ZuluTrade

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
4xpipshunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2011, 09:42

Nieprzeczytany post autor: 4xpipshunter »

tak staram sie ;-)

generalnie jedna rzecz ktora dla mnie jest wazna to uzywanie stop lossow ... kiedys mialem takiego SP ktory zrobil mi 100% na rachunku w tydzien a potem stracil wszystko w ciagu 2 dni. Zeby tylko stracil zyski to nie byloby problemu ... ale wymiotlo tez znaczna czesc depozytu ....

powody jak zawsze te same ... overleverage i brak SL....

dlatego moj SP jest inny .... zawsze SL i rekomendowany lot to 1 micro na kazde $1000

w tej chwili wysylam sygnaly z rachunku demo i live, docelowo przejde tylko na live bo to bardziej wiarygodne

moje konta to:
FPHALL
FPHALL-Live

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

No myślę, że to słuszna droga. Stopniowo, powolutku do celu. Potrwa to trochę ale wyniki mogą być naprawdę super. A tak na marginesie. Jak będziesz się kontaktować online z supportem zulu to proś o p. Joanne, po polsku jakoś łatwiej tam coś załatwić :) Pozdrawiam
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

4xpipshunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2011, 09:42

Nieprzeczytany post autor: 4xpipshunter »

Grzeesiek pisze:No myślę, że to słuszna droga. Stopniowo, powolutku do celu. Potrwa to trochę ale wyniki mogą być naprawdę super. A tak na marginesie. Jak będziesz się kontaktować online z supportem zulu to proś o p. Joanne, po polsku jakoś łatwiej tam coś załatwić :) Pozdrawiam
tak .... juz rozmawialem ;)

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

4xpipshunter pisze:
seba pisze:2) czy AAAFX rzeczywiscie jest tak dobrze polaczony z ZULU jak to jest opisywane?
3) czy nie bylo problemu z wyplata $$ z AAAFX (pytam dlatego ze jest to grecki broker, a w grecji rozne cuda sie teraz dzieja) i czy wyplacaliscie EURO czy DOLARY?
w profilu kazdego dostawcy jest zakladka "SPADEK". czy jest wiarygodna i czy ma to jakies przelozenie na rzeczywiste poslizgi u konkretnych brokerow w realu?
ad 2. jestem zarowno followerem jak i SP - wtedy widac troche wiecej i widze ze zlecenia na Alpari docieraja odrobine pozniej
ad 3. mie wiem bo jeszcze nie wyplacalem - a wplacalem dolary
af 4. tak generalnie mozna na tym polegac - ale w obecnej sytuacji sugerowalbym korzystac z SP na AAAFx i miec samemu rachunek na AAAfx
dzieki za odpowiedz :)
2 - a mozesz powiedziec ile to jest "odrobine"?
3 - a mozesz powiedziec w jaki sposob wplaciles tam dolary z polski i ile to mniej wiecej trwalo?
4 - czy mozna generalnie przyjac cos takiego: ze jezeli na stronie jest podany spadek w granicach 0,7-1,5 pipsa to rzeczywisty slippage wyjdzie naprawde ponizej 2p? (najbardziej chodzi o sytuacje AAA - AAA i AAA - ALPARI)

4xpipshunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2011, 09:42

Nieprzeczytany post autor: 4xpipshunter »

2 - a mozesz powiedziec ile to jest "odrobine"?

rzecz wzgledna ;) ale zauwazylem kiedys ze doszlo nawet to 5 sekund. Mowie tu o transakcji ktora wyslalem z rach Demo na AAA i przez Zulutrade dotarla z opoznieniem 5s na Alpari UK

3 - a mozesz powiedziec w jaki sposob wplaciles tam dolary z polski i ile to mniej wiecej trwalo?

z konta w mBanku mozna robic przelew zagraniczny. poszlo bez problemu i jesli masz cala papierlologie OK (czyli dowod/paszport i jakis rachunek) to wszystko zalatwia sie w kilka dni.....

4 - czy mozna generalnie przyjac cos takiego: ze jezeli na stronie jest podany spadek w granicach 0,7-1,5 pipsa to rzeczywisty slippage wyjdzie naprawde ponizej 2p? (najbardziej chodzi o sytuacje AAA - AAA i AAA - ALPARI)

nie wiem jak odpowiedziec ;-) raczej nie zauwazylem zeby na moich rachunkach followers ten spread przekroczyl 2 pipsy, moze tak byc w przypadku sytuacji nadzwyczajnych jak te 5s na AAA-Alpari. Z drugiej strony zalezy to tez od tego na jakiej walucie traiduje SP. Jesli jest to GBPJPY to mozna spodziewac sie wiekszych obsuniec chocby z tego faktu ze GBPJPY jest bardziej zmienna i czasami te zmiany sa bardzo szybkie. W tym przypadku 5 s to moze byc sporo pipsow.
Wejdz na moj profil SP (FPHALL) i zobacz slippage - ten na AAA-AAA - zobaczysz tam AAA-Alpari i AAA-AAA. Jak chcesz to Ci podesle dane do dalszej analizy ;-)

Btw. jesli dopiero otwierasz konto na zulu to prosze otworz przez moja strone. Dla Ciebie nie ma zadnych kosztow a mi pozwoli dalej rozwijac moj projekt.

Dodano po 5 minutach:

aha ... moge pokazac taki zrzut dla jednej transakcji

1791623 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.1 11/11/2011 11:40:35 11/11/2011 15:22:07
5584 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.1 11/11/2011 11:40:36 11/11/2011 15:22:05
10012 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.1 11/11/2011 11:40:35 11/11/2011 15:22:05
9871 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.2 11/11/2011 11:40:35 11/11/2011 15:22:02
10050 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.1 11/11/2011 11:40:36 11/11/2011 15:22:02
3011 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.1 11/11/2011 11:40:36 11/11/2011 15:22:02
4236 (Mini) Standard (0.5) Sell GBP/USD 0.1 11/11/2011 11:40:35 11/11/2011 15:22:01

zeby bylo weselej .... nawet AAA ma rozne czasy - ale to po czesci moze wynikac z tego ze dana platforma byla zajeta robiac transakcje od innego SP ....

kolumna z czasem 11:40 to czas otwarcia - tutaj prawie tak samo

kolumna z czasem 15:22 to czas zamkniecia - tutaj juz mamy pewne roznice

Brokerzy:
Alpari - 4236
AAA - 5584, 10012, 10050, 9871, 3011
easy forex - 1791623

choc musze przyznac ze spodziewalbym sie lepszych systemow po stronie brokerow ;)

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

4xpipshunter jak tam idzie na zulu ?? Bardzo jestem ciekaw wyników i doświadczeń...
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

4xpipshunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2011, 09:42

Nieprzeczytany post autor: 4xpipshunter »

Hej...

tygodniowy update na mojej stronie ;-) Poczatek tygodnia nie byl najlepszy ale jasna strategia stosowania SL powoduje ze straty sie akumuluja. Niestety - jak pojawiaja sie nowi followerzy jak mialem w tym tygodniu to mialem serie strat i ludzie uciekli ;( a w drugiej polowie tygodnia wszystko odpracowalem i to nawet z mala gorka ale wtedy followersow juz nie bylo.

tak wiec ciezkie jest zycie SP ;-)

Ale w rankingu mam swoj nowy rekord - 53!

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

Widziałem, gratulacje :)) Szkoda tylko, że ten ranking jest z d... wzięty :) (raz pierwsza 100 bez powodu, a raz naprawdę ok wyniki i jesteś 400) No ale może dzięki niemu paru folowerów będzie więcej. A co do uciekających, dodaj jakiś działający na psyche opis strategii "nie poddawajcie się, straty się zdarzają, nikt nie ma zawsze racji..." itd. No i rób swoje cały czas
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

johnyjj2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 16 maja 2011, 17:00

Nieprzeczytany post autor: johnyjj2 »

Witam,
czy znacie jakieś alternatywy dla ZuluTrade? Znalazłem jedynie brokera etoro, ale o nim trochę złych opinii (utrudnione zamykanie pozycji dla kont, które są dłuższy czas zyskowne).
Pozdrawiam!

ET
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: ET »

Witam, testowałem od miesiąca zulutrade, ale konto demo na zulu wygasa po 30 dniach, a to troche za krótki okres żeby dobrze przetestować dostawców..

Czy można podpiąć pod konto Zulutrade LIVE, konto demo od jakiegoś brokera, np AAAFx?

Jeśli tak, to jak to zrobić? I czy da się kontem demo zarządzać z panelu, np. uzupełnić depo. Na AM kiedyś można było, teraz wyłączyli tą opcje.

ODPOWIEDZ