1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mr.T pisze:Raposo czy masz wskażnik spreedu do instalacji na JForex u Dukasa.?
Nie mam jednak w Dukascopy jest to trochę bardziej czytelne z racji, że kwotowania zmieniają się co 0.5 pipsa i same kursy można sobie wrzucić do Market Overview gdzie cyfry są duże... Aczkolwiek nie wykluczam, że stworzymy takie coś w przyszłości ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

raposo pisze:Aczkolwiek nie wykluczam, że stworzymy takie coś w przyszłości
Bardzo by to pomogło przypuszczam,że nie tylko mnie.ale dzięki za info :D

axon
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2010, 18:51

Wielkosc pozycji.

Nieprzeczytany post autor: axon »

Mam pytanie do doświadczonych. Ile razy z rzędu może wystąpic stratna transakcja przy założeniu, że system w długim terminie jest zyskowny? Myślę, że taka informacja pozwoli na bardziej odpowiednie ustalenie wielkości pozycji w jednej transakcji biorąc pod uwagę ryzyko utraty zbyt dużej części depozytu w przypadku pojawienia się wielu strat pod rząd. :?:

vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

może tyle razy ile chce a wielkość pozycji powinieneś ustalać w oparciu o ewentualną wielkość straty w tym setupie zawartą.

Na przykładzie wygląda to tak. Jeśli przewidujesz ruch up ale zakładasz że maksymalny ruch przeciwko twoim longom będzie miał zasięg 80 pips tzn. po ruchu większym od tego stwierdzisz że setup nie sprawdził się i zamykasz pozycję z taką właśnie stratą. Powinieneś dobrać pozycję tak aby ewentualna strata tych 80 pips stanowiła 1%, 2%, 3% twojego konta w zależności od tego jaką sobie wartość przyjmiesz.

Pozdrawiam.

Edit. zakładając że ryzykujesz 2% kapitału i kupujesz EURUSD za EUR więc 1 pips ma wartość 10 EUR dla standardowego lota 80 pips to 800 EUR ewentualnej straty. Teraz dobierasz pozycję tak aby te 800EUR dało maks 2% strat. Jeśli masz 40k EUR będzie to dokładnie 1 lot jeśli masz 10kEUR będzie to pozycja 4 razy mniejsza czyli 0,25lota a jeśli masz zaledwie 400EUR powinna to być pozycja wielkości 0,01 lota ( mikrolot ). Taka jest idea MM
Co w cale nie znaczy że jesteś skazany na wrzucanie tutaj dużej kasy jeśli masz mały rachunek powinieneś po prostu być bardziej "picky", wybredny czy jak to nazwiesz, decyduj się po prostu na setupy które będą przynosiły najmniejsze straty a największy zysk.

axon
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2010, 18:51

Wielkosc pozycji.

Nieprzeczytany post autor: axon »

Dzieki za odpowiedz. Jednak na poczatku piszesz, ze ilosc wystapienia pod rzad stratnych pozycji może być jaka chce. Biorac to pod uwage wyczyszczenie swojego konta jest mozliwe nawet przy malych stosunkowo pozycjach mimo, ze system genralnie powien przynosic zyski. Dlatego pytalem o ilosc stratnych z rzedu transakcji, ktore sie w praktyce mogą pojawic.
Pozdrawiam.

vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

Twarde trzymanie się takiego MM i realizowanie swoich planów ( cięcie strat gdy przekroczą założoną wielkość ) nie wyczyści Ci konta bo jeśli w pierwszej transakcji przegrasz te 2% zostanie Ci 98% pierwotnej sumy teraz postawisz 2% z tych 98% które Ci zostało. Ewentualna przegrana sprawi że będziesz miał 96,04% pierwotnej sumy i przy następnych stratach 94,12% , 92,23%....... Każda strata będzie zmuszała Cię do zmniejszenia pozycji.
W praktyce wyczyszczenie konta jest możliwe gdy ta reguła 2% zmusi Cię do otwierania najmniejszej z możliwych pozycji. Wtedy jednak powinieneś pomyśleć nad zmianą strategi, wybierania nieco lepszych setupów co pewnie spowoduje mniejszą ilość transakcji ale równocześnie zwiększy twoje szanse.

Naprawdę bardzo ciężko jest zniszczyć konto, trzymając się solidnie stworzonego MM, grając według wcześniej przygotowanego planu.

Jeszcze raz. Nie można przewidzieć ilości strat ze swojego doświadczenia mogę napisać o 3 ale to nie ma żadnego znaczenia dla Ciebie. Jeśli tych strat było by zbyt dużo zacząłbym się zastanawiać czy zagrywam odpowiedni setup, jeśli jest ich zbyt dużo trzeba się po prostu zastanawiać co jest nie tak.
Wszystko na własną prśbę

axon
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2010, 18:51

Wielkosc pozycji.

Nieprzeczytany post autor: axon »

Ok. Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Wzialem pod uwage stala wartosc pozycji zamiast procentowej.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

vindemiatrix pisze:Nie można przewidzieć ilości strat ze swojego doświadczenia mogę napisać o 3

U mnie było 17. Naprawdę dołujące. A standardem jest 4 lub pięć z rzędu. Potem jedna albo dwie zyskowne. Zyskownych z rzędu miałem trzy może cztery. Więc co? Ćwiczę dalej.
ech...

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Fesiek pisze:U mnie było 17. Naprawdę dołujące
\
Chyba zrobiłbym po tylu stratach pauzę na jakieś............. 2 godziny !!!
:D

Awatar użytkownika
basketmat
Gaduła
Gaduła
Posty: 235
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:00

Nieprzeczytany post autor: basketmat »

Witam serdecznie,
Mechanizm jest prosty, ale jak ustalić, że 1 pips to 5 zł. Gdzie jest to napisane? Dodam, że korzystam teraz z Alior Trader DEMO i czytałem tylko pierwszą stronę tematu.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ