Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Wczoraj wieczorem weszlo jeszcze oczekujace sell limit na EURJPY z poziomu 147.37 i juz mam sl przestawiony na +45 pipek. Celuje na ta dolna strefe demand. wydaje mi sie ze dobrze ja wyznaczylem ale to sie okaze w praniu.
Wczoraj mialem wieczorek filmowy z Sasme Seidenem. Fajnie gosc to wszystko tlumaczy. A ja do tego zauwazylem w sobie ze mam jakies opory by handlowac w ten sposob. Przeciez jak to tak mozna pod prad :mrgreen: gdy wszyscy kupuja to ja tez powinieniem.... musze ze soba :561: powaznie
PS
dzieki chlopaki za linka do PIE. Rewelka.

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

To tylko test czy obrazek bedzie sie dobrze wyswietlal
Update.
EJ zamkniety na +45pip.
Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Moje rozmyslania na temat nastepnego tradu.
Cena powolnie i mozolnie zmierza do strefy popytu tu sie na nia czaje. zobaczymy co z tego wyjdzie. mam nadzieje ze tam dojdzie.
Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Po malej przerwie w pisaniu wracam by co nieco napisac. Przez te dwa tygodnie intensywnie trenowalem wejscia na podstawie SD i musze powiedziec ze pasuje mi taki sposob handlu. Aczkolwiek odkrylem w sobie jeszcze jedna rzecz. Otoz nie nadaje sie calkowicie do dlugiego trzymania pozycji. Zalewa mnie krew jak mam ja trzymac przez noc. I co z tego jak niektore pozycje osiagaly po 100 pipsow profitu jak tego nie bralem i patrzylem w spokoju jak trafia BE lub SL. Dlatego zmiana podejscia ktora wydaje mi sie blizsza memu sercu. Maly skalpik powinien zalatwic sprawe.
Przeanalizowalem swoje wejscia i wyjscia i jak z wejsciami jeszcze jest w miare ok to wyjscia sa calkowicie do dupy. Dlatego od poniedzialku idzie na tapete taki oto plan.
Ryzykuje na kazdy trejd 2% kapitalu.
Pierwszy etap testowania przez ten tydzien bedzie TP=20 a SL=30. BE=10. Musialem sobie wybic z glowy te wszystykie powiedzenia ze TP ma byc wieksze od SL i temu podobne. Cena nie powinna dojsc do mojego SL bo jesli przebije strefe SD znaczy ze sie pomylilem i nie ma sensu trzymac i czekac czy sie odwroci. Natomiast TP=20 z moich obserwcji jest bardzo czesto trafiane a nawet czesciej dalej.
Zobaczymy od poniedzialku jak to sie bedzie toczyc.
Gdy juz mi sie to ulozy jako tako w glowie i wsiaknie we mnie to podwieksze tp do 2xSL przy zagraniach z trendem. .
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Mialem problemy zeby wlasciwie wyznaczyc strefy SD ale i na to znalazlem sposob. Najbardziej denerwowaly mnie wicki w tym wszystkim wiec postanowilem je "wyciszyc" z wykresu. Efekt ponizej.

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Online
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Możesz też użyć wykresu liniowego.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dziwnie to wyglada:) wole swiece bez wickow jako podglad.

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Online
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dziwnie bo się przyzwyczailiśmy do świec. Czasem jak przełączę na liniowy i polatam po wykresach, trading wydaje mi się łatwiejszy. Jednak świece ciągle są mi do czegoś potrzebne.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

arrain pisze: Jesli potraktujemy foreks jak nasza kuchnie w ktorej upiec chcemy pyszne ciast to najpierw musimy wiedziec jakie chcemy. W naszym wypadku jaki instrument i jak sie on zachowuje czyli smakuje:)

Trading jest prosty i mozna zarabiac na foreksie. Pytanie tylko czy jestes odwazny/a na tyle by wziac odpowiedzialnosc za swoje zycie w swoje rece?
Przegladam sobie jeszcze raz to co wczesniej pisalem i musze powiedziec ze tak jakbym czytal nie siebie tylko kogos obcego :mrgreen: . Ale do rzeczy.
Grajac SD widze postepy. Przypomina mi sie jak to bylo na poczatku gdy kupowalem dolki i sprzedawalem gorki ale bez SL :lol: To teraz robie to samo tyle ze SL oddalilem na poziom 100. jak na razie jest to ok 4% ryzyko ale daze do tego by bylo 1. Biorac male zyski a czesto stopniowo ide do przodu.

Druga rzecz, chcialbym podziekowac jeszcze raz wszystkim ktorzy wskazywali mi rozne pomysly i dawali rady. Bardzo pomocne i budujace. Dzieki panowie.

Edit
Jeszcze musze odniesc sie przemyslen natury psychologicznej. Zrozumialem jak wazne jest by dobrac sposob handlu do wlasnej psychiki. I by dobrze sie z tym czuc. Jak juz wspominalem wczesniej bylem ultraskalperem a przynajmniej tak mi sie wydawalo ze jestem. Ale glownie chodzi o czas trzymania pozycji. Po wielu probach i testech musze przyznac ze nie nadaje sie na dlugodystansowca. Trzymanie pozycji max 1-2 dni. dlatego tez zrewidowalem swoje plany odnosnie TP i na ten sposob handlu co teraz stosuje TP na poziomie 30 w zupelnosci mi wystarcza. Hit and run... :d
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Takie male podsumowanie tygodnia choc jeszcze sie nie skonczyl. Jedna rzecz musze zauwazyc to to ze odkad przestawilem sie na najbardziej pasujacy mi system dzialania na forexie czyli intraday bo skalping to to nie jest to czuje sie z tym coraz lepiej. Dodatkowo bardzo pomagaja statystyki i analiza historii na myfxbook. Po skonczonym tygodniu warto sobie przejrzec co i jak sie robilo.
A to male podsumowanie wizualne tygodnia:
To odbicie w srodku wykresu to moment zmiany strategii handlu.

Obrazek

AUDUSD.

Obrazek

EURJPY

Obrazek

EURUSD

Obrazek

A nastepne wkleje pozniej.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ