Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Michał-fx pisze:zamknij ze 2-3 dema na plusie i wtedy z malym depo na real. Dokumentuj kazda tranzakcje pozniej sobie przeanalizuj, duzo Ci to pomoze.
Tak tez zamierzam zrobic. Powoli ale do przodu. W dokumentacji na pewno mi bedzie latwo jako ze bede handlowal tylko jedna para. Tak na poczatek a pozniej to zobacze, moze max dwie. Ale poki co jedna. Nastawienie mam bojowo pozytywne, moze dlatego ze rozumie ten system. Daje mi on duzo satysfakcji bo decyzje podejmuje na podstawie wlasnych spostrzezen a nie bo wskazniki tak mowia bez wyczucia ceny.

A tak nawiasem mowiac zblizamy sie do MZ i oporu wiec gotuje sie na shorta:)

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

S to raczej z tego nie będzie :) ale każdy widzi co mu percepcja podsuwa :) Według mnie za bardzo up walą.

A tak w ogóle to powodzenia życzę :) by droga od zera do tradera stosunkowo szybko zleciała :)

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Leonardo pisze:S to raczej z tego nie będzie :) ale każdy widzi co mu percepcja podsuwa :) Według mnie za bardzo up walą.

A tak w ogóle to powodzenia życzę :) by droga od zera do tradera stosunkowo szybko zleciała :)

Pozdrawiam,
Leo
A no wala do gory jakby sie spieszyli zebrac wszystkie pipsy zanim snieg spadnie :mrgreen: choc moze sie juz zblizac mala zadyszka. Przelecieli juz 187 pipsow co jest ponad dzienne normy o dobre 60. Zblizaja sie do Might Zone H4 by odebrac zarobione juz przez innych pipsiory.... ale..... pozyjemy zobaczymy. Nie wskakuje pod jadacy pociag (juz nie :lol: ) i czekam jak sie bedzie sytuacja klarowala. Jak bedzie jakies momentum przy MZ na short to wejde jak sie cofnie i lecimy przynajmniej do zamkniecia swiecy H4 momo z poprzedniego tygodnia. Ale to trzeba poczekac co cena powie, gdzie ona chce isc.

Update
Sell stop przygotowany. Pora na kolacje.

Obrazek

No Dobra. Jednak skoczylem pod pociag:). SL zaliczony ale moje nastawienie jest dalej pozytywne na S. teraz jednak czekam na momentum w odpowiednim kierunku.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Wejscie w shorta
Zrobilo sie male momo na m15 i cena cofnela do mz tego momo. a ze jestesmy w mz z H4 tez w kierunku poludniowym to zlecenie limit wskoczylo. Zobaczymy. TP na zamknieciu swiecy H4 momo.

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Udalo mi sie zmienic typ konta na basic i moge juz korzystac z nanolotow. Ale spred najlepszy jest na eurusd wiec przechodze na real z tymi malymi locikami. Ciekawe czy uda mi sie odrobic te wszystkie straty i jeszcze zarobic?
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Ja to bym wolał się na Twoim miejscu bardziej skupić na poprawnym wykonywaniu zasad systemu, a nie zarabianu. Najpierw korzenie, później reszta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Kulfon pisze:Ja to bym wolał się na Twoim miejscu bardziej skupić na poprawnym wykonywaniu zasad systemu, a nie zarabianu. Najpierw korzenie, później reszta.
Masz racje i do tego dorzuce jeszcze wiadome traktowanie rachunku demo..."a co mi tam , przeciez to demo" a na tej resztce co mi zostala moge jeszcze handlowac i daje mi to dodatkowy bodziec by nie robic zbyt dziwnych numerow. Da mi to dodatkowy impuls do trzymania sie zasad. Zobaczymy czy dam rade wykrzesac z siebie ta resztke samozaparcia.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

To takie male podsumowanie.
Jako ze mam problemy z trzymaniem dluzej pozycji w proficie postanowilem wykorzystywac do tego CC dla m15x3. i nauki MO. Czy cena przeszla przez i zamknela sie nad linia( w piasku) znaczy ze wsparcie dziala.
CC zamyka sie nad poprzednia cc - trzymam. CC nie zamknela sie nad poprzednia cc - ostrzezenie. Cena zaknela sie pod poprzednia cc wyjscie z long. Mozliwy short. Ciezko mi to opisac. Ale w glowie mi sie to uklada. Do tego jeszcze S/R

Obrazek
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Zmieniłeś niezmienną parę? Jak tam ostatnia transakcja się udała?

Edit:
już widzę że dalej rajd kontynuują w L
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

zmienilem na ej jako ze ma spread o polowe mniejszy na tym koncie basic co teraz jestem.
I masz racje. jada dalej.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ