Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Michał-fx pisze:jakie stosujesz RR ? i jaka jest mniej wiecej Twoja skutecznosc ? Na 10 trejdow ile masz zyskownych a ile stratnych ?
Podsumowalem ostatnie 20 tradow jakie mialem i wyglada to tak:
11x +30p
1X +5
1X +8
1x 0 BE
1x +100
1x -100
4x na minusie 3, 5, 16, 6.
Sredni drawdown z tych pozycji to ok 42 pipsy ale najwiekszy poza SL byl 84. udalo sie go wyciagnac na -5.
Caly sl 100p to ok 3% depo.
Na obrazku ponizej jest wykres z depo i to w srodku to moment jak zastosowalem to podejscie. Po sprawdzeniu w historii od srody czyli od poczatku zmiany systemu na 100/30 to srednia skutecznosc wynosila 81% dla 37 tranzakcji przy maksymalnej obsuwie 3.82%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Michał-fx pisze:pociag sobie jeszcze linie trendu
Michal jak ty laczysz uzywanie LT z SD. Uzywasz jej jako wzmocnienia SD gdy wystepuje w tym samym miejscu?
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

linia trendu wskazuje kierunek w ktorym bedziemy inwestowac, sd jest to sposob i miejsce wejscia w trejd. Laczac jedno z drugim daje duze prawdopodobienstwo udanego trejdu. Styk z lt duzy potencjal + sd i sl pod sd rowniez fajna sprawa, a do tego s/r tak jak ich używasz to juz mi sie taki styl podoba :)
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Michał-fx pisze:linia trendu wskazuje kierunek w ktorym bedziemy inwestowac, sd jest to sposob i miejsce wejscia w trejd. Laczac jedno z drugim daje duze prawdopodobienstwo udanego trejdu. Styk z lt duzy potencjal + sd i sl pod sd rowniez fajna sprawa, a do tego s/r tak jak ich używasz to juz mi sie taki styl podoba :)
Dzieki. Tak wlasnie o tym myslalem ale nie bylem pewny do konca czy to o to chodzi. Idac za sugestiami Panoramia z ff rozpatruje dwa zakresy D1 jako ogolny poglad na sytuacje, oglad gdzie cena sie znajduje pomiedzy SD na tym zakresie i czy grac jeszcze longi czy juz zastanawiac sie nad shortami. Czy bylo jakies odbicie od SD i zakres ruchu.
H1 sluzy mi do ustawiania zlecen na pdstawie SD. Staram sie brac pod uwage sytuacje D1 choc jeszcze sie w tym troche gubie. I choc jeszcze wyznaczanie SD na H1 troche kuleje to pomaga mi duzy SL z tego wybrnac. A male TP trzyma moje zadze i chciwosc w ryzach. i poki co jest dobrze.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

podobny styl inwestycji do mojego ;)
ja glownie bawie sie na czystym wykresie, jedyny wskaznik to wartosc RSI ktora wyswietla mi wskaznik na wykresie.
Rysuje tylko SD i LT i tyle. Wszystkto z trendem. Probuje rowniez wdrazac powoli i rowniez troche sie tym kieruje a dokladnie metoda OTO ( One to One) . Tutaj masz opisane : http://www.forexcity.pl/
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Analiza psychologiczna cd.
Zapomnialem jeszcze napisac wczesniej ze od momentu jak obejrzalem filmiki Sama Seidena i zaczalem czytac watek PIE tu na forum postanowilem zastosowac dodatkowa afirmacje w celu polepszenia mojego handlu.
Brzmi on tak.
"Z kazdym dniem coraz lepiej i dokladniej wyznaczam skutecznie dzialajace strefy SD a pod koniec grudnia tego roku posluguje sie nimi tak dobrze i skutecznie jak Sam Seiden czy Panoramia"
Mozna sobie ja podrasowac pod siebie jak kto lubi. W sumie zalozenie jest takie by powtarzaniem afirmacji spowodowac w siebie skupienie swojej uwagi na aspektach ktore nam sluza i je do siebie przyciagnac.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

arrain pisze: "Z kazdym dniem coraz lepiej i dokladniej wyznaczam skutecznie dzialajace strefy SD a pod koniec grudnia tego roku posluguje sie nimi tak dobrze i skutecznie jak Sam Seiden czy Panoramia"
Mozna sobie ja podrasowac pod siebie jak kto lubi. W sumie zalozenie jest takie by powtarzaniem afirmacji spowodowac w siebie skupienie swojej uwagi na aspektach ktore nam sluza i je do siebie przyciagnac.
Może spróbuj to wszystko jakoś zapisywać, zeby np. po 3 miesiącach było wiadomo, czy te afirmacje przyniosą jakikolwiek efekt. Cos w rodzaju konsekwentnie prowadzonego dziennika czy cos takiego. Ja próbowałem juz takich rzeczy, ale niestety moja podswiadomosc jest tak skonstruowana, ze po 2 tyg. cwiczen uznala ze jest mi to niepotrzebne i jakos przestałem niestety :mrgreen: - moze to zwykle lenistwo :mrgreen:

Edit:
Na ten moment mam w planie wyobrazac siebie na rynku jako tego, ktory przestrzega zasad na rynku a po chwili przerwy symulowac co sie dzieje z kontem gdy tych zasad nie przestrzegam. Zobaczymy :mrgreen:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Kulfon pisze: Może spróbuj to wszystko jakoś zapisywać, zeby np. po 3 miesiącach było wiadomo, czy te afirmacje przyniosą jakikolwiek efekt. Cos w rodzaju konsekwentnie prowadzonego dziennika czy cos takiego. Ja próbowałem juz takich rzeczy, ale niestety moja podswiadomosc jest tak skonstruowana, ze po 2 tyg. cwiczen uznala ze jest mi to niepotrzebne i jakos przestałem niestety :mrgreen: - moze to zwykle lenistwo :mrgreen:
Edit:
Na ten moment mam w planie wyobrazac siebie na rynku jako tego, ktory przestrzega zasad na rynku a po chwili przerwy symulowac co sie dzieje z kontem gdy tych zasad nie przestrzegam. Zobaczymy :mrgreen:
Wlasnie to robie :D Ten dziennik nie tylko ma byc dla mnie zapisem tranzakcji ale przede wszystkim zapisem zmian w psychice jakie zachodza i beda zachodzic przez caly czas. Zaczynalem od afirmacji na pierwszej stronie. Tej dlugiej. To dalo mi lekki bodziec do powaznego podejscia do spraw handlu. Wczesniej traktowalem to podobnie jak kolega Danbo. Teraz ten obraz w mojej glowie sie zmienil. Zaczalem sluchac rad innych. Nie to ze przyjmuje je bezkrytycznie ale najpierw rozwazam i logicznie analizuje. Przynajmniej staram sie nie uzywac do tego emocji. (Przy tym analizowaniu). Staram sie wyciagac wnioski z tego co sie dzieje na polu bitwy. Wyciagac wnioski z mojego postepowania. Taka analize juz podawalem. Zrozumialem z jakim typem handlu najlepiej sie czuje. To jest duzy krok na przod. Ale zrozumienie tego to jeszcze nie jast tak hop siup. Do tego jeszcze dochodzi zaakceptowanie tego. Bo co mi z tego ze wiem, jak tego nie akceptuje. Tu jest wazny element zmian w psychice. Jesli juz cos zobaczysz w sobie co chcesz zmienic i jestes tego swiadomy to jest krok pierwszy. Drugim jest akceptacja tego by to co ci nie odpowiada zmienic. A trzecim akceptacja tego nowego. Niby proste...

Kulfon, jak wedlug Ciebie wyglada przestrzeganie zasad, (nie odpowiadaj to dla ciebie pytanie)
Czy dobrze sie czujesz z tymi zasadami (czy dobrze ci leza na duszy :mrgreen: )
jak sie z tym czujesz, co wtedy przezywasz jak je przestrzegasz,
co czujesz i jak Ty sie czujesz jak ich nie przestrzegasz...
Co powoduje ze nie przestrzegasz zasad wczesniej ustalonych,
czy to Ty te zasady ustaliles czy moze skopiowales je od kogos innego,

Wypisz to sobie wszystko na kartce, wybierz najwieksza wg Ciebie rzecz ktora dotyczy tego zagadnienia, ktora ma najwieksza wg Ciebie wage. Sprawdz ktora rzecz czy ktory element tych odpowiedzi ma wydzwiek pozytywny i ktora chcesz zwiekszyc. Skupiaj sie w swoich afirmacjach na tym co chcesz rozwinac. Tak jak to zauwazyles, przestrzeganie zasad :lol: Stworz sobie afirmacje na bazie tego:
z kazdym dzniem coraz bardziej rozwija sie moja cecha X i Y i czuje sie z tym coraz lepiej.
Krotko i tresciwie. A moge sie zalozyc ze juz nastepnego dnia odkryjesz jakas bardzo delikatna i subtelna zmiane w postrzeganiu i cechy X i Y :mrgreen:
Powodzenia :564:
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Czas sie zbierac do doumu. Kilka zlecen set and forget ustawionych. Sprawdze jak wroce czy mi konto wyczyscilo czy nie. :)
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Z okazji zblizajacych sie Swiat wszystkiego najpipsiejszego dla wszystkich.

Korci mnie zrobienie malego eksperymentu ktory bedzie polegal na otwieraniu pozycji zgodnie z kolorem swiecy dniowej okolo godziny 08, z duzym sl i malym tp:). do tego filtr trendu bedzie ema 50 i jak pod to szort a jak nad to long. Jesli cena pod ema ale dniowa zielona to nie otwieram pozycji a jak czerwona to jedna. Ryzyko na trade 2% przy 100 pipsach SL. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla wszystkich.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ