Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Załóżmy, że chcę obracać pieniędzmi swoimi i kilku znajomych na rynkach instrumentów pochodnych. Aby to zrobić chcemy założyć spółkę. Czy dobrze myślę, że do tego celu najlepsza byłaby spółka komandytowa? Czy lepiej z.o.o? Wydaje mi się, że w spółce komandytowej chodzi o to, że jedna osoba aktywnie zarządza kapitałem, reszta wspólników natomiast jest pasywna - jedynie wnosi kapitał. Czyli ten model idealnie by pasował do sytuacji kiedy jedna osoba ma zarządzać kapitałem kilku osób. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, kompletnie nie orientuję się w tym temacie, więc proszę o wybaczenie za pisanie głupot ;)

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

nie da rady w polandi(sp. z o.o., komandytowa) działać legalnie na FX, a jedynie wchodzi w grę spółdzielnia(statut, członkowie) :idea:
temat badany kilka lat temu i odpalony
http://www.philson-investments.com

był poruszany na nawi i ucichło :roll:
http://forex-nawigator.biz/forum/inwest ... ml#p781409

http://forex-nawigator.biz/forum/scalpi ... 26644.html

pójdź tym torem, ale bez prawnika tego nie ugryziesz :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Dzięki za odpowiedź :) Właśnie wiem o tej spółdzielni w odniesieniu do tej konkretnej firmy, natomiast tu chodzi mi o przepadek, kiedy spółka obraca własnym kapitałem (kapitałem wniesionym przez wspólników). Wydaje mi się, że spółka może zajmować się każdą działalnością, która nie jest zabroniona, w tym także graniem na giełdzie, jeśli w transakcjach uczestniczy pośrednik z uprawnieniami (dom maklerski). Na podobnej zasadzie działają firmy proptradingowe chyba.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Pablo90 pisze:Dzięki za odpowiedź :) Właśnie wiem o tej spółdzielni w odniesieniu do tej konkretnej firmy, natomiast tu chodzi mi o przepadek, kiedy spółka obraca własnym kapitałem (kapitałem wniesionym przez wspólników). Wydaje mi się, że spółka może zajmować się każdą działalnością, która nie jest zabroniona, w tym także graniem na giełdzie, jeśli w transakcjach uczestniczy pośrednik z uprawnieniami (dom maklerski). Na podobnej zasadzie działają firmy proptradingowe chyba.
tu masz rację, każdy podmiot może prowadzić działalność na FX w formie obrotu instrumentami pochodnymi(rynek OTC) lub kontraktami futers bez DI, maklera lub bez statusu BM, jeżeli ogranicza się tylko i wyłącznie do własnych środków, bez wpływów kasy z zewnątrz od klientów w celu osiągniecia zysku :wink:

rachunek inwestycyjny spółki w BM i można zaczynać :wink:

problem może się pojawić w sp. z o.o., jeżeli strata powyżej 50% kapitału założycielskiego, bo wtedy albo dopłata przez udziałowców albo wniosek o upadłość, ale to też zależy od umowy spółki i konkretnych zapisów :idea:

w moim przypadku(sp. z o.o.) przy działalności kantorowej, posiadanie rachunku w BM jest wręcz niezbędne, nawet bardzo pomocne, ale to już inna para kaloszy :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@pablo - pomysł wydaje się być poprawny ponieważ nikt nie powierza Ci kapitału w zarządzanie wg poglądów KNF itp. Inna sprawa czy nie będą istotną pozycją koszty ogólne społki z o.o.? Mam tu na myśli podwójne opodatkowanie (raz musisz zaplacić podatek od zysków kapitałowych a następnie dochodowy jak wypłacasz zyski z działalności), koszty rachunkowe, prezes spółki będzie pełnił funkcję społecznie?
edit: no chyba, że udziałowcy będą świadczyć usługi konsultingowe dla spółki ale nie wiem czy US nie czepnie się tego.
nie lepiej zrobic spółkę offshore?

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Założyłem swój pierwszy post na ten tamat

http://forex-nawigator.biz/forum/dobra- ... 27674.html

Masz dwa wyjścia albo Ltd W UK i limit do 5 klientów ( teoretycznie nieograniczony, jeżeli łączysz ich w spółki, które łączą się w spółki) albo Malta i licencja dla osób, które mają 10k €, udokumentowane doświadczenie w asset managemencie min.1 rok. - KNF musi ci uznać taką spółkę.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

irmentruda pisze:@pablo - pomysł wydaje się być poprawny ponieważ nikt nie powierza Ci kapitału w zarządzanie wg poglądów KNF itp. Inna sprawa czy nie będą istotną pozycją koszty ogólne społki z o.o.? Mam tu na myśli podwójne opodatkowanie (raz musisz zaplacić podatek od zysków kapitałowych a następnie dochodowy jak wypłacasz zyski z działalności), koszty rachunkowe, prezes spółki będzie pełnił funkcję społecznie?
podwójne opodatkowanie wystąpi dopiero w momencie wypłaty dywidendy wspólnikom, ale to idzie obejść w mądry sposób :wink:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Dzięki chłopaki za konkrety. Tylko bardziej skłaniałbym się ku spółce komandytowej. Wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie niż spółka zoo, bo nie ma podwójnego opodatkowania, po za tym przy modelu, gdzie jedna osoba zarządza działalnością, a reszta wnosi tylko kapitał, to rozwiązanie jest wręcz do tego stworzone. Dobrze mi się wydaje? Chociaż z drugiej strony większość firm proptradingowych to spółki z.o.o., może ktoś się orientuje jak to jest rozwiązane w firmach proptradingowych?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Pablo90 pisze:Dzięki chłopaki za konkrety. Tylko bardziej skłaniałbym się ku spółce komandytowej. Wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie niż spółka zoo, bo nie ma podwójnego opodatkowania, po za tym przy modelu, gdzie jedna osoba zarządza działalnością, a reszta wnosi tylko kapitał, to rozwiązanie jest wręcz do tego stworzone. Dobrze mi się wydaje? Chociaż z drugiej strony większość firm proptradingowych to spółki z.o.o., może ktoś się orientuje jak to jest rozwiązane w firmach proptradingowych?

Przecież to oczywista oczywistość, że nikt nie będzie tego typu działalności uprawiał jako spółka komandytowa.
Dlaczego ?
Ano bo w spółce komandytowej komplementariusz odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem. Więc naprawdę ze świecą trzeba by szukać jelenia który zostanie komplementariuszem w spółce grającej na rynkach kapitałowych gdzie jak wiadomo strata może być nieograniczona ....

Oczywiście można to obejść - zakładając spółkę komandytową, której komplementariuszem jest sp z .o.o. Tylko w sytuacji jak piszesz nie bardzo to ma sens.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Strata na giełdzie jest ograniczona, w przypadku brak lewaru jest ona równa wysokości kapitału.

ODPOWIEDZ