Zwykły scalping...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kulfon pisze:Wykrylem u siebie konflikty wewnetrzne ktore nie pozwalaja mi zarabiac :P jednoczesnie chce i nie chce zarabiac :D Do dupy z taka robota ;d depo wciaz w trendzie spadkowym . Zobaczymy co bedzie za 3 miesiace :D czy uda mi sie w koncu poskladac psychike jak nalezy czy nadal bedzie jak teraz ;p
Kulfon,
Takie problemy ma każdy, musisz sobie odpowiedzieć na początku co chcesz, czy chcesz zarobić kasę i to wywołuje podświadomą presję czy chcesz nauczyć się grać. Z mojego doświadczenia wynika że obu tych rzeczy na raz nie da się połączyć w krótkim czasie…. masz presję na kasę z dwóch powodów,
3% kapitału na pozycję i wyznaczasz sobie R:R chociaż mówisz potem że nie stawiasz TP … zdecyduj się…
Czy próbowałeś swoje trady sprawdzić ile cena poszła przeciwko tobie aby w końcu trafić w strefę zysku??
Widzę mnóstwo tradów sell na edku i kablu, powiedz mi na chłopski rozum (czyli WTF) co jest z twoim graniem nie tak jeśli nie zarabiasz w silnym trendzie spadkowym stawiając zlecenia SELL???
prawdopodobna odpowiedź: zły poziom, zły SL, ja bym sprawdził sobie, dla ciekawości, ile z tych looserów, byłoby winnerami gdybyś olał SL 10 pipsów tylko założył eksperymentalnie np. 100pipsów, albo 50 pipsów, gdybyś pozycję zmniejszył 10 razy lub 5 razy i jaki byłby wówczas końcowy wynik….. zakładam że się zdziwisz
Zakładając że grasz w kierunku zgodnym z trendami H1, H4 i D1… zaraz potem widzę że od 19.12 zrobiłeś 183 trady … dla mnie to szaleństwo, to oznacza że bierzesz wszystko co się rusza… czyli byle co…. Ja uczę się scalpingu, ale od 22.12 zrobiłem 21 tradów z 62% skutecznością a były dnie kiedy nie wziąłem nawet jednego tradu, tyle że dla nauki gram tylko na edku ( = whore) i chcę nauczyć się jednego setupu… nudne jak flaki z olejem i tyłek boli od fotela bo się gapię w monitor godzinami (M1 głównie)
Podałeś sporo różnych warunków zajęcia pozycji, sprawdź który ci wychodzi najlepiej i doskonal go, nie zawracaj sobie głowy innymi dopóki nie będziesz tego jednego walił jak z automatu.
Tak naprawdę potrzebujemy jeden dobry trade dziennie aby oddalać się od MC … kulfon do góry i jazda
Powodzenia !!!

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Kulfon najlepiej pokaż jak wyznaczasz trend jeżeli scalpujesz. Jakie TF bierzesz pod uwagę. I czym się sugerujesz zawierając transakcję.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Przejrzałem dziennik i są 2 głowne powody strat
1. Gram za nisko / za wysoko.
2. Strasznie wąskie SL (rekordzista 0,9 pipsa nad pin barem M1)

krystian74
Trend wyznaczam z H1
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Kulfon pisze:Przejrzałem dziennik i są 2 głowne powody strat
1. Gram za nisko / za wysoko.
2. Strasznie wąskie SL (rekordzista 0,9 pipsa nad pin barem M1)

krystian74
Trend wyznaczam z H1
cze Kulf, a jak u Ciebie z emocjami? masz nieodparta chec odegrania sie?
bo widze to u siebie po kilkunastu tygodniach prob na nizszych interwalach - jestem bardzo o spokojnym czlowiekiem o kamiennej twarzy, pod ktora jest wulkan finansowych emocji :oops:

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Emocje chyba w 90% przykładają się do moich strat ;)
Jestem niecierpliwy, i to bardzo, bardzo, bardzo niecierpliwy ;) To powoduje wejscia byle jak i byle gdzie.
Jak dostaje np. 2 razy z rzedu SL to wybucha bomba atomowa. Jakis wojownik sie we mnie pojawia i za wszelka cena chcę sie odegrać, co powoduje kolejne straty. Poza tym bardzo lubie "kopac w zleceniu" a tu sobie przestawię SL, a wejde se na BE, itp itd. co przyczynialo sie chyba w 99% do ciecia zysków.

Kolega zaproponowal mi przeprowadzenie testow na H4.(miesiac temu) Wejscia tylko z trendem na wybicia kanalow ze srednich. Mialem tam skutecznosc 80%.... w ciagu miesiaca. Wejscia praktycznie z pupy(byle z trednem). Co jest powodem sukcesu? Otwarcie rano pozycji, ustawienie TP i zamknięcie platformy az do wieczora.

Plan na najblizszy miesiac:
1. Dalej bede probowal zglebiac tajemnice skalpowania M1 i M5 :mrgreen:

2. Otwarcie 2 kont real po 500zl . Wejscia z H4. TP na poczatek to bedzie ostatni dolek/ostatni szczyt lub 30 pips. Staly lot 0.03 lub 0.02(jak dolar bedzie po 4 zl :mrgreen: ) SLa wlasciwei nie powinno byc, ale bedzie okolo 200-300pips.
Ciecie pozycji, kiedy srednie sie przetna. Wejscie rano i sprawdzenie dopiero wieczorem co sie dzieje z pozycja.

3. A 2 konta tak na wszelki wypadek gdyby na jednym z nich cos poszlo nie tak ;)
:564:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

sam jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie ... pozwolę sobie mieć pytania...
jeśli możesz wytłumaczyc jak rozumieć wejścia z H4? setup na H4 a wejście na M5?
Sl powienien byc zawsze ale 200 czy 300 pipsów nie ma sensu, wystrczy jak będzie wiekszy lub w okolicach daily range.
Kiedyś robiłem proby z grą jakimkolwiek systemem dającym sygnay zgodne z trendem np stochastic z dwóch ram (M15 i H4)czasowych ale stosowałem 100pipsów SL i 10 pipsów TP .... oczywiście SL powodował 10 tradów wygranych szło w dupe, ale zanim dochodził do 100 pipsów, na ogół było dużo wcześniej wiadomo że się nie odwróci więc zamykałem wcześniej.
miałem 36 pod rząd wejść zwycięzkich... ale nie grałem nic innego tylko setup sysytemu, omijałem newsy system był na M15 ... sprawni traderzy podobną metoda osiągają 80 i więcej pod rząd zwycięzkich tradów.... ale to tak na marginesie

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Oj Kulfon trochę nie tak z wyznaczeniem trendu. Jak się ma H1 do M1 jeżeli skalpujesz ???? Przemyśl ten TF. Może 15min to twoja max rama czasowa.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Świeca godzinna ma 40 pip stosując 10 pip SL jakie masz prawdopodobieństwo że zejdzie do SL :wink:

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

jackub
tylko H4. Nie mam zamiaru schodzic na tym koncie nizej niz na H4. No wlasnie z tym SL muszę jeszcze pokombinowac. Daily range brzmi ciekawie.

krystian
sam juz nie wiem :mrgreen: mnie sie wydaje, ze moje zalozenie jest ogolnie dobre, tylko precyzja wejscia pozostawia wiele do zyczenia. W przyszłym tygodniu zobaczę jak to wygląda z trendem M15.

Tymczasem wrzucam moje wejsca na wykres H1 od 28.02.2014
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Chyba znowu się z trendem kopałem :mrgreen:

Poza tym od wczoraj w skalpowaniu gram juz tylko eur/usd. (tu mnie jackub zainspirowal :mrgreen: ) Dzieki temu wiecej widze, ale jak narazie nie przeklada sie to na efekty, ale czuje ze juz jestem blisko :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

ODPOWIEDZ