziło?
Przecież to kura znosząca złote jajka!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PS. Dlaczego nie zarabiasz za pomocą tego EA, które tak dobrze sobie radziło?
Odpowiem tylko na to, bo to faktycznie ciekawe:
Zmieniły się warunki rynkowe na instrumentach, ktore były dedykowane tej strategii.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
10 wrz 2022, 18:32
PS. Dlaczego nie zarabiasz za pomocą tego EA, które tak dobrze sobie radziło?
Odpowiem tylko na to, bo to faktycznie ciekawe:
Zmieniły się warunki rynkowe na instrumentach, ktore były dedykowane tej strategii.
A widzisz! Czyli, że ten EA wcale sobie dobrze nie radził. Radził sobie dobrze w określonych warunkach rynkowych, co udowadnia moją tezę. Gdyby coś było matematyczną prawdą odzwierciedlającą rzeczywistość rynkową, to by musiało działać zawsze, niezależnie od zmian warunków rynkowych. Jeżeli działa warunkowo, i nie umie rozpoznać zmian warunków rynkowych, to nie może odzwierciedlać rzeczywistości, a więc twierdzenie, że "z matematycznego punktu widzenia" jest fałszywe.
Wielu bardzo zaawansowanych matematyków próbowało opisać rynki matematycznie.
Jedyne co działa, to przewaga, która się nazywa Zysk > Strata!
I to nie ma nic wspólnego z wykresami, ani z warunkami rynkowymi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Czyli mamy z przykładu raposo 80%-90% skuteczności
zgarniał bardzo małe profity przy kilkukrotnie większych stratach w ramach niepowodzenia
dalej
Ostatecznie nie doprowadziło to do wyczyszczenia rachunku czy nawet sumarycznej straty - wręcz przeciwnie, udało się na tym przyzwoicie zarobić.
i w czym jest problem bo za bardzo nie rozumie
jeśli ktoś by umiał mi wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
10 wrz 2022, 21:08
Czyli mamy z przykładu raposo 80%-90% skuteczności
zgarniał bardzo małe profity przy kilkukrotnie większych stratach w ramach niepowodzenia
dalej
Ostatecznie nie doprowadziło to do wyczyszczenia rachunku czy nawet sumarycznej straty - wręcz przeciwnie, udało się na tym przyzwoicie zarobić.
i w czym jest problem bo za bardzo nie rozumie
jeśli ktoś by umiał mi wytłumaczyć?
Nie w tym był problem.
Problem był w tym, że raposo użył stwierdzenia:
Z matematycznego punktu widzenia większe szanse są, że zaliczymy TP 10 pips, niż SL 20 pips.
A nie ma takiego matematycznego punktu widzenia. Nie istnieje takie prawdopodobieństwo.
I raposo później przyznał, że nie z matematycznego, tylko z intuicyjnego punktu widzenia.
A intuicja niczego nie dowodzi, intuicja jest fatalną metodą opisywania rzeczywistości.
Natomiast, ten EA zarabiał przez jakiś czas, a potem przestał zarabiać, bo się warunki rynkowe zmieniły.
Co udowadnia moją rację, że cytowane stwierdzenie raposo nie jest uzasadnione matematycznie, bo działało przez jakiś czas, a potem przestało działać, więc nie reprezentuje rzeczywistości rynkowej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
10 wrz 2022, 21:27
Tomasz196407 pisze:
10 wrz 2022, 21:08
Czyli mamy z przykładu raposo 80%-90% skuteczności
zgarniał bardzo małe profity przy kilkukrotnie większych stratach w ramach niepowodzenia
dalej
Ostatecznie nie doprowadziło to do wyczyszczenia rachunku czy nawet sumarycznej straty - wręcz przeciwnie, udało się na tym przyzwoicie zarobić.
i w czym jest problem bo za bardzo nie rozumie
jeśli ktoś by umiał mi wytłumaczyć?
Nie w tym był problem.
Problem był w tym, że raposo użył stwierdzenia:
Z matematycznego punktu widzenia większe szanse są, że zaliczymy TP 10 pips, niż SL 20 pips.
A nie ma takiego matematycznego punktu widzenia. Nie istnieje takie prawdopodobieństwo.
I raposo później przyznał, że nie z matematycznego, tylko z intuicyjnego punktu widzenia.
A intuicja niczego nie dowodzi, intuicja jest fatalną metodą opisywania rzeczywistości.
Natomiast, ten EA zarabiał przez jakiś czas, a potem przestał zarabiać, bo się warunki rynkowe zmieniły.
Co udowadnia moją rację, że cytowane stwierdzenie raposo nie jest uzasadnione matematycznie, bo działało przez jakiś czas, a potem przestało działać, więc nie reprezentuje rzeczywistości rynkowej.
Skoro 80% to mamy przykład:
40 zyskownych
i 10 stratnych
40x1=40
10x2=20
40/20=2
konto zarabiajace

Przykład takiego algorytmu
własnie testuje
niestety ale nie podam kodu
jedynie moge wyniki przedstawic w formie exel-a

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

raposo pisze:
10 wrz 2022, 18:32
PS. Dlaczego nie zarabiasz za pomocą tego EA, które tak dobrze sobie radziło?
Odpowiem tylko na to, bo to faktycznie ciekawe:
Zmieniły się warunki rynkowe na instrumentach, ktore były dedykowane tej strategii.
Zmieniające się warunki rynkowe to norma.
Do tego stopnia że optymalizacje EA i Backtesty robi sie bardzo często
i to nie tylko opinia moja ale wiele ludzi np FF w dziale robotów o tym pisze
Coś dane raz wcale nie znaczy ze działać ma wiecznie
Po to są parametry w ea żeby je modyfikować
Jeżeli Ci nie zależy na tym EA z checią go zobacze :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
10 wrz 2022, 21:55
raposo pisze:
10 wrz 2022, 18:32
PS. Dlaczego nie zarabiasz za pomocą tego EA, które tak dobrze sobie radziło?
Odpowiem tylko na to, bo to faktycznie ciekawe:
Zmieniły się warunki rynkowe na instrumentach, ktore były dedykowane tej strategii.
Zmieniające się warunki rynkowe to norma.
Do tego stopnia że optymalizacje EA i Backtesty robi sie bardzo często
i to nie tylko opinia moja ale wiele ludzi np FF w dziale robotów o tym pisze
Coś dane raz wcale nie znaczy ze działać ma wiecznie
Po to są parametry w ea żeby je modyfikować
Jeżeli Ci nie zależy na tym EA z checią go zobacze :)
raposo ma to EA, nie ja.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ