1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wel3s
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2013, 15:35

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: Wel3s »

Jak Australia zmieni dźwignię u siebie, to już sobie tego nie obejdziemy, bo nie będzie gdzie założyć konta z dużą dźwignią. Chyba, że jesteście skłonni poświęcić swoje pieniądze brokerowi, który dzisiaj jest a jutro go nie ma, a jak ktoś lubi dobrze piramidować to wiadomo, że dźwignia to fajna sprawa i nie tylko dlatego, ale nie chcę się tutaj rozpisywać, bo każdy powinien mieć wybór jaką dźwignią chce grać, komu nie pasowała duża, wcale nie musiał z niej korzystać.

Jak nie chcecie być "karani" mniejsza dźwignią, tylko za to, że jesteście polakami, to pozostaje się wyprowadzić, wystarczy wam adres zameldowania w innym kraju lub za radą KNF załóżcie sobie spółkę z o.o. bo przecież to nic takiego prowadzić spółkę, płacić podwójne opodatkowanie, zajmować się księgowością itd. Skłamałbym jednak, gdybym powiedział wam, że sądzę, że KNF już skończył i odpuścił traderom, podejrzewam, że wymyślą kolejną ustawę, która załatwi tych polaków, którzy będą chcieli obejść przepisy.

Puszkin napisał, że nie po to wprowadzali przepisy, żeby je teraz zmieniać. Pójdźmy dalej, nie po to je wprowadzali, żebyśmy sobie teraz wymyślali jak je obejść.

Jak się czyta wypowiedzi Jakubiaka z KNF i to nie ostatnie, ale nawet te kilka lat do tyłu, to to jest człowiek, który nienawidzi Forexu, więc KNF może cisnąć dalej, aż ludzie od Forex w Polsce, skończą jak gracze pokerowi.

Przez miesiące nie udzielałem się na tym forum, przez miesiące siedziałem w środowisku traderów z zagranicy i tutaj jest nasz problem, my jako Polacy nie potrafimy się zjednoczyć, tylko pisać, że to i tak się nie uda. Sam zalogowałem się, żeby napisać wam o grupie, bo jej założyciel prosił o pomoc w jej promowaniu, więc pomyślałem, o tym forum, w końcu, jakie może być lepsze miejsce niż forum o rynku Forex.

Podejrzewam, że nikt się nie zapisał, bo piszecie, że nie tędy droga, piszecie o petycjach i inicjatywach ustawodawczych, a koleś już wszystko rozpracował i opisał na grupie, pisał też z kim się kontaktował, z brokerami, z ludźmi z zagranicy, pisał o stowarzyszeniu inwestorów indywidualnych itd. poświęca swój czas nie dla siebie, ale dla każdego kto nie chce być karany przepisami za to, że jest polakiem, dla społeczności traderów.

Ale z tego co widzę jest tak jak pisał, bez poparcia środowiska, bez nas nie zrobi nic, bo staje się niewiarygodny, a widzę, że "My" mamy to w dup**e. Nawet jak się nie uda, to chociaż próbował, ale jak widzę jak podchodzi do tego środowisko, to ja już wiem, że przegrał i tylko niepotrzebnie się angażuje, bo my mamy to gdzieś, będziemy jęczeć za kilka miesięcy, jak wejdzie jakaś nowa ustawa, albo inne kraje zaczną iść za naszym przykładem, bo zobaczą, że u nas to przeszło i nikt nawet nie kwiknął.

Sam się zaangażowałem, bo nic mnie to naprawdę nie kosztuje, dodałem się do grupy, informuje o niej ludzi, przyszedłem w sumie na gotowe, bo założyciel wszystko rozpracował za nas, jedyne o co na końcu poprosił, to żeby promować grupę, bo bez nas, bez ludzi to się nie uda, bo to nie jest jego grupa, tylko grupa nas wszystkich.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

aniacfiszan pisze:wszystkich, którzy nie chcą zaakceptować nowych przepisów odnośnie dźwigni zapraszam do zapisania się do grupy, w której podejmujemy działania mające na celu powrót do poprzedniego stanu

https://www.facebook.com/groups/1589164524668707/

o już podjętych działaniach można poczytać w grupie, będą też później zbierane podpisy..

dziś 1:100 a jutro 1:10... albo w ogóle coś nowego jeszcze wprowadzą, byle jak najbardziej ograniczyć wolność
Dołączyłem. Do tego to zmierza. Niedługo wszyscy obudzimy się z ręką w nocniku, ale na reakcje będzie już za późno.
ciągle głupi ...

Awatar użytkownika
MarcinMC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 kwie 2014, 16:56

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: MarcinMC »

tyler_durden pisze:
aniacfiszan pisze:wszystkich, którzy nie chcą zaakceptować nowych przepisów odnośnie dźwigni zapraszam do zapisania się do grupy, w której podejmujemy działania mające na celu powrót do poprzedniego stanu

https://www.facebook.com/groups/1589164524668707/

o już podjętych działaniach można poczytać w grupie, będą też później zbierane podpisy..

dziś 1:100 a jutro 1:10... albo w ogóle coś nowego jeszcze wprowadzą, byle jak najbardziej ograniczyć wolność
Dołączyłem. Do tego to zmierza. Niedługo wszyscy obudzimy się z ręką w nocniku, ale na reakcje będzie już za późno.

Również to popieram, skoro ktoś na poważnie się tym zajmuje to nie wiele żeby wykazać swoje poparcie w porównaniu z tym co ta osoba robi i ile czau na to poświęca, ZAPRASZAM DO GRUPY. Przecież kiedy sprawa się zakończy z grupy można się poprostu wypisać, już nie długo mają zacząć być zbierane popisy pod petycja poprarcia, zresztą wszystko jest w grupie opisane zapraszam do zapoznawania się, i zapraszania jak największej ilości osób. Pozdrawiam
Skype marcinmc92

lumierish
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2014, 14:45

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: lumierish »

Słuchajcie.. A czy to nie jest tak, że gdyby "pisiory" wygrały jesienią wybory parlamentarne.. to spuszczą p. Jakubiaka na drzewo...(?)

P.S. Tylko bez rozpoczynania zajadłych dyskusji o słuszności jednej partii nad drugimi, czy tej drugiej nad pierwszą.. I bez straszenia "pis-em" na tym forum!:) Od tego jest TVN;)

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

lumierish pisze:Słuchajcie.. A czy to nie jest tak, że gdyby "pisiory" wygrały jesienią wybory parlamentarne.. to spuszczą p. Jakubiaka na drzewo...(?)

P.S. Tylko bez rozpoczynania zajadłych dyskusji o słuszności jednej partii nad drugimi, czy tej drugiej nad pierwszą.. I bez straszenia "pis-em" na tym forum!:) Od tego jest TVN;)
Co z tego, że odsunie jak będzie już po fakcie. Zresztą jak patrze na te populizmy ze strony PiSu to raczej nic dobrego nas nie czeka. Chociaż nadal się łudzę, że są dwa rodzaje haseł wyborczych : do wygrania wyborów i po wyborach.
ciągle głupi ...

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Płaczecie nad obniżeniem dźwigni jak dziecko, któremu ktoś zabrał nóż, żeby nie zrobiło sobie krzywdy... Większość z Was nawet nie zarabia, a tu panika i narzekanie, bo ktoś ograniczył Wam możliwość przedwczesnej utraty kapitału... Obniżka dźwigni może nie 1:10, ale już 1:20 to byłaby całkiem rozsądna rzecz. Takie ograniczenie nakierowało by trejderów bardziej na grę średnio i długoterminową co byłoby korzystne i zwiększyłoby odsetek graczy wychodzących na plus (tak jak w Japonii, gdzie odsetek ten wynosi ok. 50%, dla porównania w Polsce wynosi on ok. 20%). Tak wiem, Wy wszyscy jesteście w tych zarabiających 20%, na pocieszenie dodam tylko, że na demo dalej możecie ustawić sobie większą dźwignię, jedynie z wypłacaniem ewentualnych zysków jakby gorzej XD

lumierish
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2014, 14:45

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: lumierish »

tyler_durden pisze:
lumierish pisze:Słuchajcie.. A czy to nie jest tak, że gdyby "pisiory" wygrały jesienią wybory parlamentarne.. to spuszczą p. Jakubiaka na drzewo...(?)

P.S. Tylko bez rozpoczynania zajadłych dyskusji o słuszności jednej partii nad drugimi, czy tej drugiej nad pierwszą.. I bez straszenia "pis-em" na tym forum!:) Od tego jest TVN;)
Co z tego, że odsunie jak będzie już po fakcie. Zresztą jak patrze na te populizmy ze strony PiSu to raczej nic dobrego nas nie czeka. Chociaż nadal się łudzę, że są dwa rodzaje haseł wyborczych : do wygrania wyborów i po wyborach.
..Chciałem tylko.. pocieszyć:-)
Wiele osób tutaj powołuje się na negatywne nastawienie obecnego szefostwa KNF do graczy.. Obawia się dalszych "posunięć"..-dlatego.

Do "Pablo90" - dziękujemy za takie "mądrości" co napisałeś. Nie musisz "na siłę" wypowiadać się w temacie..skoro ciebie on nie dotyczy bo jesteś GOŚĆ w porównaniu z innymi;)

Bez urazy - oczywiście.

Awatar użytkownika
tyler_durden
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:20

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: tyler_durden »

Pablo90 pisze:Płaczecie nad obniżeniem dźwigni jak dziecko, któremu ktoś zabrał nóż, żeby nie zrobiło sobie krzywdy... Większość z Was nawet nie zarabia, a tu panika i narzekanie, bo ktoś ograniczył Wam możliwość przedwczesnej utraty kapitału... Obniżka dźwigni może nie 1:10, ale już 1:20 to byłaby całkiem rozsądna rzecz. Takie ograniczenie nakierowało by trejderów bardziej na grę średnio i długoterminową co byłoby korzystne i zwiększyłoby odsetek graczy wychodzących na plus (tak jak w Japonii, gdzie odsetek ten wynosi ok. 50%, dla porównania w Polsce wynosi on ok. 20%). Tak wiem, Wy wszyscy jesteście w tych zarabiających 20%, na pocieszenie dodam tylko, że na demo dalej możecie ustawić sobie większą dźwignię, jedynie z wypłacaniem ewentualnych zysków jakby gorzej XD

Dzięki Pablo za ten merytoryczny wpis. "XDXDXDXDXDXDXDXD" :wink:
Nie chodzi o to czy ktoś zarabia, czy nie, ale o ograniczenie wolności. Ja nie lubię jak państwo z góry zakłada, że wie lepiej ode mnie. No, ale wiadomo, jedni lubią jak im cyganie grają, a inni jak buty śmierdzą.
ciągle głupi ...

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Pablo90 pisze:Płaczecie nad obniżeniem dźwigni jak dziecko, któremu ktoś zabrał nóż, żeby nie zrobiło sobie krzywdy... Większość z Was nawet nie zarabia, a tu panika i narzekanie, bo ktoś ograniczył Wam możliwość przedwczesnej utraty kapitału... Obniżka dźwigni może nie 1:10, ale już 1:20 to byłaby całkiem rozsądna rzecz. Takie ograniczenie nakierowało by trejderów bardziej na grę średnio i długoterminową co byłoby korzystne i zwiększyłoby odsetek graczy wychodzących na plus (tak jak w Japonii, gdzie odsetek ten wynosi ok. 50%, dla porównania w Polsce wynosi on ok. 20%). Tak wiem, Wy wszyscy jesteście w tych zarabiających 20%, na pocieszenie dodam tylko, że na demo dalej możecie ustawić sobie większą dźwignię, jedynie z wypłacaniem ewentualnych zysków jakby gorzej XD
Ja się wypowiem tylko odnośnie statystyk... wg mnie wygląda to tak: 85% traci, 10% kręci się koło zera, zarabia mooże 5% :)
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: 1:100 Nowa rzeczywistość tuż tuż!

Nieprzeczytany post autor: TxT »

Zmniejszenie dźwigni nie spowoduje, ze ci co traca/sa kolo zera zaczna nagle zarabiac.
Zeby zarabiac stale na konkretnym systemie trzeba miec rowniez zalozenia ryzyka i ich przestrzegac. Gracze ktorzy nie moga sie upilnowac na 1:500, nie beda mogli sie powstrzymac od lewarowania do granic rachunku rowniez przy 1:100, 1:50 itd. Zmniejszajac dzwignie i grajac nadal zbyt ryzykownie lub bez sprawdzonej strategii tylko odwlekamy wyrok w czasie.

Wg mnie 1:100 w zupelnosci wystarczy zeby robic dobre pieniadze :)

ODPOWIEDZ