Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Przypadkiem jest, tylko jakie to ma znaczenie? Pytanie nie dotyczyło tego, czy prowadzenie spółki z.o.o jest darmowe, czy nie, bo mam świadomość kosztów prowadzenia spółki z. o. o

kwiatkowskiFOREX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2016, 16:15

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: kwiatkowskiFOREX »

Na polskiej giełdzie, a konkretnie na rynku NC była spólka PMI, której właściciel Tadeusz Matyjas "inwestował" na rynku FOREX. Jak to się skończyło każdy może sprawdzić na wątku spółki na forum Parkietu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak nie zrobisz debetu to spolka komandytowa jest OK. Jak myslisz, ze zrobisz to ZOO z min. kapitalem i przeksztalc ja w komandytowa. ZOO odpowiada kapitalem za wasz debet. Kazdy wspolnik musi Ci dac penomocnictwo do obrotu kapitalem na rynku walutowym, gieldzie...

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Dzięki Panowie, w odróżnieniu do wątków z zeszłych lat tu pojawiają się konkretne propozycje i rozwiązania, teraz przynajmniej wiem o co zagadywać radców.

dzielp
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2007, 17:42

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: dzielp »

No wiec, zacznij od tego ze nie pytaj radców a poszukaj sam:
1. Poczytaj o fundacji prywatnej - wg mnie dobra alternatywa
2. Poszukaj księgowej lub księgowego bo transakcje na plus sa proste ale te na minus tez jakos trzeba ksiegować (najlepiej robić to z głowa)
3. Jeżeli chcesz to robić jako podmiot rozważ robienie transakcji w banku a nie u brokera, dowiedz sie o limit skarbowy pod depo, jak będziesz na plus to sami zwiekszą , pytanie czy warto.
4. Przy podmiotach w bankach możesz robić ciekawe struktury opcyjne.
5. Spółka akcyjna lub komandytowo-akcyjna - to już lepsze od zoo czy spk
Generalnie można to zrobić, powodzenia.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

dzielp pisze:
3. Jeżeli chcesz to robić jako podmiot rozważ robienie transakcji w banku a nie u brokera, dowiedz sie o limit skarbowy pod depo, jak będziesz na plus to sami zwiekszą , pytanie czy warto.
.
Napisz coś więcej o tym, o ile oczywiście jesteś w temacie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

dzielp
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2007, 17:42

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: dzielp »

Jeżeli jesteś podmiotem gospodarczym który realizuje transakcje wymiany walut (tzn. jesteś eksporterem lub importerem) bank może przyznać Ci limit skarbowy, wysokość limitu uzależniona jest od poziomu obrotu w walucie. Limit i jego wysokość przyznawana jest na podstawie kilku kryteriów, kondycja spółki, wielkość obrotu itd.. Procedura przyznania limitu w każdym banku może być inna.
Po uzyskaniu limitu możesz zawierać transakcje na zabezpieczenie kursu, w końcu jesteś exporter/importer.
Ale nikt w banku nie zabroni jak będzie to zwykła spekulacja, bo sam fakt zabezpieczenia to już pewna spekuła.
Co zrobić jak nie jesteś eksporter/ importer?
Podstawić na konto banku np 100k (nie wiem czy jest próg minimalny) i zawnioskować o limit celem zawierania transakcji zakupu/sprzedaży waluty.
Bank mając zabezpieczanie w formie depo powinien go udzielić.
Coś co w 2008 roku rozdmuchało jako słynne toksyczne opcje, ale to już inny temat.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

dzielp pisze: Po uzyskaniu limitu możesz zawierać transakcje na zabezpieczenie kursu, w końcu jesteś exporter/importer.
Ale nikt w banku nie zabroni jak będzie to zwykła spekulacja, bo sam fakt zabezpieczenia to już pewna spekuła.
A jeśli nie jesteś importerem/exporterem ? Bank nie będzie miał jakiegos ALE ? Może przecież po prostu odmówić.

Jak wygląda kwestia tego limitu ? Jest większy od ewentualnego zabezpieczenia ? W sensie czy spekulujesz z lewarem, czy bez ?
Zerknąłem wczoraj na szybko i znalazłem 3 banki, które to oferują, ale trudno coś zrozumieć z zagmatwanego regulaminu.
Te banki to Pocztowy, Millenium i Alior.
Alior oferuje więcej niż tylko waluty. Ma specjalną platformę handlową :

https://www.aliorbank.pl/przedsiebiorst ... rader.html

Wśród produktów skarbowych oferuje waluty i towary. Towarów jest szczególnie dużo.

https://www.aliorbank.pl/przedsiebiorst ... rbowe.html

Nie ma na stronie niestety żadnych konkretów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

dzielp
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2007, 17:42

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: dzielp »

Najciekawsze produkty mają banki z obcym kapitałem zapewne dlatego ze ich spółki matki są bliżej rynku a oddziały prężniej działają na całym świecie i na walutach działają.
np. - bez reklamowania
https://www.deutschebank.pl/klienci-biz ... cyjne.html

Co do limitu, porównałbym go do przyznania kredytu, zawsze może odmówić. Dając depo na zabezpieczenie, nie spotkałem się z takim przypadkiem.
Banki swoim "tłustym" klientom indywidualnym też są w stanie zaoferować taki produkt.

Zawierając transakcji na limicie (którym zabezpieczenie jest np. na depo) jest na lewarze.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Zawieranie transakcji w ramach spółki.

Nieprzeczytany post autor: green7 »

dzielp pisze:Najciekawsze produkty mają banki z obcym kapitałem zapewne dlatego ze ich spółki matki są bliżej rynku a oddziały prężniej działają na całym świecie i na walutach działają.
No dobra - ale co daje Ci skorzystanie z oferty banku zamiast z oferty brokera ?
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą to na jej potrzeby możesz sprzedawać/kupować waluty - nie ma znaczenia czy przez bank czy przez brokera.
Oczywiście: można powiedzieć, że bank daje większe bezpieczeństwo - ale przy rozsądnym wyborze brokera problemów też być nie powinno.
Co więc daje bank ? Bo z tego co (niewiele ale coś tam) miałem do czynienia to spotkałem się: z wyższymi opłatami, wyższymi spreadami, wyższymi kwotami minimalnych transakcji i mniejszą liczbą instrumentów niż u brokerów .....
Jaki więc sens korzystać z banku zamiast brokera ?
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ