Zwykły scalping...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Swoją drogą, grając szybkiego skalpa dwa razy doprowadziłem małe konto do ruiny. Niestety poki moja głowa nie będzie wolna od emocji nic nie zdziałam :)
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Moje dwa EURUSD trady z dzisiaj, też widać odbywa się to w oparciu o srednie kroczące ..., średnie wyznaczają trendy na ramach czasowych M15, H1 i H4... gram pulbacki na M1 ... czy to scalping ..? te wyszły ale nie wszystkie wychodzą cha, cha
Pipsów !!

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

jackub pisze:Moje dwa EURUSD trady z dzisiaj, też widać odbywa się to w oparciu o srednie kroczące ..., średnie wyznaczają trendy na ramach czasowych M15, H1 i H4... gram pulbacki na M1 ... czy to scalping ..?
Cholera wie co to jest, ważne ze TO daje zarobić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

przy skalpowaniu nie patrzę na trend H1-H4 raczej mnie interesuje wszystko do M15 a głównie opieram się o wykres Renko i jeszcze inne składowe tego systemu.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

ech...Z dnia na dzien nasilaja sie mysli ze nie jestem wprawnym traderem. JEst coraz gorzej. Moja psychika spycha mnie na dno, czuje ze nic z tego nie będzie. Prawdopodobnie porzucue trading na kila/kilkanascie miesiecy. Nie potrafię zarabiać, nie potrafię nawet zabezpieczyć pozyji na 0. Przsuwam SL kiedy zbliza sie do mnie. Zastanawiam sie, czy w ogole nadaję sie do tego zawodu. Od dwoch lat notorycznie tracę. Zaczyna mnie to juz przerastać. Znam juz perfekcyjnie system, ale pscyhika nie pozwala zarobic. Ona ciągnie mnie na dno. Jestem na psychologicznym dnie. Nie wiemc czy kiedykoliwek sie z niego wydostane. Reszt,i depozytu prawdopodobnie przeleje juz na jakis dom dziecka i dam sobie spokoj. PO dluzszej przerwie(kilkumiesiecznej) postaram sie posklada psychike jak nalezy
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

nie chrzan głupot kulfonku,
znasz system ale czy stosujesz go? jest to system spisany? , można zrobic prostą check list? nie masz zastrzeżen do swoich wejść/wyjśc? analizujesz je następnego dnia??
psychika psychiką ale nie jestes jakis głupek, który się nie uczy prawda??
wszysko co potrzebujesz to ONE GOOD TRADE, jeden dziennie ale taki 100% systemowy.
Dobry trade to taki wyegzekfowany zgodnie z założeniami systemu, niekoniecznie trade winer... zgodny z systemem ...
poza tym co to jest dwa lata wobec wieczności?? mgnienie wiosny zaledwie
powodzenia!!

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Kulfon wiesz co po burzy zawsze wychodzi słońce :) Kiedyś też myślałem że niżej się upaść nie da,
a kilka miesięcy później byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie :D

Rób jak czujesz, co prawda to prawda trading nie jest zajęciem dla każdego, ważne by to co robimy dawało
nam coś więcej jak tylko $. Porozmawiaj z kimś kto Cię zna o tym :D ja jak myślałem że jestem skończonym
idiotą ładując się w to porozmawiałem z przyjaciółką :D powiedziała mi to co ja jej zawsze mówiłem :)

Problemem nie jest problem, tylko twoje podejście do problemu. Bo te są po to by je rozwiązywać.
A teraz skupiłeś na nich cała uwagę i rosną w siłę, spójrz jak się czujesz, sam sobie to fundujesz.

3mam kciuki ;) za podjęcie najlepszej decyzji dla Ciebie, jak chcesz to wal na priv

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej Kulfon! nie poddawaj sie! u mnie tez nie jest za wesolo, drugi raz walnalem w mc w ciagu dwoch tygodni, co prawda smieszne pieniadze ale zawsze pieniadz. MC nie zalapalem od czerwca jak zalozylem realne konto, do przodu nie mialem ale ze dwa razy dociagnalem je do 90% inicjalnego depozytu po mega zjazdach a teraz czarna rzyc.
Nauczylo mnie to, ze z mala kasa nie ma tutaj co wchodzic, trzeba miec poduszke finansowa, spadek konta o 40% silnie obciaza psychike, a przy koncie 200 zl ciezko cos sensownego ugrac. Ale caly czas trenuje i mam nowe konto realne z nastepna smieszna kwota ale calkowicie inaczej do niego podchodze. I poki co trzymam sie na powierzchni chociaz ryzyko tez jest.
Jesli system i MM masz dobre to cwicz tylko psyche. Nie przesuwaj SLa ( tez to robie ale z tym walcze), i tez obciazy psyche "mial byc zysk a wyszla d...a". Jak nie potrafisz zabezpieczyc zyskow to wlacz sobie TS albo BE na platformie, ewentualnie wrzuc skrypta na wykres. Gdzies mialem skrypta (tutaj sciagnietego), ktory wrzucony na jeden wykres przestawial wszystkie otwarte pozycje na BE, jesli tylko byly na wiecej niz minimalnym zysku (ale na wszysktich wykresach!). A jesli juz jest totalnie zle to napisz sobie EA i niech robi robote za Ciebie. Moze zysk mniejszy i bardziej mechaniczny ale przynajmniej glowy nie zaprzata.
Pozdrawiam!

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Kulfon z skalpowaniem na M1 jest tak albo wiesz na 100% że pójdzie w kierunku w którym Ty zakładasz, albo nie do końca jesteś tego pewien. W twoim wypadku raczej ta druga opcja. Czyli zmiana systemu który DOKŁADNIE pokazuje wejście i wyjście z pozycji. Oczywiście wiesz o tym że z danego ruchu zbieramy około 40% Co się stanie kiedy będziesz dokonywał częstszych we/wy po parę pipsów? chyba nic. Do tego jest potrzebny system za którego jesteś pewny. I raczej nie udawaj że ten twój system nie idzie rozbudować, lub przestawić własną psychikę na inny tor systemowo-inwestycyjny. Życzę powodzenia w szukaniu doskonałości. Ja też długo szukałem i znalazłem. Połączenie wielu systemów w jedną całość daje idealne rozwiązanie. Z tego co pamiętam mój wykres systemowy składa się z około 20 opisanych na różnych forach systemów i połączonych w całość teoretycznie i praktycznie.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Dzięki za rady. Dobra, nie ma co płakać. Wszystko grzecznie pozamykałem, wiec jest czym grać. Oczywiscie przerwa swiateczna juz mi sie nalezy. :mrgreen: Wroce do tego biznesu w styczniu :569: Wrzucam jeszcze scr. jak działa moja psychika.

No i jak patrze na ten wykres to mam tylko jeden komentarz :
https://www.youtube.com/watch?v=oxiJrcFo724
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

ODPOWIEDZ