0,5%

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Piotrek690
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 09 sty 2018, 19:48

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Piotrek690 »

To ile tych transakcji przerobiłeś? 22 instrumenty na H1 to musi być od cholery i ciut ciut... 12 godzin dziennie? To też bardzo dużo. Mam nadzieję, że kapitał do przodu.
Też pozdrawiam. Miłego weekendu :564:
Veni, Vidi, Vpierdol jak zwykle :)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Piotrek690 pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Ja pewnie podobnie zacznę. 40 to sporo. Pisałem że gram h1 :)
40 to sporo? Daje to 4-5 sygnałów na instrument w miesiącu. Jeśli będziesz grał na h1 moim zdaniem możesz oczekiwać ok. 10-15 sygnałów na instrument x liczba instrumentów na których chcesz grać. Oczywiście nie znam Twojej metody, więc być może masz jakiś filter i nie będziesz wchodził we wszystkie tylko w wybrane.
10-15 sygnałów to ponad jeden sygnał na dwa dni. Dla mnie nawet 4-5 sygnałów na miesiąc to dużo jak na 1H. Osobiście to jak mam 1 sygnał na miesiąc na 1 instrument to sukces jeśli chodzi o 1H bo nie zawsze ten sygnał wystąpi w ciągu miesiąca. Tyle że ja uwzględniam kontekst i to wszystko tłumaczy. Osobiście wystarczy mi kilka sygnałów na miesiąc na 1H ale uwzględniając wszystkie instrumenty czyli ponad 30 jeśli chodzi o waluty w moim przypadku a nie jeden instrument.

O co chodzi z tymi 12 godzinami grając na 1H? Z moich obliczeń wynika że gdybym grał tylko o w oparciu o 1H faktyczny czas na trading byłby mniejszy niż jedna godzina. Na przeanalizowanie powiedzmy około 30 instrumentów potrzebuję nie więcej niż 2-3 minuty lub kilka minut gdy mamy wysyp sygnałów co mi rzadko się zdarza, kilka sekund na wykres wystarczy aby zanegować ewentualny sygnał jak ma się system a nie bawi w analizy. Po prostu wiem czego szukam i albo coś jest albo nie ma. Gdy pojawia się sygnał potwierdzenie jego wydłuża czas analizy do kilkudziesięciu sekund. To wszystko pomnożyć przez około 12 jeśli gramy cały dzień i podchodzimy do analizy co świeczkę na 1H i wychodzi kilkadziesiąt minut faktycznej analizy w ciągu dnia.

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Jeśli chodzi o sygnały to wygląda to tak: Stara szkoła zasad to i stara szkoła pisania notatek ;)

Jak widać za te trzy dni odsiew jak na 24 pary i h1 był dość spory. Generalnie najwięcej czasu poświęcam na analizę Daily do tego Ja muszę być przy kompie co godzina by sprawdzić reakcje świec na poszczególne poziomy jak już pisałem SR/LT/Fibo + formacje świecowe + dynamika/impet świec. Z zasady jest tak że gdy siedzę non stop to lepiej czuję rynek bo widzę dokładnie co robią, ich zachowanie (gdy nie siedzisz to nie dostrzeżesz ruchów takich jak ostatnio na edku w nocy w sekunde kilkadziesiat pipsów up i póki co to był szczyt edka) ale jednocześnie no jest to wykańczające więc staram się robić przerwy.

Swoją drogą ktoś Wie co się stało z Andy11 z dziennika ''Z nedzy do pieniedzy ..:)'' ? Mimo, żę Sam w tamtym okresie prowadziłem dziennik to nie doceniałem tego co robił Andy. Czytałem gdzieś, że chorował.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

Nieśmiertelny Trader pisze:Jeśli chodzi o sygnały to wygląda to tak: Stara szkoła zasad to i stara szkoła pisania notatek ;)

Swoją drogą ktoś Wie co się stało z Andy11 z dziennika ''Z nedzy do pieniedzy ..:)'' ? Mimo, żę Sam w tamtym okresie prowadziłem dziennik to nie doceniałem tego co robił Andy. Czytałem gdzieś, że chorował.
Czarny piątek 15.01 franciszek. :|
Objective perspective, just businiess...

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Jones »

Nieśmiertelny Trader pisze:

Przy okazji chcę pobić rekord tego forum z najdłużej prosperującym publicznym kontem ;)

:564:
-a jaki to jest ten rekord bo ja też lubie bić rekordy :lol:
-kiedy bedzie konto na myfxbook ?

jeszcze co do książki to ja miałem podobnie po czasie dotarło do mnie o co w niej chodzi

a najlepsze
kiedyś znajomy zagadał czy nie mam czegoś do poczytania ja na to no pewnie że mam
jak mu pokazałem pare pozycji to mówi kurcze tyle tego doradz coś na początek
no to mu dałem droge żółwi i coś tam jeszcze
po tygodniu oddał książki i powiedział że słabe nic tam nie ma :(
hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

_/_/Dariusz_/_/ pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Jeśli chodzi o sygnały to wygląda to tak: Stara szkoła zasad to i stara szkoła pisania notatek ;)

Swoją drogą ktoś Wie co się stało z Andy11 z dziennika ''Z nedzy do pieniedzy ..:)'' ? Mimo, żę Sam w tamtym okresie prowadziłem dziennik to nie doceniałem tego co robił Andy. Czytałem gdzieś, że chorował.
Czarny piątek 15.01 franciszek. :|
Ale to raczej domysły? Druga sprawa, niektórym umorzyli dług juz na starcie a innym po ciezkich bataliach sądowych i zakładam, ze Andy nie trzymał przecież całego hajsu u brokera. Po za tym po tym wydarzeniu przecież jeszcze się wypowiadał i analizował rynek w dzienniku. hmmm :think:
Jones pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:

Przy okazji chcę pobić rekord tego forum z najdłużej prosperującym publicznym kontem ;)

:564:
-a jaki to jest ten rekord bo ja też lubie bić rekordy :lol:
-kiedy bedzie konto na myfxbook ?

jeszcze co do książki to ja miałem podobnie po czasie dotarło do mnie o co w niej chodzi

a najlepsze
kiedyś znajomy zagadał czy nie mam czegoś do poczytania ja na to no pewnie że mam
jak mu pokazałem pare pozycji to mówi kurcze tyle tego doradz coś na początek
no to mu dałem droge żółwi i coś tam jeszcze
po tygodniu oddał książki i powiedział że słabe nic tam nie ma :(
hej
W zasadzie nie wiem jakis jest rekord ale raczej niezbyt długo bo w innym wypadku obiło By się coś ehem a takowego nie widziałem tak długo jak tu jestem :)

Co do książki to może nie zmieniła Mnie jakoś drastycznie ale kompletnie uformowała podejście. Doświadczenie i wyciąganie wniosków przede wszystkim :564:

Co do wlasnie realizacji celów dziennika to jakoś straciłem motywacje, w sensie przestałem tego potrzebować by cokolwiek udowadniać gdyż jak to się mówi ''trybik zaskoczył''. Chodziło głównie o zasady MM - bym się ich trzymał i trzymam się :) Więc jakby już nie potrzebuję do tego dziennika. Po prostu wiem, że warto się ich trzymać.

hmmm jest git :) :564:

Ostatnio sporo wykresów wstawiam w dziale DT i ewentualnie jakieś analizy ale to bardziej dla zabicia czasu i żeby Sobie coś tam pogadać.

Co mogę więcej napisać - nie poddawać się i być konsekwentnym. Obierać jeden kierunek, nie grać na dwa fronty (jeśli chce być się żółwiem) Nigdy nie jesteśmy zbyt wysoko ani zbyt nisko. Póki jest trend to korzystamy a nie zakładamy jakieś dziwne możliwości zawalenia się trendu. Nie wróżymy. Dokładna analiza to podstawa. Cały plan musi być.

Tutaj dwa dzisiejsze wejścia z trendem.

Szkoda ujka ale nic nie poradze, spadli, ja dałem jak to zwykle be bo spadek był duży - cofnęli się i spadli z miejsca przeze mnie nie oczekiwanego mimo że ciągle zakładałem spadki ale nic tam nie widziałem.

Nastepnie pozycja na edku - podobne wejście, troche spoznione pierwsze bo nie było Mnie przy kompie i drugie już z poziomów impetu. Up bez większych niespodzianek.

hej :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Jones »

edek ładnie aż za ładnie brawo
z takim zapasem pewnie bym potrzymał jeszcze ale to tak na marginesie
graj swoje :564:
aż tak bardzo nie musze widzieć tego myfxbooka
hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Jones pisze:edek ładnie aż za ładnie brawo
z takim zapasem pewnie bym potrzymał jeszcze ale to tak na marginesie
graj swoje :564:
aż tak bardzo nie musze widzieć tego myfxbooka
hej
Pisałem wcześniej, że zmniejszyłem RR ale jak pokazuje dzisiejszy dzień nic straconego z edkiem bo ładnie wskoczył eurgbp :)

Dwa screeny jak to dzisiaj wyglądała sytuacja (wiekszosc opisywalem w DT) : :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jak będziecie tak odpierd@&#Y to nawigator całkiem upadnie a w ostatnich dniach jest nędza straszna. Miał być myfxbook, gdzie jest myfxbook się pytam :569:

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:Jak będziecie tak odpierd@&#Y to nawigator całkiem upadnie a w ostatnich dniach jest nędza straszna. Miał być myfxbook, gdzie jest myfxbook się pytam :569:
Chyba nie pozostaje nic innego jak reaktywacja Twojego dziennika ;) :564:

ODPOWIEDZ