Zwykły scalping...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zapodaj proszę jakieś aktualne zagrania.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Niestety dzisiaj nie siadło. Nawet za ładnie narysowane chyba. Wprawny skalper wyszedl by dzisiaj na plus ( niestety ja nim nie jestem) :mrgreen:
Błedy? Oczywiście. M.in. Niepotrzebne otwieranie S na edku i kablu wlasciwie jednoczesnie.
Strasznie kusiło mnie by otwierać kolejne pozycje... To jest jakaś klątwa w mojej psychice chyba :mrgreen: Mało brakowało i bym uległ tej pokusie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

u mnie tez kicha, same konsole trafialy mi sie na M15 i M10. i caly czas bylem przeciwko rynkowi. jak sie odwrocilem to rynek tez odwrocil sie. wkrw sie mozna bylo.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

dzisiaj był dziwny dzien :P
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

amicus4
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2009, 21:52

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: amicus4 »

chłopy, czemu gracie przeciw trend??? Kulfon, twoje obrazki - wyższe szczyty i dołki, dołki na oporach, to czemu sell??

Mpapiez

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

amicus4 pisze:chłopy, czemu gracie przeciw trend??? Kulfon, twoje obrazki - wyższe szczyty i dołki, dołki na oporach, to czemu sell??
Sam pomysł zasadzenia eSki na edku w okolicach 1.23 był OK - sam podobnie wszedłem.
1.23 to okrągła liczba, a to czasami działa lepiej niż trend - pomijam już fakt że w większym TF jesteśmy w trendzie spadkowym.
Jedynie bym się mógł czepić tego, ze raczej na podbiciu powinien próbować wejść, a nie na nurkowaniu (dip).

Raz na wozie raz pod wozem. Generalnie chodz o to żeby częściej miał rację niż jej nie miał. Także póki kolega panuje nad stratami, puty będzie OK.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Ja biorę trend z H1. M5 w tej strategii jest dla mnie malo interesujacy. Co nie zmienia faktu ze zagrałem troszkę za nisko. Patrzac z perspektywy H1 czy tez nawet D1. Moze chlopaki sobie badają czy jest jeszcze podaz.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Kulfon jeżeli skalpujesz trend nie stanowi różnicy. Grając na M1 patrzysz na M5 - M15

jackub

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

krystian74 pisze:Kulfon jeżeli skalpujesz trend nie stanowi różnicy. Grając na M1 patrzysz na M5 - M15
Jak chesz brać po parę pipsow to masz rację, ale chcąc miec prawdopodobienstwo po swojej stronie , to skalpujesz na tych samych zasadach jak intraday trading, trend z h1 a nawet h4, zwiększa to znakomicie szanse i pozwala na wieksze swingi niz kilka pips przy tym samym ryzyku... w efekcie nie musisz robic wielu tradów dla tego samego efektu finasowego
Tak jest przynajmniej u mnie ....

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

krystian74 pisze:Kulfon jeżeli skalpujesz trend nie stanowi różnicy. Grając na M1 patrzysz na M5 - M15
Moze ja nie skalpuję, tylko wchodzę z bardzo malym SL... Nie wiem jak to nazwac ;) Oczywistym jest, ze grajac M1 trend H1 wzwyz nie jest az tak wazny.

Tutaj mam np. wejscie z TP wyznaczonym na Daily ( w tym zagraniu dalem d*py dwukrotnie. Powinienem brac obie krekty z max 5-7 SL. Po prsotu sie bałem. Nie umiem w czasie gry zachowac czystego umysłu)

A kolejne zagranie czysto skalpingowe z trendem M5 w oparciu o srednie. Najlepiej brac 5 pips i do widzenia. Niestety RR wychodzi mi mniej wiecej 1:1 . Tym systemem opartym na srednich bawie sie na 100zl bonusie u jednego z brokerow. Jednak przerobilem go i biorę TP z H1 zeby to mialo jakis wiekszy sens
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

ODPOWIEDZ