1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Jak juz wiemy jaki jest rozsądny S/L to musimy odpowiednio zmodyfikować wielkość zlecania aby

1)ewentualna strata nie była większa od ryzka jakie jesteśmy wstanie przyjąc z uśmiechem na twarzy
2)I jednocześnie aby ten S/L nie był az w tak beznadziejnym miejsc że ledwo po otworzeniu pozycji zostanie ona juz na tym S/L zamknięta .

Czyli to i to jest isotnnie wazne. Ten kto ignoruje takie przesłanki w moim mniemaniu uradza sobie hazart z gry wcześniej czy później zostanie z reką w nocniku .

Awatar użytkownika
neer
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 29 maja 2009, 08:35

Nieprzeczytany post autor: neer »

swierzaq pisze:moim zdaniem 1%risk polega na odpowiednim doborze SL a nie wielkości lota, możesz mieć i 1lota ale wtedy możesz pozwolić sobie tylko na stratę 3 pipsów
ile razy w swojej karierze otworzyłeś pozycje z SL=3 pipsy?
nie jest sztuką wiedzieć za ile, sztuką jest wiedzieć za ile i kiedy... a cena? cena jest funkcją czasu...

swierzaq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: swierzaq »

neer pisze:
swierzaq pisze:moim zdaniem 1%risk polega na odpowiednim doborze SL a nie wielkości lota, możesz mieć i 1lota ale wtedy możesz pozwolić sobie tylko na stratę 3 pipsów
ile razy w swojej karierze otworzyłeś pozycje z SL=3 pipsy?
nie twierdzę, że stawiam takie SL tylko że przy takim kapitale i przy takim locie taki właśnie SL powinien być ustawiony (moim zdaniem). Analogicznie:

dla 3k kapitału(USD) - 1%=30

przy 0,1lot- 30 pips
0,2lot - 15pips
0,3lot - 10pips
itd
podałem tylko konkretny SL do konkretnej sumy w taki sposób w jaki ja rozumiem 1%risk

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Po pierwsze : wartość SL powinna wynikać z twojej strategii a nie być dopasowywana do wielkości lota!!!

zakładasz np. SL = 20p i z tego wyliczasz jakiego lota możesz otworzyć aby gdy stracisz te 20p nie stracić więcej niż 1% konta.

8) 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

klonmarcin pisze:Po pierwsze : wartość SL powinna wynikać z twojej strategii a nie być dopasowywana do wielkości lota!!!
wynikac moze roznie raz 10 raz 20 pips - proporcjonalnie dajesz lot tak zeby zachowac 1% risk, to co pisze swiezaq jest dobrym rozwiazaniem :D choc chyba nie do konca dobrze obliczone

baazyl
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2010, 13:20

Nieprzeczytany post autor: baazyl »

nie stosuje w ogole SL, tylko hedguje jak spadam ponizej 30 duzych pipsow.
Gdybym uzywal, to gdzies w granicach min 100 duzych pipsow. :P i obowiazkowo probowal zamykac wszystkie zlecenia przed 23.00 :))

polbanda

Nieprzeczytany post autor: polbanda »

Witam. Nie widziałem dokładnie tego wskaźnika w całym temacie, a znalazłem gdzieś w internecie. Myślę, że jest bardzo sugestywny i bardzo pomaga w trade'owaniu. Sam odczytuje cenę pipsa i lota. Dane pobiera z Free Margin.
Na bierząco pokazuje jakiego lota powinniśmy zastosować do ustalonego (modyfikowalnego) StopLossa. Mając średnio określony Stop Loss można zapomnieć o każdorazowym liczeniu RR i MM. Po prostu przepisujemy wskazanie do okna zleceń.
Zaznaczam tylko, że czasem wskazanie znika. Wystarczy tylko zmienić TF.
Szkoda tylko, że wskaźnik sam nie wklepuje Lota do okna zleceń. Może ktoś umiałby dokonać takiej poprawki?
Aha, ponieważ dla każdej pary (z racji różnych cen pipsa) wyliczany jest oddzielnie (a czasem różnice mogą być duże) zalecam ustawienie w opcjach MetaTradera (Tool/Options/Trade) domyślnego StopLossa na "0" (zero) tak by za każdym razem musieć samodzielnie go wpisać.
Wrzucam dwa wskaźniki. Jeden jest po angielski i wyświetla się na górze po środku, ma ogromne litery i przesłania pół wykresy (szczególnie gdy jest na wykresie hossa :P). Drugi to lekko przeze mnie zmodyfikowany, jest taki jak na obrazku.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Podobny wskaźnik dostępny jest tutaj:
http://www.forexclub.pl/download/31/
Lekko rozbudowany.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

polbanda

Nieprzeczytany post autor: polbanda »

Ale niestety
forexclub.pl pisze:Wskaźnik ten działa tylko na platformie FxPro.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

raposo pisze:Podobny wskaźnik dostępny jest tutaj:
http://www.forexclub.pl/download/31/
Lekko rozbudowany
Raposo czy masz wskażnik spreedu do instalacji na JForex u Dukasa.?

Dodano po 3 minutach:

:mrgreen:

ODPOWIEDZ