Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Witam po swietach.
Po dosc intensywnych testach i zlamaniu zasad trendu:) dzisiejszy dzien moge zaliczyc do udanych. Chodzi mi oczywiscie o przestrzeganie zasad. Cena pod ema50 na wykresie dniowym i swieca czerwona to otwieram short. i na odwrot. Gdy warunki nie spelnione to pozostaje z boku. Dzis w koncu udalo mi sie to zadanie i jestem zadowolony. Jednak male tp i duze sl pomaga. Porobie testy przez tydzien i zobacze jak duza obsuwa jest przy takim stylu gry.
A jeszcze jedno. Zwiekszylem ryzyko na trade do 10% przy SL 100 pips.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Pojawila mi sie na swieczniku ksiazka L. Levin'a How I made 1milion $... i oczywiscie jest to ksiazka traktujaca o psychologii. Jako ze jest to darmowe wydanie to pozwolilem sobie ja zamiescic.
W skrocie ksiazka ta traktuje przede wszystkim o wizerunku samego siebie jako skutecznego tradera i jak w prosty sposob mozna sobie pomoc w wykreowaniu takiego podejscia.
Jak to w moim dzienniku bywa czesto, przemyslenia psychologiczne sa najwazniejsza cecha handlu na foreksie. Przynajmniej dla mnie. I zauwazam ze wszystkie te moje techniki wplywu na swoja psychike daly mi duzo i poprowadzily w dobrym kierunku. Teraz zaczynam pracowac nad swoim wewnetrznym wizerunkiem skutecznego tradera.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Kolejny dzien zakonczony na plusie i to mnie cieszy. Przez chwile myslalem ze dam rade tez zarobic przy odwrotnym R:R ale jak mozna sprawdzic na booku nie powiodlo sie. Zastanawiam sie czemu caly czas sie mowi ze TP ma byc kilka krotnie wiekszy od SL. Zaczyna byc to nielogiczne dla mnie. Bo jesli wchodzimy z pradem, w kierunku w ktorym plynie ta rzeka kursu to po chwili mozemy miec TP i spokojna glowe czy dojdzie do dalekiego TP czy nie. Przy dosc duzej skutecznosci spokojnie mozna zrobic kilka procent depo.
A z psychologicznej strony tego dziennika podaje jeszcze jaka ostatnio stosuje afirmacje wspomagajac proces zmiany wewnetrznego obrazu siebie:
Ja (tu imie i nazwisko) z latwoscia osiagam zysk na foreksie ponad 2% depozytu kazdego dnia.
Jako ze jest to wspomaganie procesu zmiany to generalnie zmiana polega na (w nawiazaniu do ksiazki) wizualizacje siebie jako skutecznego tradera i osiaganiu ponad 2% depo na koniec dnia. Oczywiscie daje sobie czas na scalenie sie tego nowego obrazu z moja jaznia.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dzisiejsze rozpoczecie tygodnia uznaje za udane. Do tej pory moje wejscia byly o kant d..y rozbic przez co i skutecznosc byla mala. natomiast przez caly czas zastanawialem sie nad zwiekszeniem skutecznosci swoich wejsc. Z wyjsciem nie ma problemu bo zalozony TP na poziomie 30 pipek jest bardzo prawdopodobnie osiagalny. Przy duzym Sl rzedu 100 pipek, cena ma gdzie pooddychac i zazwyczaj idzie w zalozona strone. No ale szukajac sposobu na wejscia trafilem na system FX pro. Jest na naszym forum w dziale strategie. Podpasowal mi ten system z zalozenia dajacy sygnaly do wejscia. Choc w systemie jest tp 100 ale ja trzymam sie swojego 30 i jedna transakcja na jedna pare w jedna strone. zobaczymy jak mi ten tydzien pojdzie. Wciaz pracuje z ostatnia afirmacja i wizualizacja na temat 2%.
I jeszcze jedno. Pod koniec dnia poczulem ze nalezy juz na dzis skonczyc. Juz kilka krotnie takie cos odczuwalem i za kazdym razem ignorowalem i konczylo sie na straconych pozycjach. Dzis zamknalem wszystkie transakcje i jestem spokojny. Natomiast siedzi we mnie pewien niedosyt ze jeszcze by sie pohandlowalo itp. Kolejny element psyche do przerobienia znalazlem. Jak jest uzbierany profit i target zrobiony to nie kombinowac z wieksza iloscia i cieszyc sie zyciem.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

A propos przeczucia, że należy już zakończyć handel, mam to samo. Kiedy nie posłucham tego głosu zaczynają się konsole, kiszenie pozycji.
Jeśli chodzi o system masz coś co Ci "leży"? Każda zmiana systemu to zaczynanie od nowa. Pomyśl jak, z czym Ci się najlepiej, najwygodniej handluje. I idź w tą stronę. Tak samo SL i TP. Kiedy zmieniasz te proporcje raz tak, raz tak, Twój umysł wariuje. Wysyłasz sprzeczne komendy do swojego komputera.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Normalnie Meylo jakbys wykrakal:)
Wielka wtopa z przed i z wczoraj ale dzis sie opamietalem i wrocilem do swojego systemu. Przede wszystkim do tp i sl. Obnizylem tez troche ryzyko do 5% przy sl=100. Zastanowilem sie czym gralem jak mi dobrze szlo w poniedzialek i wrocilem do tego. Zwylka ema50 i handel po odbiciu od niej zgodnie z kierunkiem na h1. I to jest skuteczne dla mnie. Powoli odrabiam straty. I tak jak pisales ciagle skakanie po systemach jest zabojcze dla depo.
Co do mnie dociera to to, ze nie syetem sie liczy ale jego konsekwentne wykonywanie. I tu skupiam sie znow nad psychika bo ta siedzi. Aczkolwiek widze swiatelko w tunelu bo dostrzegam gdzie lezy problem a to juz polowa sukcesu.

Pipsow dla wszystkich.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Co słychać na morzu?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Oooo matulu ale mnie dlugo tu nie bylo. Zdrowo sie zapuscielem z dziennikiem.
Ale gwoli nadrobienia strat w opisywaniu spiesze poinformowac zem juz znow na morzu i bede mial wiecej czasu na pisanie.
Teraz na tapecie jest ksiazka Roberta Minera "High Probability Trading Strategies" ktora wstrzasnela moim calym obrazem handlu na foreksie. Przeczytalem ja dwa razy i teraz jade po raz trzeci z koksem. Szkoda ze wczesniej nie dorwalem takiej ksiazki w rece to moze mniej bym szukal i tracil na rynku. Byc moze dorwalem ja dopiero teraz gdyz zaczynam przechodzic w kolejna faze rozwoju tradera czyli wiem ze nic nie wiem:) W sumie to jestem bardzo wdzieczny za wszystkie ksiazki ktore czytalem a najbardziej te dotykajace psychologii bo moge bys zfocusowany na zostaniu skutecznym traderem.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Miło, że wróciłeś i się nie poddajesz :)
Ja odwrotnie przestałem czytać książki, zacząłem czytać wykresy ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Zapal do nauki foreksu trwa caly czas niezmiennie. I ta determinacja pozwala mi odkrywac to co potrzebne w tradingu przynajmniej z mojego punktu widzenia. Przerzucam sie na long term jak na razie i zobacze jak sie to ma do dochodow:)
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ