Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
mareq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 12 wrz 2013, 12:00

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: mareq »

Właśnit to chciałem napisać. Prezentujesz swoje pozycje na H1 a tam widać, że to co robisz jest przeciwieństwem twoich założeń odnośnie wejścia. Myślę, że nawet jeśli założenia do grania na D1 są słuszne to musisz tam stosować znacznie większy SL. Szkoda, że nie pokazałeś swoich wejść na wykresie D1.

Chyba czas zweryfikować swój cel i zmniejszyć go od 100 do 1000 razy.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

A no zgadza się, cel zbyt wygórowany.
Ogranicz się do 3/4 instrumentów i poznaj je dobrze, nie ma sensu inwestować we wszystko co się rusza.
Duże obsunięcia kapitału... w tym tyg masz -17%, pomyśl sobie że doszedłeś do 100000 tyś i zjechałeś 17% - tragedia.
Niecałe 1500zł depo i łącznie pół lota w pozycjach, wg mnie za dużo mimo wysokiej dźwigni (może okazać się twoim wrogiem :wink: )
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Kolejne otwarte pozyjce zgodnie z usprawniona strategia:
EURCAD S
EURUSD S
GBPJPY L
USDJPY L


Update

EURCAD zamkniete TP
EURUSD Zamkniete TP
GBPJPY zamkniete SL
GBPUSD zamkniete SL.

Dzisiaj +183,63
tydzien -26,51

Update

EURJPY zamkniete na TP
Dzien +385,62
Tydzien +175,48

Update

NZDJPY S

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 12:51 przez arrain, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Tak wyglada moj obecny podglad sytuacji na kazdej z par ktora gram.
Uwazam ze nie jest problemem okielznanie takiej ilosci jaka mam. Przynajmniej tak to odbieram w tym momencie a ze eksperyment trwa wiec wszystko moze sie zmienic. Na nic sie nie zamykam i dzieki za wszelkie spostrzezenia i rady.

Jesli cena jest nad/pod EMA20 na D1 i H4 oraz EMA20 nad/pod EMA80 daje to zolte swiatlo a zielone sie pojawia gdy cena zamknie sie nad/pod EMA 20 na H1 i EMA20>/< EMA 80

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

mareq pisze:Właśnit to chciałem napisać. Prezentujesz swoje pozycje na H1 a tam widać, że to co robisz jest przeciwieństwem twoich założeń odnośnie wejścia. Myślę, że nawet jeśli założenia do grania na D1 są słuszne to musisz tam stosować znacznie większy SL. Szkoda, że nie pokazałeś swoich wejść na wykresie D1.

Chyba czas zweryfikować swój cel i zmniejszyć go od 100 do 1000 razy.
Wejscia wczesniejsze byly zgodne z zalozeniami systemu na H1. Dopiero po czasie dotarlo do mnie zyby wspolpracowac z jeszcze wyzszymi interwalami.
Jak pisalem wczesniej, bylem zatwardzialym skalperem i interwal 1H wydawal sie dla mnie kiedy wiecznoscia :d
Caly czas rowija sie we mnie ta swiadomosc i proces caly czas trwa.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

NZDJPY zamkniety na SL

Dzis +282.35
Tydzien + 72.21

Wciaz otwarte
AUDJPY
USDJPY (Przestawione na BE)

Update
AUDJPY zamkniety na SL
Dzis +174,73
Tydzien -35,41
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 16:29 przez arrain, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Introspekcji ciag dalszy.
Zastanawialem sie wczoraj jeszcze nad kwestja czemu nie moglem zarabiac na foreksie. Czemu nie moglem zwiekszyc czestotliwosci trafnych decyzji i czemu osiagalem straty. I wpadlem na pomysl zeby wykorzystac do tego procesu poznania przyczyn niepowodzen technike szybkich pytan i jeszcze szybszych odpowiedzi. Kompletnie nie wiem jak ona sie fachowo nazywa ale chodzi o to by zadawac sobie pytania i notowac pierwsza odpowiedz jaka sie pojawia w glowie chocby nawet byla najdziwniejsza i drazenie dalej pytaniami "a czemu".
Tak wlasnie zrobil ze soba. Pierwsza odpowiedz na pytanie byla
-bo nie mozesz.
Czemu?
- bo to jest zle ????
Czemu?
-bo jak zarabiasz to ktos inny traci.

I to jest powod pierwszy. Choc moze sie to wydawac dosc smieszne lub calkiem powazne te wszystkie takie szybkie odpowiedzi pojawiace sie w glowie sa on ukryte w naszej podswiadomosci. I to wlasnie takie mysli sa moca napedowa wiekszosci naszych dzialan. Po okresie nauki jakiejs czynnosci i ugruntowaniu jej w podswiadomosci wlasnie to ona przejmuje dzialanie i wykonujac dana czynnosc nie musimy sie zastanawiac jak sie cos robi. Robimy to automatycznie. Jest tylko jedno ale. Wraz z instrukcjami swiadomymi przez nas do podswiadomosci przenikaja rowniez rozne, dookola zaslyszane inne stwierdzenia i opinie.
W moim przypadku jest to opinia ogolnie znana kazdemu ze jak ktos zarabia na tranzakcji to po drogiej stronie musi tez ktos tracic bo nie ma produkcji pieniadza. A ze ja jestem z natury dobrym czlowiekiem, to nie lubie innych krzywdzic a zabieranie komus pieniedzy tak jest przeze mnie odbierane.
Dlatego aby rozwiazac ten dylemat natury moralnej handlu na foreksie musialem znalez sposob wytlumaczenia sam sobie, swojej podswiadomosci ze z milionow ludzi handlujacych na foreksie moje tranzakcje niech beda laczone z tymi ktorzy w tej chwili zamykaja przeciwna tranzakcje do mojej ale na plusie. Miliony ludzi, jeszcze wiecej tranzakcji, zawsze jest jakas ktora w idealny sposob jest przeciwna do mnie i zyskowna.
Tak oto udalo mi sie przekonac podswiadomosc ze nie jest to tak zle handlowac i zarabiac na foreksie.
Dalsza praca przede mna polegac bedzie na ugruntowaniu porzadnym nowego spojrzenia na wygrywanie na foreksie.
Ciekawe co jeszcze znajde w zakamarkach mego umyslu.

Pamietajcie
Zadajecie pytanie glowne a nastepnie proste czemu, po co, jak itp do uzyskanych odpowiedzi az bedzie pustka. ostatnia odpowiedz bedzie ta ktora stanowi korzen problemu. Znadzcie pozytywne nastepstwo tej mysli i zaakceptujcie je w sobie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 15:55 przez arrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: eresz »

jestem pod wrażeniem samego siebie, bo zawsze takie długie teksty omijam szerokim łukiem, a tu przeczytałem wszystko... :shock:

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

eresz pisze:jestem pod wrażeniem samego siebie, bo zawsze takie długie teksty omijam szerokim łukiem, a tu przeczytałem wszystko... :shock:
Mam nadzieje ze choc troszke zaciekawilo :lol:
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Podpialem jeszcze pod myfx rachunek demo na ktorym rownoczesnie bede testowac etap trzeci mojej strategii. Ciekawe jak tam sie bedzie rowijac sytuacja.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ