Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

T-REX pisze: A co do PiSu i pana Ziobro, to wolałbym aby trzymali się od forex i spekulantów z daleka. Jak nawet nie pomogą to już pomogą. Nie wiecie, ze spekulanci to ZŁOOO!!!??? Że Soros to złodziej?
Nie uważam, że Pis to samo zło, choć faktycznie mogą wylać dziecko z kąpielą.
Z drugiej strony może to by było korzystne ? No bo pomyślmy : wprowadzają zakaz gry na forexie w Polsce. Zakładamy konta w takim na przykład Dukasie (ze względu na bezpieczeństwo środków) i luzik. Skoro forex byłby w Polsce zakazany to ... nie ma płacenia podatków od zysków z forexu :lol:
Tylko nie piszcie, że w związku z zakazem żaden Polak by nie mógł założyć konta w Dukasie. Teraz jest wymóg KNF w kwestii lewara 1:100, a przecież w Dukasie (tym drugim niż DE) jest lewar 1:200. A przynajmniej wydaje mi się, iż tak do niedawna było. Jeśli nie Dukas, to pozostaliby brokerzy cypryjscy (brrrr). Zakładam, że zawsze znajdą się brokerzy w miarę wiarygodni, którzy nie będą robić problemów klientom z Polski.
W ostateczności jakieś podwójne obywatelstwo. No ale to tylko dla zasobniejszych forexowiczów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Zyski z Forexu... :mrgreen:
A po drugie primo, jak zakażą, to za złamanie zakazu 25 lat dostaniesz, drugie 25 lat za niepłacenie podatków za zakazane dochody. Jak ktoś zarabia tyle, ze będzie warto przeprowadzić się do Holandii to ok, tylko na fx możesz na drugi dzień po przeprowadzce zaliczyć wtopę, a potem serie wtop. I powrót z płaczem do mamy.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

nie musza zakazywac fx w Polsce wystarczy ze wymusza prawnie ze jesli chcesz inwestowac kase na forexie musisz placic zus i wtedy 99,99% przestaje grac hehe :D

moga tez wprowadzic jakas dodatkowa licencje ze musisz oplacic ja w jakiejs kwocie aby legalnie grac podatki moga takie dowalic ze przestanie sie to oplacac i tyle proste i skuteczne :p
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

kprs
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2016, 07:23

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: kprs »

Jestem przeciwnikiem tego typu rozwiązań, bo jak ktoś chce grać, to dlaczego nie może? Poza tym od zarobionych pieniędzy i tak się płaci podatek - linkówkę lub wg skali podatkowej, więc nie rozumiem.

Widze co niektórym protekcjonizm się włącza. Wszystkiego zakazać i się skończy.

jackub

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Też nie uważam że " że Pis to samo zło" ... problem w tym że bardzo dużo zła...
Podwójne obywatelstwo nie załatwia sprawy bo broker każe ci się zdecydować w którym kraju przebywasz, będziesz musiał to udowodnić rachunkami za wynajem mieszkania czy opłaty stale jak prąd elektryczny czy woda, gaz ...
Przeżyłem to na własnej skórze, zajęło mi trzy lata wydostanie kasy od brokera po uzyskaniu drugiego obywatelstwa, a potem jeszcze mój nowy kraj pobytu przywalił się do nieudokumentowanych zysków, po odzyskaniu pieniędzy. To załatwiłem stosunkowo łatwo ,ale stres był po rożnych doświadczeniach z Polskim US.
Broker bardzo chętnie pozbawi cię kasy jeśli ma tylko jakikolwiek punkt zaczepienia .. wykorzystuje do tego prawo przeciwko praniu brudnych pieniędzy...

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

kprs pisze:Jestem przeciwnikiem tego typu rozwiązań, bo jak ktoś chce grać, to dlaczego nie może? Poza tym od zarobionych pieniędzy i tak się płaci podatek - linkówkę lub wg skali podatkowej, więc nie rozumiem.

Widze co niektórym protekcjonizm się włącza. Wszystkiego zakazać i się skończy.
Ja w przeciwieństwie do obecnego rządu nie jestem komunistą, ale widząc jak się sprawy mają przewiduję ich następne kroki... David :564: !!! oczywiście że licencje i uprawnienia!jesteś geniuszem. tylko cicho siedź bo jak Kaczyński/Ziobro to przeczyta to jeszcze wezmą Cię na asystenta...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
PokrzywdzeniNaForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2015, 11:34

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: PokrzywdzeniNaForex »

Straszny offtop się tu zrobil....

Nasz post nie dotyczył tego czy ludzie są naiwni czy nie, ani tego czy należy w PL zakazać forexu...

Dotyczy natomiast śledztwa prowadzonego przez mininstra Ziobrę dot. Alhpa Finex Bloom FX IlTrade. Jeśli ktoś z was ma info na temat sprawy prosimy dać nam znać, najlepiej na priwa.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

PokrzywdzeniNaForex pisze:Straszny offtop się tu zrobil....

Nasz post nie dotyczył tego czy ludzie są naiwni czy nie, ani tego czy należy w PL zakazać forexu...

Dotyczy natomiast śledztwa prowadzonego przez mininstra Ziobrę dot. Alhpa Finex Bloom FX IlTrade. Jeśli ktoś z was ma info na temat sprawy prosimy dać nam znać, najlepiej na priwa.
Czekasz na wiadomości podane w "Fakcie" czy "Superekspresie"? A może po prostu wejdziesz na stronę prokuratury? http://pk.gov.pl/

Ja przejrzałem około 10 stronwiadomości , i od Wielkanocy nic na ten temat nie było wspomniane. Zamiast czekać na prasowego niusa możesz sam zadać tam pytanie odnośnie tej sprawy. Chyba, że wolisz na pudelku.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

aldona.sss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:09

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: aldona.sss »

Napisałam do biura prasowego Ziobry. Odpisali, że śledztwo jest prowadzone w kierunku doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wielkich rozmiarach działania bez licencji prania pieniedzy i innych przestepstw i że przeprowadzane są czynności procesowe przez prokurature. Wiecej informacji nie chcieli udzielić czy i kogo zamkneli ile osob padlo ofiarami kto zamieszany jakie szkody itd. A szkoda :/

Tu info, które znalazłam na stronie kancelarii ktora zalozyla sprawe u Ziobry, ale też nie chcieli za bardzo mowic o sprawie:

Postępowanie grupowe przeciwko Sky Forex, Alpha Finex, BloomFX, IL Trade
W związku ze stale płynącymi do nas skargami na działalność Sky Forex, Alpha Finex, BloomFX, IL Trade zdecydowaliśmy o otworzeniu drugiej grupy procesowej. Pierwsza grupa została zamknięta w dniu 8 lipca 2016 r., sprawa została skierowana na drogę prawną.

Wszystkie osoby zainteresowane dochodzeniem swych roszczeń w postępowaniu grupowym proszone są o pobranie i odesłanie na e-mail: forex@przezdziecki.eu skanu wypełnionego formularza rejestracyjnego (załącznik).

W razie ewentualnych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Kontakt bezpośredni pod nr tel. 537 737 007.


http://przezdziecki.eu/?p=1038

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Zbigniew Ziobro i sprawa Alhpa Finex i Sky Forex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

No i proszę, masz konkret, sprawa zamknięta. Mnie się zaczyna wydawać, że ci pomocnicy pokrzywdzonych potrafią tylko gromadzić dane osobowe, skoro nie potrafią tak trywialnej sprawy sprawdzić.

Aldona :564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ