Zwykły scalping...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Kulfon każdy na początku szuka właściwego rozwiązania. Jaki TF, system jego konfiguracja. Mnie to zajęło parę miesięcy, choć wiedziałem czego chcę. Moim głównym założeniem w tworzeniu sysa był scalping i tego się trzymałem. Wreszcie po przetestowaniu dziesiątek systemów, stworzyłem własny niepowtarzalny i taki mi najbardziej odpowiada. Dlatego uważam że każdy powinien wybrać własną drogę, taką inną która da zarobić nie jest skomplikowana i nie narzucona przez inną osobę. Należy pamiętać że każdy ma inną psychikę inwestycyjną, i inne skłonności do podejmowania ryzyka.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Dadas pisze: A wiesz dlaczego?
Bo ta teoryjka, która znajduje kilka przpadków, które akurat pasują, nie mówi o najważniejszym.
Nie uczy jak masz tradować!

Kiedyś to zrozumiesz, że nie o analizowanie tutaj chodzi, nie o wymyślanie setek zależności,
które są tak naprawdę wyimaginowane, tylko o tradowanie!
O poukładanie sobie tego, co i kiedy masz robić.
Ile możesz stracić, ile musisz zarobić.
I tradowanie!
Dadas, tak sobie to czytam i przypominam sobie jak mnie szkolił na początku mojej kariery zawodowej mój pracodawca - to robisz za tyle, to za tyle, klient płaci ci tyle, jak zrobisz to w tyle tygodni to zarobisz bo ludzie kosztują cie tyle, jak dlużej to dopłacisz i braknie ci czasu na następne elementy. Mnie, napakowanemu wiedzą inżynierską ze studiów, było to bardzo ciężko zrozumieć. Na studiach przecież nic o tym nie uczyli. Dopiero jak miałem 1 mln zł przerobu miesięcznie to powoli zaczynałem rozumieć podstawy tego biznesu. Wtedy okazało się, że te sprawy teoretyczne jak ustawy, rozporządzenia, normy, wiedza techniczna to takie warunki brzegowe, w których musimy się poruszać a i tak o powodzeniu mówi KASA, czyli koszty muszą być mniejsze od przychodów.
Tak samo tutaj. Pilnować R/R, szacować ryzyko, trzymać je na sensownym poziomie i nie dać się zwariować.

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: mac »

czy ja napisalem o rsi ? skad wiem gdzie na ta chwile jest poziom wyprzedania , wykupienia , obserwuje wykres , obserwuje cene nie tylko zamkniete swieczki
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: mac »

krystian74 pisze:Kulfon każdy na początku szuka właściwego rozwiązania. Jaki TF, system jego konfiguracja. Mnie to zajęło parę miesięcy, choć wiedziałem czego chcę. Moim głównym założeniem w tworzeniu sysa był scalping i tego się trzymałem. Wreszcie po przetestowaniu dziesiątek systemów, stworzyłem własny niepowtarzalny i taki mi najbardziej odpowiada. Dlatego uważam że każdy powinien wybrać własną drogę, taką inną która da zarobić nie jest skomplikowana i nie narzucona przez inną osobę. Należy pamiętać że każdy ma inną psychikę inwestycyjną, i inne skłonności do podejmowania ryzyka.
chyba jeden z madrzejszych postow na tym forum , pozdrawiam :)


ps dadas zagranie naprawde wzorcowe :)
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Dzisiaj trochę handlu na średnich. Trzymać RR i będzie dobrze w dłuższym okresie czasu. Skupiać się na zasadach systemu i wejsciach zamiast na $$ i też będzie ok ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kulfon, ale poszalałeś!!! Brawo!

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Kulfon pisze:Dzisiaj trochę handlu na średnich. Trzymać RR i będzie dobrze w dłuższym okresie czasu. Skupiać się na zasadach systemu i wejsciach zamiast na $$ i też będzie ok ;)
No i to chodzi.
Jeżeli masz zasadę-strategię, nawet najprostszą, to tylko się jej trzymaj i dbaj i R/R.
Tyle, tylko tyle i aż tyle.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Hm wlasnie sobie analizuje audjpy H4. Teoretycznie był sygnał, w praktyce go odrzuciłem. Strasznie mi sie nie podoba ta
korekta - bardzo agresywna, poza tym cena zostawiła cień w strefie popytu na D1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

jackub widzę, ze w sumie handlujemy podobne setupy ( o ile sie nie mylę :mrgreen: :mrgreen: )
2x BE i +18
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kulfon pisze:jackub widzę, ze w sumie handlujemy podobne setupy ( o ile sie nie mylę :mrgreen: :mrgreen: )
2x BE i +18
no ładnie.. ! setupy klasyczne!!
nie zagrałem tego twojego wejścia, wcześniej miałem trade no i choc się przygotowywałem, czaiłem na twój setup też. Dostałem wezwanie do kuchni i cena sobie poszła, nie zaczekała na mnie "plaża" -- ale to nic, najwazniejsze że działa :564:

ODPOWIEDZ