Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Update
USDCAD zamknięte na be
AUDNZD zamknięte na sl
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

co tu taka cisza ? halo :)
Myśleć i działać jak Goldman !

EFFECTIVE

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

Ogolnie dziwie sie, ze osoba plywajaca na statkach sejsmicznych i zarabiajaca 15-20 K i wiecej tak sie przejmuje tysiakiem, a w dodatku ma tyle czasu na dziennik. to juz inna kwestia. w kazdym badz razie bylo tutaj ponoszone zbyt wielkie ryzyko.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Patrząc w głąb myfx... tych tysi się 11 naskładało :/
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Jones »

autor pisał że kilka razy zaliczył MC więc sie zgadza
dziwi mnie jedno po co zaraz pisze że cel to 10M
tu nawet najlepsze NLP nie pomoże w ogóle to od kiedy nlp pomaga :roll:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Jak dla mnie za dużo pitolenia o dupie Maryny a za mało konkretnych wniosków.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Troche cisza bo na kursach siedze i sie doszkalam. Niestety nie z forexu.
Tak to jest jak sie czlowiek nie skupia na handlu tylko dziala z doskoku. Konto po raz kolejny wyzerowane prawie ale zostalo jeszcze troche wiec tylko wig mi pozostaje:)
EFFECTIVE pisze:Ogolnie dziwie sie, ze osoba plywajaca na statkach sejsmicznych i zarabiajaca 15-20 K i wiecej tak sie przejmuje tysiakiem, a w dodatku ma tyle czasu na dziennik. to juz inna kwestia. w kazdym badz razie bylo tutaj ponoszone zbyt wielkie ryzyko.
pozdrawiam
Czemu sie tak dziwisz. Osobazarabiajaca 1k-2k tez sie przejmuje 100. To taki sam procent:)

Ostatnio czytalem ksiazke pani Lindy Raschke i zaczynam powoli wprowadzac opisane tam sposoby handlu w zycie ale jak na razie na demo. Bardzo mi sie podobaja fale p. wolfa i tez je przerabiam. Jak na razie wszystko na demo i mysle ze za pomoca turtle soup i momentum pinball uda sie odrobic straty.
Jak wroce nastatek bedzie wiecej czasu na pisanie. A bedzie tego wiecej.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Ja tam moze kompetenty nie jestem, by to oceniac(bo nie zarabiam na real), ale widzę w tym wszystkim za dużo komplikowania a za mało konkretów.

Co do systemu, to powinienes mieć go dokladnie opisany ( co wolno, co nie i dlaczego) wraz z dużą ilością przykładów i grać tylko i wyłącznie w zgodzie z systemem. Oczywiście będzie Cię ponosić i będziesz widział miliardy innych sygnałów niezwiązanych z systemem, ale o to chodzi by ich unikac ;) Nie gram z systemem - nie zarabiam. Gram z systemem - zwiększam prawdopodobienstwo ze zarobię. Po co komplikowac?

Co do psychologii, to też nie ma co utrudniać. Jak dla mnie potrzebne w tradingu jest poznanie jak zachowuje się człowiek w silnym stresie, a najczesciej ludzkie reakcje to walka (muszę odrbić), zastygnięcie ( czekasz na kolejny MC i nawet nie wiesz czemu) ucieczka ( tutaj w sumie nie wiem jaki przyklad :D ) [podobno to reakcje naszych przodków].

Ja na Twoim miejscu najpierw zająłbym się technikami, dzięki którym będziesz kontrolował stres i emocje, poznać sygnały jakie daje nam ciało ze cos sie dzieje zle. Techniki te u mnie sprawdzają się znakomicie. Jednak opanowanie tego zajęło mi rok :P

Pipsów i zmienności
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Asperger
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 paź 2013, 05:49

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Asperger »

Tak to jest jak sie czlowiek nie skupia na handlu tylko dziala z doskoku.
To wymówka. Mogłeś w tym czasie nie zajmować żadnych pozycji, prawda? Oszukiwanie samego siebie do niczego dobrego nie prowadzi. Brak czasu na pewno nie usprawiedliwia też zejścia w tak krótkim czasie z ponad 60% zysku do stanu poniżej początkowej wartości środków na rachunku a następnie niemal do zera. Przy takim podejściu żaden system nie będzie dawał dobrych rezultatów, skoro straty tak łatwo wymykają Ci się spod kontroli.

Linda Raschke to prawdopodobnie szarlatan, a setupy przedstawione w jej książce nie działają, sprawdź je w dowolnym programie na danych historycznych. Ich realna wartość oczekiwana jest bliska zeru.

Niektóre zaś (np. turtle soup) oparte są na bardzo specyficznych założeniach - np, że większość wybić jest nieudana. (co nawiasem mówiąc nie wcale oznacza, że przeciwna strategia będzie miała dodatnią wartość oczekiwaną). Spróbuj to udowodnić. Na pewno w jej książce brakuje dokładnych testów, precyzyjnych liczb i weryfikacji wyników.
Wyniki opisanych w Street Smarts strategii są po prostu żałosne.Zanim utopisz kolejne pieniądze zajrzyj chociażby tutaj:http://www.oxfordstrat.com/trading-stra ... up-plus-1/ Ta strategia ma ujemny wskaźnik Sharpe'a i dostała najgorszą ocenę z możliwych.

Sama Raschke podobno prowadziła kiedyś własny fundusz, ale za Chiny Ludowe nie podaje żadnych szczegółów, nawet nazwy funduszu ani jego okresu działalności, o dokładnych wynikach nawet nie wspominając. Na ET kiedyś czytałem, że jej wyniki były bardzo słabe i dlatego się zwinęła, ale to info z drugiej ręki. Może to dlatego była czarodziej rynku jest dzisiaj zwykłym sprzedawcą? Poczytaj jej analizy na jej stronie - strasznie ogólnikowe i bez żadnych konkretnych rekomendacji, aby przypadkiem się nie pomylić i nie odstraszyć potencjalnych leszczy, znaczy się klientów ; )

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Ja natomiast proponuje przeczytanie tego wątku mnie pomógł skupić się na obserwowaniu ceny zamiast na skupianiu się na średnich czy też formacjach :)
http://kreslik.com/forums/viewtopic.php ... sc&start=0
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

ODPOWIEDZ