0,5%

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Piotrek690
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 09 sty 2018, 19:48

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Piotrek690 »

Nieśmiertelny Trader pisze:Pewnie, zapraszam. 0,5% jest dla mnie optymalny. Zalezy od potrzeb.wazne by utrzymac sie na powierzchni.
Przepraszam. 0.5% może być jak najbardziej OK. Nie napisałeś na jakim TF będziesz grał, a ja z automatu przyjąłem, że tak jak ja na H4. TF to podstawa, aby ocenić czy dany poziom ryzyka jest właściwy czy nie. Im niższy tym więcej sygnałów. U mnie na H4 przewiduję jakieś ok. 40 transakcji w miesiącu grając na 9 instrumentach. Słusznie ktoś napisał, że każdy instrument wymaga czasu, a ja nie bardzo mogę poświęcić na tą zabawę więcej niż 3h dziennie.

Zaczynam koniec stycznia początek lutego więc good luck!
Veni, Vidi, Vpierdol jak zwykle :)

jackub

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: jackub »

najprostsza podwójna średnia krocząca .... co to jest :? ?

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Piotrek690 pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Pewnie, zapraszam. 0,5% jest dla mnie optymalny. Zalezy od potrzeb.wazne by utrzymac sie na powierzchni.
Przepraszam. 0.5% może być jak najbardziej OK. Nie napisałeś na jakim TF będziesz grał, a ja z automatu przyjąłem, że tak jak ja na H4. TF to podstawa, aby ocenić czy dany poziom ryzyka jest właściwy czy nie. Im niższy tym więcej sygnałów. U mnie na H4 przewiduję jakieś ok. 40 transakcji w miesiącu grając na 9 instrumentach. Słusznie ktoś napisał, że każdy instrument wymaga czasu, a ja nie bardzo mogę poświęcić na tą zabawę więcej niż 3h dziennie.

Zaczynam koniec stycznia początek lutego więc good luck!
Ja pewnie podobnie zacznę. 40 to sporo. Pisałem że gram h1 :)
jackub pisze:najprostsza podwójna średnia krocząca .... co to jest :? ?
To pewnie taka średnia gdzie jedna kreska przecinajac drugą daje nam sygnał wejścia. :)

Piotrek690
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 09 sty 2018, 19:48

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Piotrek690 »

Nieśmiertelny Trader pisze:Ja pewnie podobnie zacznę. 40 to sporo. Pisałem że gram h1 :)
40 to sporo? Daje to 4-5 sygnałów na instrument w miesiącu. Jeśli będziesz grał na h1 moim zdaniem możesz oczekiwać ok. 10-15 sygnałów na instrument x liczba instrumentów na których chcesz grać. Oczywiście nie znam Twojej metody, więc być może masz jakiś filter i nie będziesz wchodził we wszystkie tylko w wybrane.
Veni, Vidi, Vpierdol jak zwykle :)

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Pierwsze zagranie czternastego żółwia ;)

ORGR na kangurze. Obserwowałem jeszcze cztery inne pary ale kangur dał pierwszy sygnał i prze najmocniej od dłuższego czasu. Do tego jesteśmy blisko dawno nie widzianych poziomów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Nieśmiertelny Trader pisze:Pierwsze zagranie czternastego żółwia ;)

ORGR na kangurze. Obserwowałem jeszcze cztery inne pary ale kangur dał pierwszy sygnał i prze najmocniej od dłuższego czasu. Do tego jesteśmy blisko dawno nie widzianych poziomów.

BE :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Eduardo SL co do pipsa ale dobrze bo uważam, że zjadą niżej.

EuroFranki ruszył z kopyta jak kangur i mogłem celować w te 30 pestek ale Nie :)

Czekam na BE.

Wszystkie trzy dzisiejsze pozycje teoretycznie od razu dawały Mi zysk.

Póki co myfxbooczka nie będzie, może z końcem lutego. Mam teraz ważniejszy projekt.

Wymyśliłem też piosenkę:

''Biorę na klatę każdą stratę a zyski rekompensują Mi Te pociski tam ta ram'' ;) .... :|
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

EUROFRANKI szykuje armaty na 1.2?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Trzy dni katowania i wydaje Mi się, że wyrobiłem nawyk ale jest jedna rzecz którą zdecydowanie muszę zmienić to RR 1:10 :D Trochę za duzo. Zmniejszam do 1:5, uniknę dzięki temu niepewności w nocy jak i częstego zaliczania BE :)
Generalnie ten tydzien był niezdecydowany stąd dość słabe ruchy i powoli wypalające się trendy. Normalnie 1:10 dawało radę ale go nie potrzebuję.

SL zawsze chociaż za każdym razem gdy wpadał - cena wracała do miejsca otwarcia ale trudno - balast z głowy mimo ze kusząca jest opcja 1:1 i bardzo częste wychodzenie na zero zamiast SL.

Bardzo podoba Mi się taka gra - nie czułem stresu bo już wiesz że jest to częścią gry:

strata
strata
Na zero
Be
Zysk
Zysk
itd...

Czasami można kręcić się w kółko ale stopniowo idze przeć do przodu (oceniam Tutaj na podstawie kilku lat a nie tylko tych trzech dni). Pytanie co Ja próbowałem osiągnąć przez ostatnie 7-8 lat?

Wkurza Mnie że muszę siedzieć praktycznie cały dzień zerkając na godzinówki a 24 pary to tyrolka jednakże przy Moim podejściu konieczna do dywersyfikacji. Oczywiście jest mocna filtracja Daily ale i tak sporo zostaje do obserwacji. Robota na pełen etat jak niegdyś w propfirmie po 12h i wiecej dziennie z tym ze to mozna robić w domu i nie ma opcji na drugi etat. Trzeba być w pełni przygotowanym, wtedy rynek nas nie zaskoczy. Pewność Siebie wzrasta. Pełna kontrola i chłodne podejście.

Oczywiscie dla kazdego to jest jasne, Ja tez o tym wiedziałem ale 7 lat zajelo Mi zrozumienie i być możę ciężka choroba po części tez się do tego przyczyniła. Ważne to odnaleźć spokój w tradingu.

Do tego dział DT, człowiek ciśnie bo trzeba coś w trakcie robić. Spacer, bieganie, rower, rowerek magnetyczny, książka, muza, jakas gierka bo jednak między godzinowkami ze 40 minut luzu chociaz nie zawsze bo dane często są o wpół do a wtedy chamskie spready się rozszerzają. Hobby, wszystko w obrębie stanowiska pracy.

To wszystko proste i banalne zasady ale jakże ciężkie do wdrożenia na dłuższą metę dla 80% traderów.

Grala nie ma i nigdy nie było, liczy się plan, konsekwencja, dyscyplina, money management, risk/reward i dywersyfikacja.
Nie ma nic więcej na dłuższą metę. Stare zasady które ciągle obowiązują. Każdy musi znaleźć plan dostosowany do Siebie ale najlepsi siedzą po 12h i więcej. Trzeba mieć kapitał by to miało sens i czas - full time job. Przynajmniej z Moim portfelem inwestycyjnym.

Ten cały wpis jest dla Mnie i musi tu być.

Dla tych którym wydaje się to podstawówka a jednak padają jak muchy po jakimś czasie dodam że Ja tez myslalem ze to podstawowka gdy dawno temu byłem drugi na 5200 studentów handlując na wig20 bez SL od bandy do bandy bo rynek sprzyjał albo najlepszy trader miesiąca z astronomiczną stopą zwrotu bo ponownie rynek sprzyjał i znowu bez SL, bez tak naprawdę planu, MM, RR i wszystkiego co jest potrzebne by odnosić zyski w dlugim okresie. Bez tego 7 lat konczylo się fiaskiem.

WoW, starczy. Niech każdy Sobie przemyśli nim zacznie marzyć. Kazdemu będę zalecal mentora/szkolenie jakies sensowne czy cos innego bo to zdecydowanie przyśpieszy zrozumienie - takie faktyczne. Od razu powiem ze w propfirmach nie nauczą Was systemu ani jak handlować za to będą Cisneli z MM. Przemiał tez jest spory ale wystarczy, ze od czasu do czasu znajdzie się jeden - to wystarczy - on pokryje wszystkie koszty albo utrzyma nawet cale biuro.

Ok, Spokojnego weekendu. :564:

jackub

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: jackub »

No, no, aleś catharsis dokonał .... :564:

ODPOWIEDZ