1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Pomysł dobry.

Ja kiedyś myślałem żeby zredagować wątek Nawigatora "Przeczytaj ważne info dla początkujących na rynku Forex" i wsadzić do niego esencje wątków:

Wskazowki dla nowych jak unikac ryzyka na forex
Dzwignia
Słownik Forex - podstawowe pojęcia dla początkujących

Całość tak ułożyć aby czytało się miło, przyjemnie i po koleii. Do niego dodać jeszcze te tematy o których ty Fryk pisałeś. Stworzyli byśmy swojego rodzaju encyklopedie tego Forum. Całość zamknąć tak aby nie dopisywać zbędnych postów a gdyby pojawiło się coś nowego to modzi otwierali by wątek i wklejali go tam. Dzięki temu będziemy mieli najważniejsze info w jednym miejscu nie przeplatane zbędnymi komentarzami.

Awatar użytkownika
wyczestom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 07 lut 2006, 21:05

Nieprzeczytany post autor: wyczestom »

Witam czytalem spoko art przychylam sie do was o cos takiego strasznie ciezko jest wylapywac i szukac dobrych artow na forum (no i wogole w necie) wiec skumulowanie podstaw dla swierzakow i osob myslacych realnie o foreksie jes dobrym pomyslem dla wszystkich
Pozdrawiam
p.s bylbym zapomnial fryk podaj linki do tych artow aekolda i gandalfa chetnie przeczytam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

Przeniosłem i przykleiłem, na razie nie zamykam, ale posty nie na temat lądują w koszu.... jak zwykle....

PS. Zmieniłem lekko tytuł żeby było wiadomo o co chodzi, ale końcowy kształt zostawiam oczywiście Hitmanowi.
Jeżeli widzicie inne wątki warte przyklejenia w dziale dla początkujących to proszę o sugestie........
Obrazek

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

Zamykam, widze, że nikt nie ma na razie nic do dodania a nie chcę wątku rozwlekać o pierdoły. Jak ktoś zechce dopisać coś wartościowego - mail me.
Obrazek

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

Hitmen przepraszam za upierdliwosc ale piszemy w temacie >Poczatki na rynku Forex> czy moglbys obliczyc ten 1% ale zacznij od I pozycja zamykasz SL 10 II poz SL 30 i III poz TP 80. Jak to wyjdzie-dzieki

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

gucio pisze:Hitmen przepraszam za upierdliwosc ale piszemy w temacie >Poczatki na rynku Forex> czy moglbys obliczyc ten 1% ale zacznij od I pozycja zamykasz SL 10 II poz SL 30 i III poz TP 80. Jak to wyjdzie-dzieki
Chodzi ci o te 3 pozycje w moim przykładzie ? Tak to przynajmniej zrozumiałem.
Hitman pisze:Załóżmy że mieliśmy 3 transakcje na koncie 10000$

I TP 50 SL 10
II TP 90 SL 30
III TP 80 SL 20
I SL 10 a więc strata 1%. Otrzymujemy 9900$ (10000$ - 1% = 9900$)
II SL 30 a więc strata 1%. Otrzymujemy 9801$ (9900$ - 1% = 9801$)
III TP 80 przy SL 20. 80 dzielimy przez 20 i wychodzi 4. Ta czwórka to 4% zysku. Otrzymujemy 10193.04$ (9801$ + 4% = 10193.04$)

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

Ale jak by liczyl na Twoim pierwszym przykladzie/ zysk wyszedl 0/ to jak dobrze policzylem tu to I poz -(10*5) II poz -(30*5) III poz +(80*5) to daje + 200 Przy Twojej strategii + 193,04 czyli o 7 mniej-chyba sie nie myle

Awatar użytkownika
tttttt
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 07 wrz 2006, 07:57

Nieprzeczytany post autor: tttttt »

SL 10 SL 30 TP 80 =10193,04

najslabszy warjant z 1 trafionym targetem to
SL10 TP 90 SL 20 =10095,03

jezeli 3 poraszki to stan konta zmniejszy sie do 9702.99
"Inwestycja długoterminowa to inwestycja krótkoterminowa, która nie wyszła"

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

gucio pisze:Ale jak by liczyl na Twoim pierwszym przykladzie/ zysk wyszedl 0/ to jak dobrze policzylem tu to I poz -(10*5) II poz -(30*5) III poz +(80*5) to daje + 200 Przy Twojej strategii + 193,04 czyli o 7 mniej-chyba sie nie myle
Zgadza się. Jednak zalety tej metody i tak przewyższają ustaloną stawkę na pipsa. Przeciętnemu inwestorowi zajmuje ok 2-3 lat na osiągnięcie zadowalającego poziomu zysków. W ciągu tego czasu jest tylko rozpacz i urojone nadzieje o zarabianiu, przeplatane małymi, lokalnymi zwycięstwami na froncie walutowym. W takiej sytuacji ochrona kapitału na którym się uczymy jest niezastąpiona.

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Nie no jasne przecież każdy wybiera swoją drogę na fx. Tylko tak dla ścisłości to nie jest zasada "mojego" 1% tylko jest to metoda znana już chyba od kilkunastu lat i stosowana przez wielu traderów. Ja ją tylko naświetliłem.

edit: i dajcie to w końcu do praktyki.

ODPOWIEDZ