Zwykły scalping...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

paki pisze:Szykuję pełny opis systemu, ale to jeszcze chwilę potrwa. W telegraficznym skrócie:
Linie 0/8 i 8/8 - mega-silne wsparcia i opory
Linia 4/8 - odpowiednik pivota
Obszar pomiędzy 3/8 a 5/8 - cena spędza tu ponad 43% czasu - obszar konsolidacji
Linie 2/8 i 6/8 - silne wsparcia i opory
Linie 1/8 i 7/8 - słabe wsparcie/opór - można oczekiwać tu odwrócenia, ale jeśli impuls będzie mocny, linia zostanie rozjechana
Obszar pomiędzy 0/8 i -1/8 oraz +1/8 i 8/8 - 75% szans na odwrócenie
Obszar pomiędzy -1/8 i -2/8 oraz +1/8 i +2/8 - 95% szans na odwrócenie
Trwałe wybicie ponad +2/8 i poniżej -2/8 - negacja linii i rozrysowanie nowej siatki

Wykres GBPUSD z liniami:
http://www.mql5.com/en/charts/2058714/g ... da-markets

Moim zdaniem system działa, zarówno do skalpingu, jak i intraday'a. Nie przypadkowo czwartkowy rajd w dół rozpoczął się na poziomie 1.36412 (linia 8/8).
Przerabiałem i to.
Dobre jak wszystko inne, pod warunkiem, że rozumiesz zasady ekonomii i działania rynku.
A czwartkowy rajd w dół nie ma nic wspólnego z jakimiś poziomami, tylko z ekonomią rynku.
Rynek nie działa na podstawie wymyślonych poziomów, tylko na podstawie ekonomii.
Wymyśl sobie dowolny podział i narysuj sobie takie linie.
Zawsze będzie działać, na historii, a ty i tak będzisz strzelał według linii, i pewnie ci się uda,
pod warunkiem zachowania zasad MM, RM i RR.

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

PS. paki, nasłuchałeś sie Murrey'a i gadasz jak on.
Rynek to nie żadne czary-mary i hokus-pokus, tylko czysta ekonomia.
Dopiero gdy to zrozumiesz, będzisz skutecznie trejdował rynek, nie poziomy.

paki
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 12 paź 2011, 05:04

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: paki »

Rozpoczynamy jałową dyskusję o wyższości AF nad AT? Tobie zagrała ekonomia, mi linie. Kulfon szukał narzędzia do wyznaczania S/R, to mu pokazałem jedną z metod. A jedyną obiektywną oceną systemu jest krzywa kapitału. Jedni ubóstwiają PA, inni choinki z indyków, a ja stałem się fanem Murrey'a, co nie oznacza, że ślepo strzelam pozycjami na każdej linii, najlepiej w obie strony, bo nie wiadomo, co się stanie.

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

paki pisze:Rozpoczynamy jałową dyskusję o wyższości AF nad AT? Tobie zagrała ekonomia, mi linie. Kulfon szukał narzędzia do wyznaczania S/R, to mu pokazałem jedną z metod. A jedyną obiektywną oceną systemu jest krzywa kapitału. Jedni ubóstwiają PA, inni choinki z indyków, a ja stałem się fanem Murrey'a, co nie oznacza, że ślepo strzelam pozycjami na każdej linii, najlepiej w obie strony, bo nie wiadomo, co się stanie.
Ja mówię o AT na podstawie rozumienia zasad działania rynku, czyli czytanie rynku z wykresu.
Poziomy SR to jest czysty wymysł, one nie istnieją.
Istnieją tylko potencjalne poziomy, a rynek i tak zrobi swoje.
Nie ma takiego poziomu czy linii, której rynek by nie przebił.
Więc moja sugestia, nie czaruj chłopaka jakimiś Murrey'ami.
A ty sobie stosuj, co chcesz.

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Kulfon, ja tylko chcę powiedzieć, że ty bardzo dobrze sobie radzisz z wyznaczaniem potencjalnych SR, i
żaden wskaźnik nie zrobi tego lepiej od ciebie, więc nie zawracaj sobie głowy i uwierz w siebie!

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

A, jakbyś już chciał testować jakiś wskaźnik, to najlepszy jaki spotkałem to ten:
II_SupDem.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Hm
Pykam sobie trochę na tym symulatorze i widzę, że SL którego używam tj. 1 pips pod formacją sprawdza się żenująco. Kilka razy widziałem jak schodzi niżej, zabiera mi stopa i leci hen daleko, w stronę, którą sobie zaplanowałem, uderzając prosto w TP. Nie przygotowałem screenów ale mniejsza o to. Tak się zastanawiam czy nie zrezygnować z RR kosztem większego SL - w tym wypadku technicznego, takiego jaki wskazuje rynek. SR, swieca momo, SD itp
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Kulfon pisze:Hm
Pykam sobie trochę na tym symulatorze i widzę, że SL którego używam tj. 1 pips pod formacją sprawdza się żenująco. Kilka razy widziałem jak schodzi niżej, zabiera mi stopa i leci hen daleko, w stronę, którą sobie zaplanowałem, uderzając prosto w TP. Nie przygotowałem screenów ale mniejsza o to. Tak się zastanawiam czy nie zrezygnować z RR kosztem większego SL - w tym wypadku technicznego, takiego jaki wskazuje rynek. SR, swieca momo, SD itp
Dobrze kombinujesz, ale da się trejdować na SL np. 10 Pips, zgodnie z rynkiem.
Tylko, to też zależy od instrumentu.
Spójrz na Edka, dzisiaj, tam był Break Out, po którym można było wejść z 10 Pips SL.
Obrazek

Chodzi w tym wszystkim o to, że nie wchodzi się tak sobie, tylko z rynkiem.
Musisz popatrzeć i zrozumieć jak to wszystko działa.
Są tylko pewne momenty, kiedy możesz trejdować z małym SL.
Pozostałe okresy, to przepychanka i wtedy SL masz "jak w banku".

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Popatrz, nawet na złocie było możliwe precyzyjne wejście, pod warunkiem, że grasz zgodnie z rynkiem, tzn.
że rozumiesz kto co robi i dlaczego. Skoro na złocie jest parcie w górę, znaczy te duże zlecenia nie mają płynności
do realizacji zysków, czyli nie mogą tu sprzedać, to będą iść w górę, bo muszą znaleźć strefę Supply/Podaż.
Wtedy, należy się zasadzić na dobry moment wejścia w Long, co zresztą zrobiłem, przedwcześnie nawet, i jak to ja,
za wcześnie zrezygnowałem.
Obrazek

PS. Wszedłem z moich sygnałów z H1, były wcześniej:
Obrazek

Dadas

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Popatrz też na ten mój trejd.
Tu było zagranie pod małe ryzyko na BO.
Obrazek

ODPOWIEDZ