Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

"Zamykaj swoje trady z zyskiem" Z tej sentencji wynika ze mamy mieć 100% skuteczności? :D nie widzi mnie się. Według mnie to stara dobrze znana teoria szybko tnij straty daj zyskom rosnąć, nigdy nie pozwól żeby rynek zjadł twój cały uzysk.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

michal_fun pisze:" Zamykaj swoje trady z zyskiem " ??? Ale jak ?? ok mam trade ktory poszedl w dobrym kierunku, przestawiam na be z malym + i mamy trade zamkniety z zyskiem ale gdy nie poszlo tak jakbysmy chcieli i tranzakcja nie byla wogole na + to jak to zrobic ? :)

Jak to zrobić?
Bardzo prosto!
Siadasz i modlisz się, znaczy "programujesz", że jest "gucio a będzie jeszcze guciej".
Np. kupujesz taki Petrol (OIL) po 700 zł w 2007 chyba a teraz ok. 20groszy.
(znam takich osobiście co tak zrobili)
Jak upadnie nie musisz zamykać z zyskiem, he,he, he,
Takich przykładów jest mnustwo nawet na walutach.

Jak żle wejdziesz to zapomnij.
Te głupie pieprzenia gimbusów szkoda nawet czytać.
To durnie co nie zarobili jednej złotówki na giełdzie i FX
a dają innym niedouczonym durniom "rady dobrego wójka".
A jak "nałukowo nawijają". he,he, he, he,..........

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

jackub pisze:NLP to nie czarna magia, NLP zajmuje się dokładnie tym o czym pisaleś, co trzeba zrobić, więc chyba nie dokonca wiesz czym NLP jest naprawdę.... poza tym, jedni wola brunetki a inni blondynki
Zazwyczaj poglądy tego rodzaju uwypuklają jedynie mocne strony NLP, a pomijają jego ograniczenia. System wywierania wpływu nie jest idealny i nie wierzę, że można uznać NLP za panaceum. Poświęciłem trochę czasu na zgłębianie najbardziej rozpowszechnionych teorii NLP i wiem, że należy zwrócić na to uwagę aby uniknąć zbędnych rozczarowań związanych z nadmiernymi oczekiwaniami w stosunku do NLP. Zdrowy krytycyzm w stosunku do dziedziny, która Was fascynuje pozwoli uniknąć ślepego fanatyzmu. Na fx nie ma żadnej tajemnicy, nie potrzeba dopisywać do tego żadnych dodatkowych głębokich filozofii. Owszem trzeba odwalić kawał roboty i nie ma drogi na skróty ale wystarczy działać konsekwentnie i metodycznie;

- Ustal swoje cele
- Stwórz plan
- Realizuj swoją strategię
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jackub

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mustafa,
Podoba się mi się twój teks, i odnoszę wrażenie że w sumie mówimy o tym samym , tyle że z różnej perspektywy.
Nigdzie nie zostało napisane stwierdzenie, że NLP jest jedynym uniwersalnym i cudownym lekiem na wszystko. Natomiast zostało wielokrotnie napisane, że to ściema, czary-mary itp. Jest jakąś możliwością która zadziała dla jednych dla drugich nie. Wmawianie nam jakiegoś fanatyzmu jest , najoględniej mówiąc lekkim nadużyciem z twojej strony.
Ludzie w swojej masie bywają prości jak cepy i skomplikowani jak bomba atomowa i próby określenia czegokolwiek w kategoriach biały-czarny nigdy nie będzie prawdziwe.
Czy sugerujesz może, że ktokolwiek stwierdził lub uważa że stosowanie NLP to droga na skróty?? Nie zauważyłem nigdzie stwierdzenia że NLP ma ZASTĄPIĆ cokolwiek, wiedzę czy ciężką pracę… skąd na miły Bo żeś to wziął?? Czy ktoś kto musi dużo czytać i idzie na kurs nauki szybkiego czytania wybiera twoim zdaniem drogę na skróty, czy wręcz odwrotnie.
Wiele osób ma poważne problemy z działaniem metodycznym i konsekwentnym (wśród nich niżej podpisany), wielu z nich odpowiednio zastosowane techniki NLP pomogą się zmienić pomogą osiągnąć systematyczność w pracy, budowanie motywacji, konsekwencji w działaniu. Nie wszyscy rodzą się z takimi przymiotami czy tez zostali za młodu w podobny sposób ukształtowani. Właściwie zastosowane NLP MOŻE im w tym pomóc…. Mało??
Pozdrawiam cię serdecznie….

jackub

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: jackub »

kamilussss pisze:"Zamykaj swoje trady z zyskiem" Z tej sentencji wynika ze mamy mieć 100% skuteczności? :D nie widzi mnie się. Według mnie to stara dobrze znana teoria szybko tnij straty daj zyskom rosnąć, nigdy nie pozwól żeby rynek zjadł twój cały uzysk.
Nic tam nie ma o skuteczności a już na pewno nie o 100%, tekst w ogóle nic nie mówi o technikach gry, systemach R:R win rate itp itd...
Dla mnie, może się mylę , nie wiem przecież wszystkiego w przeciwienstwie do niektórych zawszewiedzącychlepiej, o skoncentrowanie się na tym co istotne, zasadnicze, niezbędne i nie zawracanie sobie głowy pierdołami, szumem, itd itp... twoja rola to ocenić, nauczyć się oceniać co jest czym, co jest istotne dla twojego tradingu a co nie
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 10:21 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: jackub »

[/quote]Te głupie pieprzenia gimbusów szkoda nawet czytać.
To durnie co nie zarobili jednej złotówki na giełdzie i FX
a dają innym niedouczonym durniom "rady dobrego wójka".
A jak "nałukowo nawijają". he,he, he, he,..........[/quote]

Skąd tyle nienawiści i to zupełnie za darmo?? I ten głupi rechot na końcu, jak na WP czy Onecie zupełnie

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jackub pisze:
Te głupie pieprzenia gimbusów szkoda nawet czytać.
To durnie co nie zarobili jednej złotówki na giełdzie i FX
a dają innym niedouczonym durniom "rady dobrego wójka".
A jak "nałukowo nawijają". he,he, he, he,..........[/quote]

Skąd tyle nienawiści i to zupełnie za darmo?? I ten głupi rechot na końcu, jak na WP czy Onecie zupełnie[/quote]


Nienawiść ? To politowanie nad głupotą.
Tyle głupich rzeczy co tu nie przeczytałem chyba nigdzie.
Ponadto ci co te głupoty wypisują idą z zaparte, znaczy w jeszcze
wiekszą głupotę.
Może wystarczy sobie zadać pytanie, "czy ja mam naprawdę rację"?
Zamiast zadać to proste pytanie i odnieść się do merytorycznych
przykładów to zwraca się uwage na formę wypowiedzi.
Treść nie ważna bo burzy przekonania, a że przekonania błędne
to nie można, bo chęć posiadania racji, ponad wszystko.
Przecież tak nas uczono na szkoleniach... teraz rechot.......

ole

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: ole »

Kazik pisze:Przecież tak nas uczono na szkoleniach
Na ilu i jakich byłeś szkoleniach dotyczących NLP?

jackub

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kazik,
nie zauważyłem w twoich wypowiedziach nic merytorycznego na co moznyby odpowiedzieć lub z czym dyskutować.
zapewne masz wielkie doświadczenie i na nim opierasz swoje osądy. Szanuję to. Odniosłem sie wyłącznie do formy, ponieważ ONA pozostawia wiele do życzenia. I politowanie nie usprawiedliwia niegrzecznej formy jakiej używasz. Ta niegrzeczna forma nie wzmacnia twojej argumentacji, arogancja jaką zaprezentowaleś, jak sądze niechcący, nie jest chyba oznaką wielkiego intelektu raczej... na szczęście lokomotywy parowe nie spowodowały spadku mleczności krów w Anglii, jak wielu sądziło.
Zadałeś sobie sam kiedys pytanie, "czy ja mam naprawdę rację?
Nie będę więcej odpisywał ani komentował twoich wypowiedzi
Pozdrawiam Cię serdecznie

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie wmawiam nikomu radykalnego fanatyzmu :mrgreen: tylko zwracam uwagę aby się w to nie władować. Nauka szybkiego czytania i wiele innych rzeczy na wykresach jest zbędna ponieważ jest to rozwój innego typu kompetencji. Jeśli chodzi o zamykanie pozycji też wtrącę swoje trzy grosze. Niestety często skupiając się nad miejscem otwarcia pozycji zapomina się o istotnym fakcie zamknięcia pozycji. Jest pięć scenariuszy;

1.duży zysk
2.mały zysk
3.be
4.mała strata
5.duża strata

Małe zyski muszą rekompensować małe straty a duże zyski robią cały wynik. W większości przypadków zarządzanie ryzykiem kończy się na życzeniowym zaplanowaniu TP a co potem się dzieje to już partyzantka. Tym czasem cała magia zaczyna się właśnie po otwarciu pozycji - zwłaszcza tej dużej - jeśli plan jest słaby zaczynają się czarne myśli czy dobrze zrobiłem, szukanie potwierdzenia na wszystkich TF itd. Duże straty łatwo można wyeliminować ale duży zysk też jest szkodliwy. To jak się zmienia ryzyko po otwarciu pozycji co robić z zyskiem kiedy zabezpieczać czy strategia to w ogóle przewiduje? Trzeba być przygotowanym, nie wiemy kiedy przyjdą duże zyski a kiedy straty, ale w końcu to się stanie i trzeba to przyjąć za oczywistą oczywistość. Należy zdefiniować problem a później go rozwiązać, czy potrzebne jest do tego NLP - dla mnie nie.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ