Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: raposo »

galileo pisze:Czy w Roberteo można otworzyć 2 zlecenia warunkowe jednocześnie?
Możesz ich ustawić ile chcesz. Problemem jest samo MT4, gdzie zlecenia otwierane są zawsze po kolei ale akurat tutaj zwłoka nie powinna być szczególnie zauważalna.
Pablo90 pisze:1-3 sekund po ogłoszeniu danych? Wtedy to już jest po wszystkim, szybciej można wywnioskować po wykresie jakie były dane...
Różnie bywa. Czasem pozycje wchodzą mi lepiej niż na demie i w chwilę osiągają TP, a czasem jest lekki lag. Proponuję potestować samodzielnie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
galileo
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2008, 19:56

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: galileo »

raposo pisze:
galileo pisze:Czy w Roberteo można otworzyć 2 zlecenia warunkowe jednocześnie?
Możesz ich ustawić ile chcesz. Problemem jest samo MT4, gdzie zlecenia otwierane są zawsze po kolei ale akurat tutaj zwłoka nie powinna być szczególnie zauważalna.
Pablo90 pisze:1-3 sekund po ogłoszeniu danych? Wtedy to już jest po wszystkim, szybciej można wywnioskować po wykresie jakie były dane...
Różnie bywa. Czasem pozycje wchodzą mi lepiej niż na demie i w chwilę osiągają TP, a czasem jest lekki lag. Proponuję potestować samodzielnie.
Chodziło mi raczej o zlecenia przeciwstawne warunkowe...czy takowe są?
Niech Pipsy Będą z Nami !!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie. Warunki są tylko wobec wartości odczytów danych makro.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mglisty
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2015, 12:08

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: mglisty »

Muszę przyznać, że po testach na demo - zrobiłem kilkanaście wejść - byłem Robotero bardzo pozytywnie zaskoczony. Gram głownie na danych, często są to dane bardzo mocno wpływające na wykres w momencie ich ogłoszenia i na innych platformach zdarzały mi się spore wpadki - luki cenowe wycinały zlecenia na dużym minusie, mimo ustawionych zabezpieczeń.

Na Robotero na demo również zdarzyła mi się taka sytuacja (luka cenowa i przegrana), ale prawie zmieściłem się w założonym SL. W innym przypadku było to znacznie mniej niż SL. Więc to bardzo pozytywna sprawa.

Skupiłem się na przegranych, ale jak wiadomo to one bardzo często decydują, czy się gra dalej, czy wycofuje resztkę depozytu, albo dopłaca. Ale wygrane też są bardzo ok. Już na realu obserwuję czas wejść i nie przekracza on 3 sekund po publikacji danych. Bywa też tak, że zlecenie uruchamia się w pierwszej lub drugiej sekundzie, więc nie narzekam.

Po kilkunastu wejściach na realu jestem sporo do przodu. Mam nadzieję, że pójdzie tak dalej

mana
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2014, 01:14

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: mana »

Masz rację już po 1 sekundzie jest pozamiatane :). Był Robert Szymaniak z InsideBarem i grą na ogłoszeniu danych - padł bardzo szybko. Polecam FXOptimax na ECN . Niskie spready i opłaty - zdecydowanie niższe niż HFT. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tyle, że nie mają Robotero i dane adresowe nie zachęcają do większej wpłaty niż 100 USD... :)
FXOptimax Ltd
Address:
Suite 305, Griffith Corporate Centre
Kingstown
Saint Vincent and the Grenadines, West Indies.
No ale jak to mówią... No risk, no fun ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

raposo pisze:"Tyle, że nie mają Robotero ...."
Hej Raposo...próbuje znależć jakieś opinie o Robotero i niewiele tego... Możesz napisać coś więcej...
Domyślam się, że idealne rozwiązanie to to nie jest ze względu na poślizgi, jak to przy każdej grze na
danych...bardziej mnie zastanawia czy w HFT (przy kosztach) jest sens grać "na danych" na egzotykach
typu SKK PLN itp kiedy do ew poślizgu dochodzi spread...masz jakieś dośwaidczenia? Jeszcze pytanie
czy "demo Robotero" oddaje to co w realu...?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Niewiele, bo jest to stosunkowo nowe i jeszcze nie tak popularne. Co do gry na egzotykach to niestety nie pomogę, bo nie mam tutaj doświadczeń. Trzymam się głównych par z najniższymi kosztami. Demo tylko pokazuje na jakiej zasadzie Robotero działa. Testowałem równolegle demo i real przy identycznych parametrach i wyniki różniły się między sobą. O dziwo, przez większość czasu lepiej wypadało to na realu ale jestem daleki od ogólnego stwierdzenia, że tam radzi sobie lepiej, bo to mógł być zwyczajny przypadek.

Trzeba samemu pobawić się na 0.1 lota. Tyle, że nie możemy zapominać, że sporo jest także w naszych rękach, czyli doborze danych, parametrów zlecenia, odchyleniach od wyników itd. itp. Tego też trzeba się nauczyć.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

dziękować...
swoją drogą ciekawe że tak mało popularne na świecie...wydaje się złotym rozwiązaniem nawet ze swoimi wadami
raposo pisze: ".... że sporo jest także w naszych rękach, czyli doborze danych, parametrów zlecenia, odchyleniach od wyników itd. itp. Tego też trzeba się nauczyć.... "
tak kombinuję że przy egzotycznych parach, czyli mniejszych i mniej znanych gospodarkach, częściej mogą pojawiać się kwiatki, które nie tylko spowodują chwilowy wystrzał ale i nadadzą dłuższy trend...will see

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zlecenia oczekujące - szukam tych, którzy tak grają

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ku8ek pisze:dziękować...
swoją drogą ciekawe że tak mało popularne na świecie...wydaje się złotym rozwiązaniem nawet ze swoimi wadami
Powoli brokerzy zaczynają się tym interesować i są już kolejni, którzy też wprowadzają Robotero do swojej oferty więc to tylko kwestia czasu kiedy zyska na popularności... Też nadal eksperymentuję grając w różny sposób. Testuję Robotero od stycznia/lutego i póki co jestem cały czas na plusie, choć niestety pozycji nie jest zbyt wiele przy grze asekuracyjnej takiej jak moja.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ